1. ročník sportovně přírodovědecké soutěže "Pětiboj na Březince"

20.JPG

Dne 1. 6. 2022 se na Základní škole Březinova uskutečnil první ročník sportovně přírodovědecké soutěže s názvem „Pětiboj na Březince“. Od osmi hodin se začala scházet pětičlenná družstva sedmáků ze základních škol Ostravy Jihu. Své družstvo vyslala ZŠ A. Kučery; ZŠ Volgogradská 6B; ZŠ M. Formana; ZŠ E. Lukášové a Klegova, dvě družstva poskládala pořádající ZŠ Březinova. V celém areálu školy bylo připraveno pět stanovišť a relax zóna s drobným občerstvením. Po zahájení soutěže se družstva v doprovodu průvodkyň, kterými byly žákyně devátých tříd ZŠ Březinova, vydala dle časového harmonogramu na jednotlivá stanoviště. V průběhu celého dopoledne tak žáci plnili různorodé úkoly, za které sbírali body. Ty se pak sečetly a rozhodly o konečném umístění v soutěži. Na jednom z venkovních stanovišť poznávali faunu a flóru, na jiném prokázali své pohybové dovednosti a překonávali obří „opičí dráhu“. Ve školní tělocvičně z různých pozic stříleli na basketbalový koš a pálili také na florbalového brankáře. Své znalosti prokázali v přírodovědné učebně, kde každý člen týmu řešil dvacet připravených úloh na převádění jednotek délky, hmotnosti, času, objemu a obsahu. Stanoviště poslední bylo připraveno v učebně ICT, kde žáci hráli matematicko-logické hry a body získali za nejvyšší dosažený level. Po celou dobu příjemného dopoledne mohla družstva navštívit odpočinkovou zónu, kde si mohli odpočinout, zahrát si stolní fotbálek, doplnit energii. Kolem poledne už měla všechna družstva úkoly hotové a mohlo proběhnout závěrečné vyhodnocení a předání cen. Organizátoři měli připravené ceny nejen pro družstva na prvních třech místech, ale dárky si odnesli všichni účastníci i pomocníci. Celkové bodování nakonec rozhodlo o tom, že třetí místo obsadila ZŠ Volgogradská 6B, na stříbrné pozici se umístilo 1. družstvo domácí ZŠ Březinova a celkovým vítězem, jenž prokázal výborné výkony jak ve sportovních, tak i vědeckých disciplínách, se stala ZŠ E. Lukášové a Klegova. Vítězům a všem účastníkům gratulujeme, věříme, že se žákům soutěž líbila, a budeme se těšit na další ročník.

20.JPG 26.jpg 56.JPG DSC_1271.JPG