výsledky zápisu do základní školy

Třída 5.A na dopravním hřišti

Poslední cyklistická lekce třídy 5.A proběhla ve středu 5.4.2023. Nabyté teoretické znalosti si žáci vyzkoušeli na cvičebním dopravním hřišti. Jízdu na kole i teorii zvládli všichni, ti úspěšnější získali také „řidičský průkaz“ na kolo. Věříme, že získané dovednosti ohledně bezpečného chování v silničním provozu uplatní i v běžném životě.

Třída 5.A v Lesní škole

V úterý jsme absolvovali poslední lekci v Lesní škole. Převážná část výuky proběhla v terénu. Prošli jsme kousek Bělského lesa a během naší cesty jsme pozorovali stromy, dozvídali se různé zajímavosti, například jsme hledali mrazovou kýlu. Následovala soutěž v hledání zajímavých živočichů nebo rostlin. Někteří měli velmi zajímavé úlovky. Po svačině a ohřátí v lesní chatě jsme opět vyrazili ven - na opičí dráhu, zhlédli jsme bažanty ve voliéře a nakonec vycpaná zvířata ve vyhřáté jutě. Moc děkujeme našemu průvodci za zajímavý výklad a osobitý přístup.

Pěvecká soutěž ve školní družině

Velikonoční angličtina v prvních třídách

Oslavili jsme Velikonoce v prvních třídách. Naučili jsme se nova anglická slovíčka, vyrobili i roztančili zajíčka a nasbírali vajíčka! Bylo jich 127????. Krásné Velikonoce!

Pomohli jsme zkrášlit Náměstí Ostrava - Jih

I když to venku tak nevypadá, jaro je v plném proudu a s blížícími se svátky jara jsme se opět připojili k výzdobě veřejného prostranství v našem obvodu. Žáci 6. ročníku v rámci praktických činností vyrobili tradiční velikonoční ozdoby a zkrášlili jimi jeden z keřů zlatice na Náměstí Ostrava - Jih a přispěli tak ke sváteční atmosféře na tomto místě.

Informace o výstavbě workoutového hřiště a přání pěkných Velikonoc

Vážení a milí zákonní zástupci, žáci a kolegové, chtěl bych vás touto cestou informovat, že od úterý 11. dubna 2023 začne výstavba workoutového hřiště v těsné blízkosti hřiště.

Plavecký výcvik v MŠ

Dne 14. 3. 2023 byl zahájen plavecký kurz v bazénu Ridera sport. Na první hodině se děti seznámily s prostředím a pravidly chování v bazénu a pak hurá do vody. Dětem se v kurzu moc líbilo a už se těší na další.

Projekt první pomoci - TO DÁM

Dne 31. 3. 2023 se žáci 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnili akce „Projekt první pomoci – TO DÁM“. Tuto akci pořádá Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Ostrava a na naší škole se uskutečnila již potřetí.

Domácí zvířata v MŠ

V měsíci březnu jsme si s dětmi povídali o domácích zvířatech. Děti se naučily znát názvy zvířat a jejich mláďat, vědí, jaký užitek pro nás mají a jak se jmenuje jejich obydlí.

Obědy ve školní jídelně - velikonoční prázdniny

Velikonoční prázdniny jsou od 06. 04. – 10. 04. 2023. V tyto dny mají žáci stravující se ve školní jídelně obědy automaticky odhlášeny.

Gratulace paní učitelce Kelarové k ocenění

Dne 29. března 2023 byla v rámci Dne učitelů obvodu Ostrava-Jih oceněna paní učitelka Kelarová. Proč jsme paní učitelku na ocenění navrhli?