Informace k bezpečnosti ve škole a areálu školy po dobu oprav

Vážení zákonní zástupci, dovolte mi Vás informovat, že ve škole probíhají a ještě budou nějakou dobu probíhat opravné práce ve vybraných třídách a bývalého skladu učebnic, Vašim dětem byla také tato zpráva zaslána s žádostí o zvýšenou opatrnost uvnitř školy i v areálu. Výuka bude upravována pouze z hlediska umístění tříd. Děkuji za pochopení a přeji Vám pěkný den i nadcházející víkend. J.Veřmiřovský, ŘŠ

Obvodní kolo ve volejbalu dívek 8. a 9. ročníků

Dne 1. března 2024 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve volejbale dívek, které se uskutečnilo na ZŠ a MŠ A. Kučery v Ostravě Hrabůvce. Náš tým ve složení Eliška, Natka, Barča, Lea, Ema, Sára K. (9. ročník), Markéta (8. A) a Viki (7. ročník) se na turnaji postupně utkal se třemi soupeři a bojoval tak o postup ze skupiny B.

3-2-1 start s našimi prvňáčky v DOV

Dne 22.2.2024 jsme se ve Světě techniky zúčastnili výukového programu 3-2-1 START. Děti se staly malými astronauty v animovaném filmu, kde spolu s křečkem Elonem zachraňovaly Robotku Osmičku z jiné planety. Ale jak ji dostat zpátky do vesmírné lodě? Program byl skutečně zajímavý a plný aktivit. Dětem se moc líbil.

Únorová akce prvňáčků a deváťáků

V pátek 23. 2. 2024 proběhlo tradiční setkání žáků prvních a devátých ročníků. Jelikož sněhu jsme si tento rok moc neužili, nebyl ani tentokrát, tak jsme opět využili náhradní plán.

Únorové aktivity ve 3.oddělení ŠD

V únoru se děti ponořily do tvoření valentýnských přáníček. S nadšením vyráběly a tvořily pro své kamarády a rodinné příslušníky. Nastavili jsme si příjemnou atmosféru a tvoření děti bavilo.

Zápis do 1.třídy pro rok 2024/2025

Zveme vás na zápis do prvních tříd!

Dopravní hřiště - 5.ročník

Návštěva dopravního hřiště byla pro naši třídu nejen poučná, ale i zábavná. Již počtvrté jsme se vydali na toto hřiště plné překážek, křižovatek a dopravních značek, abychom si v praxi vyzkoušeli, jak se pohybovat na kole v rámci pravidel silničního provozu.

Možnost přihlašování na zápis do ZŠ

Vážení a milí zákonní zástupci, ač se to nezdá, zápis se pomalu a nezadržitelně blíží. Podrobnosti k zápisu zveřejníme později, ale již nyní vám nabízíme možnost se zaregistrovat k zápisu a vybrat si termín, který bude pro Vás nejvhodnější. Zápis u nás bude probíhat v termínech 2.4. - 4.4.2024

Sportujeme ve škole

Ve středu 28.2. proběhla akce Sportujeme ve škole jejíž cílem bylo rozpohybovat co nejvíce žáků 1. stupně. Pro žáky bylo přichystáno 10 stanovišť s různými pohybovými úkoly. Např. překážková dráha, dribling, člunkový běh, skákání v pytlích atd. Všichni žáci předvedli krásné sportovní výkony, a tak si v cíli vyzvedli sladkou odměnu a účastnický list. Také bych chtěla poděkovat žákům 8. A a 8.B za pomoc s organizací akce. M.Lichnovská

Ohlédnutí za lyžákem pro 1.stupeň

Děti, které rády lyžují, mají za sebou od 19.2. - 23.2. lyžařský výcvik na Vaňkově kopci. Počasí spíše připomínalo jaro, ale děti neodradily ani kapky deště. S chutí každý den oblékaly lyžařskou výzbroj a výstroj a se svými instruktory sjížděly skromně zasněžený svah. Poslední den čekal naše malé lyžaře závod ve slalomu. Za mohutné podpory a povzbuzování rodičů všichni zdárně dojeli do cíle. Odměnou jim byly diplomy a sladkosti.

Na výstavě Malého prince

S žáky 3. B jsme se šli seznámit s příběhem Malého prince do CKV, který ožíval na ilustracích výtvarnice Elišky Podzimkové. V animaci jsme se přenesli do prostoru plných malých planetek a jejich prapodivných obyvatel, a prozkoumali jsme tento legendární příběh originálním a hravým způsobem.

Turnaj v miniházené 3. - 4. ročníky

Ve čtvrtek 22.2. se žáci 3. a 4. tříd zúčastnili dalšího z turnajů v miniházené. Naši školu reprezentovala dvě družstva z celkového počtu 13. Všichni bojovali o vítězství ve vyrovnaných a napínavých zápasech.