Pozvánka na Slavnosti JIHU

Den Země ve 3.A

V pátek 19.4. jsme společně s žáky oslavovali naši Zemi. Povídali jsme si o tom, jak můžeme naší planetě pomoci a co ji naopak škodí. Žáci vytvářeli referát, luštili venkovní kvíz, sadili a nakonec jsme společně uklidili v okolí školy. Podívejte se do galerie, jak se nám dařilo.

Den Země 2024 v 5.ročníku

Dne Země je jedinečnou příležitostí k přemýšlení o našem vztahu k životnímu prostředí a úctě k všem formám života na naší planetě. V 5. třídě naší školy jsme se letos zaměřili na problematiku vyhynulých zvířat a vlivu člověka na životní prostředí.

Den Země v 8.A

V pátek 19. 4. 2024 jsme ve třídě v rámci projektového dne oslavili Den Země. Celý den se nesl v duchu ochrany životního prostředí a zodpovědného chování k naší planetě. Naučili jsme se, jak správně třídit různé druhy odpadů, společně jsme k tomuto tématu vyrobili i plakát, který jsme vyvěsili ve třídě.

Procházka lesní školkou v Bělském lese s dětmi ze 3.B

Dne 16.4. jsme byli s dětmi na výletě v Bělském lese, kde jsme navštívili lesní školku, abychom prozkoumali krásy a tajemství přírody. Tato zkušenost se ukázala jako nezapomenutelná, plná poznání a dobrodružství.

Březiňáček 1/2024

Krásné ráno všem, v příloze naleznete další číslo čtvrtletníku Březiňáček. Tentokrát s aktivitami za leden až březen. Bylo jich mnoho a vše se nám vešlo do 41 stran. Příjemné čtení!

Den Země v Komenského sadech očima šesťáků

V pátek 19. dubna se žáci 6. ročníku vydali na tradiční akci Den Země, která se konala v Komenského sadech. Počasí nám přálo, nepršelo, a tak jsme si celodenní program plný aktivit užili naplno.

Den Země v 7. ročníku

V rámci třídnické hodiny jsme si vytvořili myšlenkovou mapu, kterou jsme rozdělili na část "jak můžeme chránit Zemi" a část "jakým chováním jí ubližujeme". Naše nápady jsme poté překreslili do vizuální podoby. Následně jsme se zúčastnili akce "Den Země" v Komenského sadech, kde jsme na různých stanovištích plnili zajímavé úkoly na toto téma.

Vystoupení v MŠ Mitušova

S naším pohádkovým programem, se kterým jsme vystupovali nedávno v naší MŠ, jsme vystoupili také v MŠ Mitušova. Opět jsme zavítali do světa pohádek. Děti přiřazovaly jednotlivé postavy ke správným pohádkám a také si poslechly známé písničky. Některé si zazpívaly s námi, u některých jsme společně rozhýbali tělo. Vystoupení se všem moc líbilo.

Karneval v ŠD

Dne 21. 3. 2024 se konal ve školní družině II. oddělení karneval. Děti se na něj moc těšily a připravily si krásné kostýmy. Během programu jsme si dali občerstvení, zahráli spoustu her a zatancovali si. Odpoledne v družině nám rychle uteklo a dobře jsme se pobavili.

Štafetový pohár

Ve středu 17.4. se žáci 1. stupně zúčastnili okresního kola štafetového poháru, které se konalo na nově zrekonstruovaném stadionu v Porubě. Naši školu reprezentovalo 16 žáků ve štafetách na 8x100m a 8x200m. Doplňkově si žáci mohli také vyzkoušet hod medicinbalem nebo skok z místa. V obrovské konkurenci dalších škol jsme se umístili na pěkném 6. místě. Všem žákům děkujeme za sportovní reprezentaci školy.

Den Země - IX. ročník

V pátek 19.4. žáci IX. ročníku v rámci "Dne Země" podnikli úklid odpadků v areálu školy, obou přilehlých parcích a v okolních ulicích kolem školy. Poté odstranili plevel z naší školní skalky. Na závěr tohoto dne spojeného s EVVO problematikou shlédli na Netflixu dokument "Rozbouřená Země".