Škola potmě

Dne 8. 2. 2023 se v naší škole uskutečnila akce Škola potmě. Týkala se žáků 1. – 4. ročníků. Děti měly projít jednotlivá stanoviště, u kterých měly vždy plnit konkrétní úkoly.

Předškoláček - Ledové království

Dne 6. února se na naší škole poprvé otevřely dveře malým předškoláčkům. První setkání se neslo pod názvem Ledové království, které mají děti velice v oblibě.

Školní kolo Biologické olympiády 2023

Dne 1.2. 2023 se v učebně přírodovědných předmětů konalo školní kolo biologické Olympiády. Tématem pro letošní ročník bylo BEZLESÍ, neboli místa kde les neroste, nebo byl pokácen, či ustoupil přírodním vlivům. Příprava soutěžících na toto klání začala již v prosinci, kdy byli s tématem seznámeni a dostali k dispozici oficiální studijní texty i možnost zapůjčení další studijní literatury.

Projektový den " Plšíkův zimní spánek"

Seznámení se životem Plšíka lískového i s dalšími lesními zvířátky. Děti plnily různé úkoly, pomocí obrázků, pohybově ztvárňovaly zvířata. Také se seznámily s životem ptáků, kdo odlétá do teplých krajin a kdo zůstává.

Projektový den MTUNI " Malý zpracovatel odpadů"

Děti se hravou formou naučily třídit odpad, seznámily se s pojmem skládka, co na ní patří a co ne, jaké jsou druhy popelnic a co do nich patří. Mohly si také vyzkoušet postavit popelářské auto, se kterým poté odvážely odpadky. Nakonec dostaly diplom za správné třídění odpadů.

Projektové dny Arcam " Lesní zvířátka" a "Medvídci"

Děti se seznámily se životem zvířat v lese a se životem medvědů. Za pomocí obrázků se děti naučily rozlišovat různé druhy zvířat a medvědů a také si mohly vyrobit zvířátko dle libosti. Nakonec si děti zahrály hru "Na medvěda" a zatancovaly zvířecí taneček.

O čokoládovou vařečku - máme 5. a 9.místo!!!

Dne 19.1.2023 se dvě naše žákyně VIII. ročníku zúčastnily tradiční soutěže pořádané SSSS Krakovská s názvem „O čokoládovou vařečku“. Letošním tématem bylo „Rostlina místo masa, zdraví, síla a krása“. Obě naše děvčata si teda připravila bezmasý pokrm, ingredience a postup poslala přihláškou a vyrazila do boje. Po ranním srazu na soutěžní škole následovalo školení v gastrocentru a pak již samotná soutěž. Během přípravy 4 soutěžních porcí, měl každý z účastníků k dispozici pomocníky z řad studentů střední školy. Po skončení vaření nastal čas servírování, při kterém také porotci soutěžícím kladli otázky týkající se přípravy vybraného receptu. Naše holky si připravily tyto dobroty: „Zeleninová pánev“ – Lea, „Čočkový salát s pečenou řepou, rukolou a mozzarellou“ – Bára. Ze sedmnácti soutěžících se naše holky umístili na krásném 9. místě (Lea) a 5. místě (Bára). Z celé soutěže můžete shlédnout reportáž od TV Polar a fotografie viz odkaz. Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!!!

Třídnická hodina 5.B- Stavění věže ze špaget

Turnaj ve florbalu ŠD

Za nepříznivého počasí jsme využili tělocvičnu naší školy ke sportovnímu odpoledni. Děti si samy vybraly členy svých týmů a hra mohla začít. Vítězný tým dostal sladkou odměnu.

Sněhové hrátky

Jelikož napadla sněhová nadílka, využili jsme toho a vyšli si hrát na sníh. Podařilo se nám postavit několik krásných sněhuláků, klouzačku, iglú,... Škoda jen, že tak krásných dní se sněhem není více.

Tři králové ve školní družině

Předškoláčci v prvních třídách

Jak se asi sedí ve školní lavici? To si přišli v úterý vyzkoušet PŘEDŠKOLÁČCI z naší mateřské školky. Prvňáci se předvedli, co všechno se už naučili a společně pak plnili úkoly. Ve škole se předškoláčkům moc líbilo a všichni se už těšíme na další setkání- DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční 21. února v naší škole.