Poděkování rodičům

Moc děkujeme zaměstnancům školy a našim tatínkům p. Pavlíkovi, p. Těhanovi, p. Kovářovi a p. Máchovi za velkou pomoc na jarní brigádě.

Za ohroženými živočichy do Bartošovic na Moravě

Ve středu 13.4. jsme se po dvouleté odmlce vydali opět do stanice pro ohrožené živočichy v Bartošovicích na Moravě. Počasí nám více než přálo, a tak nám náladu nemohlo zkazit ani malé zpoždění způsobené dopravou na Českých drahách, a které se hned zpočátku vyřešilo díky duchapřítomnosti paní učitelky Rosenzweigové, která nám ihned operativně zajistila náhradní dopravu s jiným dopravcem. Ve stanici už na nás čekali mladí průvodci, kteří nás seznámili s chodem stanice a představili nám zdejší převážně opeřené obyvatele s handicapy, které by je ve volné přírodě odsoudili k smrti. jednalo se hlavně o dravé ptáky a sovy, kteří se zranili vinou lidí buď na silnici nebo na elektrickém vedení. Ve stanici teď slouží hlavně jako náhradní rodiče pro osiřelá mláďata. Nemalou pozornost u nás vzbudili také právě hnízdící čápi, nebo nedobrovolně zdomácnělé veverky. Dozvěděli jsme se, jak se máme chovat v případě, že v přírodě najdeme zdánlivě osiřelé mládě i jak se zachovat, najdeme-li skutečně zraněného živočicha. Plni nádherných zážitků jsme se odpoledne vrátili do Ostravy a věříme, že se všem zvířátkům bude dařit i nadále dobře a pomoc lidí budou potřebovat co nejméně.

Zápis do MŠ

Vážení a milí rodiče dětí předškolního věku, zápis dětí do mateřských škol ve městě Ostrava probíhá novým způsobem - registrací Žádosti o přijetí dítěte do MŠ prostřednictvím Portálu předškolního vzdělávání a následným podáním této žádosti v mateřské škole ve stanoveném termínu.

Podílíme se na zkrášlování našeho obvodu

Dne 8.4. 2022 jsme se se třídou 9.B vydali vyzdobit jednu z květináčových zlatic na Náměstí Ostrava - Jih a přispět tak ke zlepšení sváteční atmosféry Velikonoc v našem obvodě.

Pohybový festival

Dne 7.4. 2022 se děti z naší MŠ zúčastnily pohybového festivalu v Ostravě v disciplínách skok do dálky, štafeta, hod medicimbalem ... Děti za odměnu dostaly drobné předměty , bonbóny a medaili.

Zápis do 1. ročníku

Projektový den v MŠ Liška Bystrouška

V březnu proběhl u nás ve školce projektový den. Děti se seznámily s různými druhy ptáků, stromů a s jinými lesními zvířaty a životem v lese zábavnou formou hry.

Zápis do ZŠ a MŠ pro cizince s dočasnou ochranou

Zápis do ZŠ a MŠ pro školní rok 2022/2023 pro děti a žáky cizinců s dočasnou ochranou proběhnou v období od 1.6. do 15.7.2022 dle Lex Ukrajina. Upřesnění termínů bude dle propozic zřizovatele.

Papírové dílny s rodiči

V měsíci březnu proběhly v odpoledních hodinách ve školce "Papírové dílny", kde si děti s rodiči mohli vyrobit z papíru loď, parník, chobotnici nebo rybu. Všem se výtvory moc povedly a děti byly nadšené. Děkujeme všem rodičům za spolupráci.

Výsledek zápisu do ZŠ

Turnaj ve stolním fotbálku "BŘEZINKA CUP 2022"

Na přelomu března a dubna se na II. stupni uskutečnil turnaj ve stolním fotbálku. Do turnaje se přihlásilo devět dvojic. Turnaj se hrál systémem každý s každým, a to vždy na deset míčků. Byly k vidění vyrovnané, krásné a někdy i dramatické zápasy. Z celkového vítězství se radoval tým „Kipling“ ve složení Vašek a Honza z VIII. třídy.

Předškoláček