Čtení školáků v MŠ

V měsíci květnu a červnu proběhlo u nás ve školce čtení školáků ze ZŠ před spaním. Děti ze školy tím odbourávají trému před čtením na veřejnosti, mění hlasy, vžívají se do rolí, snaží se malé děti zaujmout. Školkové děti se zase těší na starší kamarády ze školy a napjatě naslouchají.

Obvodní parlament Ostrava-Jih

Dne 8. 6. 2023 se vybraní žáci, předsedové školního parlamentu, zúčastnili úvodního setkání obvodního parlamentu pro Ostravu-Jih. Jednalo se o setkání, kde byla nastíněná spolupráce mezi školami na úrovní školních parlamentů. Žáci si na této akci mohli vyzkoušet skupinovou práci, brainstorming nad zadaným tématem, konstruktivní a kritické myšlení.

Informace ke stravování pro školní rok 2023/2024

V přílohách najdete aktuální informace ke stravování včetně přihlášky ke stravování na rok 2023/2024.

Malý zahrádkář

V rámci projektu SMO "I nejmenší mají talent II." jsme se s dětmi zapojili do pěstování afrických kopřiv ze semínek, pěstování bylinek ( kopr, petržel, pažitka , řeřicha...) a drobné zeleniny (ředkvičky, mrkev), které jsme pozorovali po celou dobu růstu a pečlivě jsme se o ně starali ( sázení, zalévání, sklízení a ochutnávání). Zároveň se děti naučily používat a pojmenovat zahradnické nářadí a náčiní.

Zahradníci ze školní družiny

Komu se nelení, tomu se zelení. V ŠD jsme zasadili bylinky a zeleninu na záhonku. Děti péče o rostlinky moc baví.

Vystoupení dětí na akci Elegant spolku - Čaj o páté

Letos se opět naše MŠ zúčastnila akce Elegant spolku. Děti společně s učitelkami si připravily krátké vystoupení složené z básní, písní a tanečku "Ouky kouky", které předvedly před rodiči a sklidily za to obrovský potlesk. Dětem se vystoupení povedlo a za odměnu dostaly perníkové srdce.

Soutěž Kreslení křídou na chodník na téma Léto

Kreslení křídou na chodník mají dětí rády a obrázky se všem moc povedly.

Den dětí s poníkem Ondráškem

V pátek 2. 6. 2023 jsme na zahradě MŠ oslavili Mezinárodní den dětí. Děti se nejprve seznámily s poníkem, dozvěděly se jak dlouho žije poník, co má rád a jak se k němu chovat. Poté se projely na poníkovi Ondráškovi, kterého mohly odměnit a nakrmit suchým pečivem, mrkví nebo jablky. Na závěr děti dostaly diplom a magnet ve tvaru zvířátka.

Švihadlový král

Rádi skáčeme přes švihadla a znovu jsme objevili kouzlo skoku přes gumu. Tak jsme si pořádně zaskákali a zasoutěžili. Jelikož se nám akce líbila tak si v červnu zopakujeme.

Školní výlet 9. ročníku - Rožnov pod Radhoštěm

V neděli 4. 6. 2023 se naši deváťáci vydali na poslední výlet v rámci základní školy, do kempu v Rožnově pod Radhoštěm. V tomto kempu jsme strávili jednu noc. Do Rožnova jsme jeli autobusem. Po ubytování v kempu jsme si udělali malou turistickou procházku na Chatu Mír, kde jsme se v teplém červnovém počasí osvěžili limonádou.

Den dětí - 5.A

Zhlédli jsme animovaný film, následovala zmrzlina a sportování v Bělském lese. Na poslední fotce jsou nejúspěšnější žáci, kteří překonali celou dráhu v nejkratším čase.

Jídlo na přání a další inspirace z naší školní jídelny

Tentokrát jsme uvařili žákům oběd na přání z 2. A, 8. třídy, 7. B a z MŠ třída sluníčko. Zvolili si oblíbenou hovězí svíčkovou s knedlíkem. Byl to zase pro nás příjemný den, žákům moc chutnalo a přídavku bylo mnoho, to nás vždy moc těší. Pro inspiraci přidáváme něco málo z našich receptů.