Aktuality

 

Základní škola

Barevný týden v 1. třídě

Barevný týden v 1. třídě.

Základní škola

Projekt první pomoci "To dám"

Dne 17. 1. 2020 se žáci osmých ročníků zúčastnili projektu první pomoci s názvem „To dám“. Lektoři ze Střední zdravotnické škola Ostrava ukázali naším žákům správné jednání a postupy první pomoci při různých zraněních. Žáci si vyzkoušeli ošetření krvácení, transport zraněného, resuscitaci a byli seznámeni s příčinami vzniku popálenin a jejich ošetření. Tímto děkujeme Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škola zdravotnické, Ostrava za skvěle připravenou akci a příležitost.

Mateřská škola

Projektový den "Arktická zvířata "

Projektový den byl zaměřen na arktická zvířata. Zábavně naučnou a interaktivní přednáškou se děti seznámily se způsobem života a se zvířaty žijících na Arktidě.

Základní škola

Finanční gramotnost ve 4. A a 4. B

V hodinách anglického jazyka jsme si povídali o penězích, kterými se platí ve Velké Británii. Ukázali jsme si mince, obkreslovali jsme je do sešitu, porovnávali jsme mince i bankovky s barevnými kopiemi na pracovním listu. Jak se nám to dařilo? Můžete se podívat v galerii.

Mateřská škola

Projektový den "Malý architekt "

16.1. 2020 navštívil Motýlky lektor Malé technické univerzity. Děti si zahrály na architekty. Naučily se číst technický výkres, dozvěděly se, jak se staví dům, co je to půdorys domu, jaké známe druhy domovních zdí a jak můžeme vybavit interiér. Za dobrou práci získaly titul "Malý architekt ".

Mateřská škola

Projektový den "Stavitel města "

Seznámení dětí s pojmem kartograf a se službami ve městě (policie, hasiči...), děti s pomocí lektora postavily město, silnice a naučily se číst z plánů.

Základní škola

4.B - A. Lingrenová

Mateřská škola

Soutěž Fíha Dýha - "Vánoční stromeček "

Naše MŠ se umístila na 1. místě Velké zimní výrobní soutěže projektu Fíha-Dýha na téma "Vánoční stromeček". Obdrželi jsme výhru, voucher na školní, výtvarné a kancelářské potřeby společnosti SEVT a. s. v hodnotě 5000 Kč.

Mateřská škola

Živý adventní kalendář u Motýlků

Čekání na Ježíška si krátíme těšením se na každodenní překvapení od kamarádů. Děkujeme rodičům za spolupráci.

Základní škola

Návštěva žáků v České televizi

Mateřská škola

První místo v soutěži "Zpomal, prosím"

V měsíci prosinci vyhrála Karolínka T. ze třídy Motýlek 1. místo v krajském kole výtvarné a literární soutěže „Zpomal, prosím“. Společně s p. uč. Šulovou a maminkou se zúčastnila slavnostního předávání cen v prostorách dálničního oddělená Ostrava.

Základní škola

Předvánoční zpívání v rámci "Andělského dne"