Aktuality

 

Základní škola

Karanténa tříd - návrat do školy

Vážení rodiče, vzhledem k počtu tříd, které jsou v karanténě, resp. budou, přinášíme rozpis, kdy se žáci vrací do školy

Aktuality

Výdej obědů žáka v době karantény

Základní škola

Předškoláček 4. setkání

Školní jídelna

Výdej obědů - cizí strávníci a nemocní žáci

Základní škola

Konzultace zákonných zástupců s učiteli 6.1.

Vážení zákonní zástupci, dovoluji si Vás touto cestou informovat, že konzultace proběhnou fyzicky se zachováním hygienických pravidel (respirátory, dezinfekce, rozestupy). Podrobnosti Vám sdělí třídní učitelé. Děkuji a přeji pěkný den. J.Veřmiřovský

Základní škola

Předškoláček - 3.setkání

Základní škola

Dopoledne s rodilými mluvčími aneb Jak se slaví Vánoce v anglicky mluvících zemích

Dne 16. 12. 2021 jsme přivítali ve třídách na druhém stupni dva rodilé mluvčí v rámci šablony projektových dnů.

Základní škola

Základy linorytu

9. A navštívila DOV, tentokrát workshop Základy linorytu Dne 15. 12. 2021 jsme navštívili Dolní oblast Vítkovic, kde jsme se zúčastnili workshopu Základy linorytu. Linoryt je velmi působivá grafická technika, která nabízí obrovské možnosti výtvarného vyjádření. Spočívá ve vlastní tvorbě návrhu obrazu a jeho vyrytí do lina, následuje jeho obtisk na papír. Naše zdařilé obrázky můžete vidět ve fotogalerii.

Školní jídelna

Obědy pro veřejnost

Dovolujeme si Vás informovat, že od nového roku 2022 bude zahájeno stravování pro veřejnost v naší školní jídelně. Cena oběda (polévka + hlavní jídlo + včetně příloh, dle menu) bude činit 85,- Kč. Jídlo bude vydáváno do vlastního jídlonosiče ve stanovený čas. V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle: 778 409 858, 596 784 367

Školní jídelna

Přání ŠJ

Základní škola

Výroba hračky z recyklovaného materiálu v angličtině - 4.A

V hodině anglického jazyka jsme vyráběli hračky z recyklovaných materiálů. Mohli jsme si vybrat ze čtyř hraček - robota, hada, vlaku a kuželek.

Základní škola

Naše 9. ročníky na návštěvě SPŠCH

Návštěva SPŠCH V rámci spolupráce se Střední průmyslovou školou chemickou akademika Heyrovského v Ostravě navštívili naši deváťáci tuto střední školu, aby se seznámili s možností dalšího studia a profesního rozvoje. Po milém přivítání měli možnost nahlédnou do praktického dění školy a navštívit její odborné učebny chemie a biologie. V učebně biologie měli možnost se seznámit s terarijními živočichy a jejich životními potřebami. ověřili si tak, že hadi opravdu nejsou slizští a vyzkoušeli si profesionální manipulaci s plazy. V učebně chemie měli možnost shlédnout množství chemických pokusů, do jejichž průběhu a provedení byli přímo zainteresováni. Největší ovace sklidila řízená explozívní reakce vodíku s hyslíkem :-). Tím naše spolupráce s SPŠCH zdaleka nekončí. V rámci projektu s podporou Moravskoslezského kraje je pro žáky plánována exkurze do chemického podniku a další laboratorní cvičení. Na tuto spolupráci se velmi těšíme.