Gratulace paní učitelce Kelarové k ocenění

Kelarová Lenka-2.jpg

Dne 29. března 2023 byla v rámci Dne učitelů obvodu Ostrava-Jih oceněna paní učitelka Kelarová. Proč jsme paní učitelku na ocenění navrhli?

Paní Lenka Kelarová učí částečně na prvním a na druhém stupni základní školy. Ve školství již pracuje téměř 29 let. Své povolání vykonává zodpovědně a s nasazením. Vše řeší s nadhledem. Paní učitelka Kelarová má přirozenou autoritu, v kolektivu je oblíbená, empatická a má smysl pro humor. Své znalosti, dovednosti a schopnosti si stále rozšiřuje vzděláním v různých oblastech např. v inkluzi nebo v oblasti nových trendů ve vzdělávání. Paní učitelka se snaží maximálně integrovat své žáky do hlavního vzdělávacího proudu. Při výuce využívá moderní trendy ve vzdělávání, věnuje se zavádění nových metod do výuky. Paní učitelka Kelarová se kromě nových trendů aktivně podílí na pěstování dobrého klimatu ve škole i ve své třídě. V minulosti byla třídní učitelkou třídy, která byla velmi nesourodá a i přesto se jí povedlo třídu stmelit tak, aby v ní bylo velmi dobré klima. V současnosti je třídní 5.ročníku, i zde je třída velmi různorodá, ale paní učitelka svým klidem, rozvážností a přístupem přispívá ve třídě k zachování dobrého klimatu, pracovní a kreativní atmosféry. Paní učitelka má aprobaci český jazyk a hudební výchova. V obou předmětech je perfektní a předává žákům cenné rady, její hodiny jsou příkladem dobré praxe. Její hudební výchova například není pouze „suchou teorií“, naopak je spojena se zpěvem lidových i populárních písní, kdy paní učitelka žáky doprovází na kytaru. Neméně významná je práce paní učitelky v kroužku táborákové kytary, který opakovaně vede. Kromě táborákové kytary je třeba podotknout, že paní učitelka do situace kolem COVID-19 intenzivně spolupracovala s Domovem Korýtko, kdy společně se seniory, žáky a kolegy nacvičila pásmo, které prezentovali mj. na Slavnostech obvodu Ostrava-Jih. Velice bychom chtěli jako vedení školy poděkovat paní učitelce za její skvělou dlouholetou práci pro naši školu a za to, že vychovala již mnoho žáků, kteří patří mezi úspěšné ve svých profesích a kteří se za ní velice rádi vracejí.

Gratulujeme k ocenění!!!

Fotogalerie

Kelarová Lenka-2.jpg 338900804_2790819244388507_2340294417873673907_n.jpg 338966325_1184442805607132_6896092435940661246_n.jpg Kelarová Lenka.jpg