Okresní kolo Odznaku všestrannosti

Ve sportovně nabitém týdnu pro naše žáky jsme se také ve čtvrtek 7.3. zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti na ZŠ Dvorského. Tentokrát na žáky 4. - 9. tříd čekaly čtyři různorodé disciplíny - trojskok, hod medicinbalem autově vzad, sedy lehy a skákání přes švihadlo.

Úspěch na Atletických přeborech městského obvodu Ostrava-Jih 2024

Ve středu 6. 3. 2024 se vybraní žáci vydali reprezentovat naši školu ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Březinova 52, p. o. na Atletické přebory městského obvodu Ostrava-Jih 2024. Letošní ročníku se zúčastnil rekordní počet škol (celkově 14) a naši žáci se v žádném případě neztratili.

Obvodní kolo recitační soutěže 1. - 3.ročníku

Do obvodního kola soutěže dětských recitátorů postoupilo 6 dětí z celého 1. stupně naší školy. U všech žáků jsme viděli talent a velkou odvahu při překonávání trémy. Nechybělo ani vzájemné povzbuzování, které vytvořilo přátelskou atmosféru. Malí umělci ukázali také svou pilnou přípravu při recitováni výjimečných básní. Všechny děti obdržely účastnický list a k tomu sladkost jako odměnu.

Informace k bezpečnosti ve škole a areálu školy po dobu oprav

Vážení zákonní zástupci, dovolte mi Vás informovat, že ve škole probíhají a ještě budou nějakou dobu probíhat opravné práce ve vybraných třídách a bývalého skladu učebnic, Vašim dětem byla také tato zpráva zaslána s žádostí o zvýšenou opatrnost uvnitř školy i v areálu. Výuka bude upravována pouze z hlediska umístění tříd. Děkuji za pochopení a přeji Vám pěkný den i nadcházející víkend. J.Veřmiřovský, ŘŠ

Obvodní kolo ve volejbalu dívek 8. a 9. ročníků

Dne 1. března 2024 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve volejbale dívek, které se uskutečnilo na ZŠ a MŠ A. Kučery v Ostravě Hrabůvce. Náš tým ve složení Eliška, Natka, Barča, Lea, Ema, Sára K. (9. ročník), Markéta (8. A) a Viki (7. ročník) se na turnaji postupně utkal se třemi soupeři a bojoval tak o postup ze skupiny B.

3-2-1 start s našimi prvňáčky v DOV

Dne 22.2.2024 jsme se ve Světě techniky zúčastnili výukového programu 3-2-1 START. Děti se staly malými astronauty v animovaném filmu, kde spolu s křečkem Elonem zachraňovaly Robotku Osmičku z jiné planety. Ale jak ji dostat zpátky do vesmírné lodě? Program byl skutečně zajímavý a plný aktivit. Dětem se moc líbil.

Únorová akce prvňáčků a deváťáků

V pátek 23. 2. 2024 proběhlo tradiční setkání žáků prvních a devátých ročníků. Jelikož sněhu jsme si tento rok moc neužili, nebyl ani tentokrát, tak jsme opět využili náhradní plán.

Únorové aktivity ve 3.oddělení ŠD

V únoru se děti ponořily do tvoření valentýnských přáníček. S nadšením vyráběly a tvořily pro své kamarády a rodinné příslušníky. Nastavili jsme si příjemnou atmosféru a tvoření děti bavilo.

Zápis do 1.třídy pro rok 2024/2025

Zveme vás na zápis do prvních tříd!

Dopravní hřiště - 5.ročník

Návštěva dopravního hřiště byla pro naši třídu nejen poučná, ale i zábavná. Již počtvrté jsme se vydali na toto hřiště plné překážek, křižovatek a dopravních značek, abychom si v praxi vyzkoušeli, jak se pohybovat na kole v rámci pravidel silničního provozu.

Možnost přihlašování na zápis do ZŠ

Vážení a milí zákonní zástupci, ač se to nezdá, zápis se pomalu a nezadržitelně blíží. Podrobnosti k zápisu zveřejníme později, ale již nyní vám nabízíme možnost se zaregistrovat k zápisu a vybrat si termín, který bude pro Vás nejvhodnější. Zápis u nás bude probíhat v termínech 2.4. - 4.4.2024

Sportujeme ve škole

Ve středu 28.2. proběhla akce Sportujeme ve škole jejíž cílem bylo rozpohybovat co nejvíce žáků 1. stupně. Pro žáky bylo přichystáno 10 stanovišť s různými pohybovými úkoly. Např. překážková dráha, dribling, člunkový běh, skákání v pytlích atd. Všichni žáci předvedli krásné sportovní výkony, a tak si v cíli vyzvedli sladkou odměnu a účastnický list. Také bych chtěla poděkovat žákům 8. A a 8.B za pomoc s organizací akce. M.Lichnovská