Soutěž T-profi - talenty pro firmy

Soutěž T-profi je zaměřená na manuální zručnost a spolupráci v týmu. Vybraní žáci 5. roč., Dominik N., Adam Š. a Matyáš K., byli součástí týmu společně s žáky 2. roč. ze SPŠ Zengrova. Celý tým měla pod sebou jako záštitu firma Třineckých železáren.

Uzavření školní družiny 2.2.2024

Školní družina bude dne 2.února 2024 (pololetní prázdniny) uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Teorie modré krve aneb 8.B v DOV

Objevování tajemství "modré krve"! Naší exkurzí do DOV dne 17.1.2024 jsme se vydali za poznáním krve - od šlechtických legend až po mikroskopické zkoumání. Fascinující praktické zkušenosti a zábavné vědecké hry nám otevřely okno do světa biologie a historie!

Návštěva planetária aneb cesta za hvězdami

Dnešní doba přináší dětem nekonečné možnosti objevování a učení se o světě kolem nich. Jedním z nezapomenutelných zážitků pro žáky třídy 4.A byla dne 22.1. návštěva planetária. Cesta za hvězdami se stala nejen vzdělávacím dobrodružstvím, ale i fascinujícím pohledem do tajemství vesmíru.

Obědy ve školní jídelně - pololetní prázdniny

V tento den mají žáci, stravující se ve školní jídelně, oběd automaticky odhlášen.

DOV - Malý antropolog

Dne 5.1. měla 3.B příležitost navštívit program Malý antropolog v Dolních Vítkovicích. Tento vzdělávací program přinesl malým badatelům jedinečný zážitek. Děti měly možnost objevovat tajemství lidské anatomie. Na začátku jim byla přiblížená podoba kostry člověka. Prakticky pak mohli prozkoumat každou kost kostry. Jednotlivé kosti se pak snažili poskládat k sobě tak, aby sestavili kostru člověku. Závěrem programu byly aktivity na stanovištích. Po skončení programu jsme si s dětmi ještě prošli Malý svět techniky a shlédli jsme zábavné pokusy v Divadle vědy.

Předškoláček - Doba ledová

Lednový předškoláček byl zaměřený na oblíbený film u dětí - Doba ledová. Po celou dobu je tak doprovázely známé kreslené postavičky, které jsme si i na začátku našeho setkání představili. Pak už nás čekala hodina plná her, kreslení a zábavy. Děti poznávaly jednotlivá zvířata, učily se je pojmenovávat, skládaly puzzle a na závěr si vyrobily a vystřihly vlastní žalud s motivem Doby ledové.

Lednové setkání prvňáčků a deváťáků

V dalším díle vzájemné spolupráce jsme společně pekli a tvořili. Jako již tradičně jsme vytvořili několik skupinek a pustili se do práce. V naší improvizované kuchyňce jsme pracovali s listovým těstem, které jsme naplnili sýrem a salámem. Přidali jsme trochu kečupu, potřeli vajíčkem a šup s tím do trouby. Každá skupina se těšila na svůj výtvor a po zchladnutí plechu jeho obsah během pár minut zmizel. Kdo zrovna nepřipravoval dobrůtky, ten tvořil ve třídě z plastelíny. Každý vytvářel něco jiného. K vidění byly nejrůznější výtvory od zeleniny přes ovoce až k různým zvířátkům. Lednová akce se nám opět líbila a budeme se těšit na únorové setkání.

Soutěž O čokoládovou vařečku již zná svou vítězku - je jí Barbora Krabicová z naší školy!

Dne 19.ledna 2024 se konala soutěž mezi kuchaři základních škol z Ostravy na Střední škole společného stravování. Mezi 17 soutěžícími jsme soutěžila i Barbora K. z 9.ročníku, která obsadila 1.místo. Barči gratulujeme!

DOV - Neživá voda

Dne 12.12.2023 jsme navštívili se třídou 6.A Dolní oblast Vítkovice. Čekal nás program s názvem „Neživá voda“.

Ohlédnutí za vánočním turisťáčkem

Před Vánocemi jsme se rozhodli užít si kouzelnou atmosféru vánočního města s naším kroužkem Turistáčkem. Tentokrát jsme zamířili do malebné kavárny s kočkami, abychom si užili nejen lahodné občerstvení, ale i společnost těchto roztomilých mazlíčků. Každý z nás měl možnost pohrát si s kočkami a pohladit si je.

Vyhlášení ředitelského volna ve dnech 6.3.2024 - 8.3.2024