Exkurze v Miniarboretu Staříč a Veselé zahradě ve Fryčovicích

Naši žáci, kteří se zúčastnili soutěže v zahradnických dovednostech a botanických znalostech “Mladý zahrádkář” dostali za odměnu od ČZS možnost zúčastnit se poznávací exkurze tentokráte do miniarboreta ve Staříči a na Veselou zahradu ve Sviadnově. Miniarboretum ve staříči je proslulé sbírkou konifer a především čarověníků - náhodných mutací jehličnatých stromů. Tato sbítŕka je největší v Evropě a čítá i takové rarity jako je nejmenší smrk na světě a strom s nejmenšími ročními přírůstky. Kromě toho se zde také dozvěděli mnoho nových z ekologie lesa a květných luk a nemalou zajímavostí se stala také sbírka 150 druhů rajčat. Veselou zahradou ve Staříči žáky provedl doc. Šteffek - bývalý pracovník Ostravské univerzity (nyní už v penzi), který velice živým a zajímavým způsobem seznámil žáky se zajímavostmi ze světa botaniky i zoologie. Věděli byste třeba, že larvy světlušek se živí slimáky? Že Cedr libanonský je takový rostlinný transgender a dokáže změnit své pohlaví? Že Leknín se nedává do kytic, neboť po utržení zavře své květy? Že škvoři nafukují svá křídla pumpičkou? Tak pokud vás takové biologické zajímavosti nenechávají klidnými, radím udělat si výlet. Kromě toho si tu také můžete zakoupit spoustu úlovků do zahrady a prohlédnout si nádhernou keramiku.