Alex v 5.B

V hodině s rodilým mluvčím se snažíme porozumět a mluvit anglicky.

Pepíno prcek včelařem, aneb jak to chodí u včeliček

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 k nám zavítal Pepíno prcek se svým programem o včelách. Dozvěděli jsme se poznatky o životě včel a práci včelaře hravou formou soutěží, tanečků a povídání. Na konci děti dostaly odměnu formou balónků vytvarovaných na zvířátko nebo věc. Financováno z projektu SMO " Nejmenší mají talent".

Beseda Renarkonu

Dne 26. 9. 2022 v 8. a 9. ročníku proběhla preventivní beseda RENARKON s názvem prevence kriminality. Během 90 minut se žáci dozvěděli zajímavé informace o drogách a závislostech na mobilních telefonech. Beseda se nám líbila a byla velmi poučná a přínosná.

Adaptace ve třídě Sluníčko

V měsíci září ve třídě Sluníčko probíhá adaptační režim nově příchozích dětí. S dětmi si povídáme o tom, jak to chodí celý den ve školce. Společně vytváříme pravidla třídy - srdíčkové, pusinkové, ručičkové, nožičkové, ouškové a snažíme se je dodržovat, aby se nikomu nic nestalo a všem se ve školce líbilo.

Soutěž mladých zahrádkářů

Dne 23.9.2022 se do ostravského Národního zemědělského muzea u příležitosti výstavy “Život na zahradě” sjelo více než 60 mladých zahrádkářů z celé republiky a Slovenska aby se zde utkali v pěstitelských a aranžovacích dovednostech. Svá želízka v ohni měla na této náročné soutěži i naše škola. Čtyři děvčata z 6. až 8. ročníku se nebála utkat s nejlepšími zahrádkáři. V soutěži musely prokázat jak teoretické znalosti z pěstitelství, tak předvést své umění v aranžování květin a přímém poznávání rostlin z volné přírody i rostlin pěstovaných pro okrasu a užitek. Po součtu bodů ve všech disciplínách se umístily uprostřed soutěžního pole, což je vzhledem k jejich premiéře velice dobrý výsledek. Držíme jim palce do jarního kola soutěže, na které se už nyní intenzivně připravují.

Jídlo na přání v naší školní jídelně

V pondělí 26.09.2022 jsme uvařili jídlo na přání, které si vybrali žáci z 1.A. Zvolili si oblíbené špagety s masovou směsí a dětem moc chutnalo. Těšíme se na další zvolené jídlo na přání, které moc rády žákům uvaříme. Budou to žáci z 1.B.

Jablkový týden

Letošní rok byl velice úrodný, rostly nejen houby v lese, ale také jablíčka a proto jsme s dětmi nelenili a nasušili jsme jablka a poté je zabalili do balíčku a zavázali mašličkou. Děti dostanou balíček plný křížal jako dárek na Farmářském dni. Financováno z projektu SMO "Farmářem ve školce".

Projekt v HV v 9. ročníku

V rámci hodin HV v 9.ročníku jsme rozběhli projekt podporující pohyb a etickou výchovu s názvem “Malé taneční” - společenské tance. Vždy 1 v měsíci se přesouváme do tělocvičny a žáci se seznamují se základními kroky a kombinacemi společenských tanců za dodržování společenských pravidel. Žáky tento projekt velmi zaujal a doufáme, že se jim bude líbit i nadále.

Třeťáci na plavání

V letošním školním roce se plavání účastní třetí a čtvrté ročníky. Žáci jsou šikovní, nikdo se nebojí vody a od první lekce si vodu skutečně užívají :-)

Pátý ročník navštívil Divadlo loutek

V pondělí 19.9.2022 jsme se rozjeli do Divadla loutek, kde jsme zhlédli divadelní představení s názvem Ronja, dcera loupežníka. Hraní loutek i herců jsme v závěru odměnili potleskem. Představení se nám líbilo.

Alex - rodilý mluvčí u nás ve škole

Od letošního školního roku působí na naší škole Alex. Alex je Angličan a je u nás v rámci projektu, který souvisí s bilingvní výuku, tj. výukou nejen v českém jazyce, ale také v angličtině. Alex působí 1x týdně zejména v přírodovědných předmětech od 3. do 8.ročníku. Žáci tak mohou rozvíjet svou konverzaci v cizím jazyce.

Třídnická hodina ve 3.A

Hned první třídnickou hodinu jsme si spojili s výtvarnou výchovou. Nebyl problém najít u spolužáků jejich hezké vlastnosti a dát je hned i do umělecké podoby. Děti skutečně pracovaly s radostí.