6.A ve Fajne dilně

V úterý 23. 11. 2021 jsme navštívili Fajnou dílnu v DOV. Žáci si mohli zkusit techniku drátování, při které si vyrobili dekoraci z drátků a korálků ve tvaru srdíčka, zdobení dřevěných srdíček nebo výrobu dávkovačů bonbónů. Akci jsme si všichni moc užili a určitě jsme zde nebyli naposledy.

Zrušení lyžařského kurzu

Vážení zákonní zástupci, dovoluji si Vás informovat o tom, že se naše škola rozhodla vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci zrušit lyžařský výcvikový kurz, který měl proběhnout v termínu 3.1. – 7.1.2022.

Fajne školní bistro na "Březince"

FAJNE ŠKOLNÍ BISTRO NA,,BŘEZINCE“ KDY? 2. 12. 2021 Co to je? Záměrem tohoto projektu, který realizuje město Ostrava je mentoring školního stravování známého ostravského šéfkuchaře Davida Valíčka ve školních jídelnách základních škol, jehož součástí je příprava gastronomických zážitků žákům, pedagogům, kuchařkám a všem, kteří se ve školní jídelně stravují. Kdo je David Valíček? Kuchař, který vařil ve špičkových kuchyních ve světoznámých restauracích po celém světě, například v hotelu Burj al Arab v Dubaji, v restauraci Fig and Oliv na Manhattanu, v KPMG u Michellinského kuchaře Stacey Harrise nebo v londýnské Berners Tavern u šéfkuchaře Jasona Athertona. Co se bude vařit, jaké bude menu? Fish and Chips Kuřecí roláda Ratatouille Zapečené bramborové pyré Panzanella salát Při přípravě pokrmu budou asistovat žáci Střední školy společného stravování, Krakovská ulice 1095/33, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace – obor kuchař a žáci Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické, Jeremenkova 754/2, Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace – oboru nutriční asistent. Žáci následně budou hlasovat, který pokrm v rámci menu, jim chutnal nejvíce. TĚSÍME SE NA VÁS!!! VAŠE ŠKOLA BŘEZINOVA

Vánoční jarmark

Jak se neztratit - výuková akce v DOV 7. ročník

V úterý 9.11.2021 jsme navštívili výukový program v Dolní oblasti Vítkovice s názvem "Jak se neztratit".

Fajna dílna 8. ročník

Nejdříve jsme se tvářili trochu nedůvěřivě, když nám paní učitelka Rosenzweigová sdělila, že my, provařená osmička, půjdeme do dílen, že si v rámci výuky Praktických činností půjdeme vyzkoušet různá řemesla do Fajne dílny V DOV, a to znamená pracovat celý den rukama! Nakonec jsme se s tím smířili a v pátek 12.11. 2021 jsme v jejím doprovodu a v doprovodu paní asistentky Sylvy Šenkýřové vyrazili MHDéčkem směr Vítkovice. V dílnách nás mile uvítali a hned na nás dýchla příjemná vůně dřeva. Paní vedoucí dílen “Bedřiška” nás poučila, co můžeme a co ne, nafasovali jsme pracovní pláště a po skupinách se rozešli k pracovním pozicím. Čekala na nás práce s hlínou v keramické dílně, výroba šperku z drátků a korálků, tesařské práce a stolařské práce, práce s kovy - řezání rozbrušovačkou, ruční pilování i sváření elektrickým obloukem. A paní učitelka, ta se vzorově všech aktivit zúčastnila také, aby nám dodala odvahu. Úplně jsme u práce zapomněli, jak letí čas. Za odměnu jsme si mohli odnést své výrobky: šperk, dřevěnou krabičku s víčkem a po vypálení dostaneme i keramické talíře, které jsme náležitě vyzdobili. Už se těšíme na jarní fázi dílen, kdy si budeme moci osahat další řemesla. A poznali jsme, že práce opravdu nebolí a dovede hodně potěšit, když vidíte své hotové dílo.

Halloween ve ŠD

JÁ UŽ SE VYZNÁM

Dnes nás čekal PRIMA den. Po velké přestávce jsme šli do "naší knihovny" - my tam totiž nejsme poprvé a vždy se nám připravený program paní knihovnicí líbil.

Návštěva Slezskoostravského hradu

Dne 26.10. se 2.A byla podívat na Slezskoostravském hradě a jak se jim tam líbilo, se můžete podívat do fotogalerie :)

Obec přátelská rodině

Městský obvod Ostrava-Jih připravil pro zájemce ze strany obyvatelů městského obvodu webináře k řešení problematiky Chytré domácnosti, Bezpečnosti dětí a Bezpečnosti dospělých. Veškeré semináře jsou online, pokud budete mít zájem se jich účastnit, níže naleznete odkazy na příhlášení.

Nač má člověk smyslů pět

Dne 13. 10. 2021 v odpoledních hodinách se v naší mateřské škole konala akce určená pro rodiče, děti a jejich sourozence „Nač má člověk smyslů pět?“

Projektový den Malé technické univerzity

Ve dnech 5. a 6. 10. 2021 navštívil Sluníčka a Motýlky lektor Malé technické univerzity.