Leť, motýlku, leť!

V květnu jsme se zapojili do projektu “MOTÝLÍ ZAHRÁDKA”.

Exkurze do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně

Exkurze do Permonia v rámci projektu Věda není nuda

Exkurze do komplexu VIDA v rámci projektu Věda není nuda

Exkurze Kroměříž

V rámci spolupráce s ČZS se naši žáci, kteří se pravidelně zapojují do soutěží s botanickou tématikou, zúčastnili 31.5.2023 poznávací exkurze do Kroměříže, kde je čekala prohlídka Podzámecké a Květné zahrady s odborným výkladem. Další části programu této exkurze byla také návštěva muzea Karla Kryla v centru Kroměříže, jako připomenutí dějin nedávno minulých a důležitých historických milníků naší země. H.Rosenzweigová

Scientium - badatelský kroužek projektu Věda není nuda

V rámci projektu financovaného z rozpočtu statutárního města Ostravy - dotace v oblasti talentmanagementu Věda není nuda byl v březnu 2023 zahájen kroužek Scientium, kde se žáci dozvídají informace z oblasti přírodních věd a zároveň si sami připravují badatelské aktivity.

Exkurze VIII. třídy do dílen DPO Ostrava-Martinov

Ve čtvrtek 22. 6. 2023 se uskutečnila díky spolupráci se Střední školou technickou a dopravní exkurze žáků VIII. třídy do Dílen DPO Ostrava-Martinov. Za vstupem do dílen byl pro účastníky exkurze přistaven historický autobus z roku 1948. Žáci si užili nevšední jízdu tímto autobusovým veteránem po areálu podniku. Poté následovala prohlídka místního muzea tramvají doprovázena odborným výkladem. Nejstarší vystavený kousek má již 104 let. Žáci se během prohlídky seznámili s historií městské hromadné dopravy v Ostravě, nahlédli do různých typů tramvají.

Třetí akce OKAP II

Dne 22.6.2023 se uskutečnila poslední fáze projektu ve spolupráci s SPŠCH OKAP II. Tentokrát lektoři SPŠCH zavítali na naši školu s baterií chemicko - fyzikálních pokusů, které přímo navazovaly na předchozí události. Naši žáci měli s pomocí nabytých vědomostí z předchozích akcí odhadnout, co bude výsledkem demonstrovaných experimentů a to formou zábavného kvízu.

Stavařský víceboj na Střední průmyslové škole stavební

Ve středu 28. 6. 2023 se uskutečnil první ročník Stavařského víceboje. Akce byla určena pro žáky osmých tříd. Naši osmáci si na stanovištích vyzkoušeli různé disciplíny např. jízdu zručnosti se stavebním kolečkem, kvíz v anglickém jazyce, matematické výpočty, znalost staré češtiny, hru pexesa na čas atd. Žáci si mohli prohlédnout vybrané učebny a seznámili se s obory, které škola nabízí uchazečům o středoškolské vzdělání.

Kroužek posilování 2022/2023

I v letošním roce probíhal kroužek posilování, určený pro kluky a holky II. stupně. V průběhu celého roku jsme posilovali s váhou vlastního těla a činkami v naší miniposilovně, byli jsme i běhat a v závěru školního roku jsme cvičili na našem novém workoutovém hřišti. Kluci chodili a makali poctivě! Přes prázdniny bude každý posilovat individuálně a v dalším školním roce pokračujeme!!! Ondřej Pytlík

Krásné prázdniny!!!

Vážení a milí žáci, milí rodiče, vážené a milé kolegyně a kolegové, ani jsme se nenadáli a již jsou zde hlavní prázdniny. Za sebe mohu říci, že tento školní rok uběhl velmi rychle. Nyní není mým cílem bilancovat, to si nechám na srpen, protože hodně věcí nás ještě čeká o prázdninách. V tuto chvíli bych vám chtěl popřát krásné prožití letních prázdnin plných odpočinku, nových zážitků, přátelství a pohody, a ať se vrátíte zpět plní energie, zdraví a radosti. Co jen mohu říci - v příštím roce to bude zase jízda :-) Krásné léto všem! J.Veřmiřovský, ředitel školy

Týden čtení - 2.A

V rámci týdne čtení jsme se s žáky zaměřili na oblíbenou literární postavu a ilustrátory dětských knih. Žáci svým spolužákům představili jejich oblíbenou postavu a zdůvodnili, proč tomu tak je. Někteří si dokonce vyrobili své vlastní masky a rekvizity. Seznámili jsme se tak např. s Rolandem, Popelkou, Poseroutkou, Harrym, Stellinkou a s Kubulou. V následující hodině čtení jsme si připomenuli ilustrátory dětských knih a jejich díla a pár z nich jsme výtvarně zpracovali. Podívejte se, jak se nám dařilo.