Aktuality

 

Základní škola

Jak jsme navštívili knihovnu - 2.A

Základní škola

Společně vánoční tvoření - spolupráce deváťáků s našimi prvňáčky

Dne 30. listopadu 2022 se naši deváťáci vydali navštívit žáky z prvních tříd. Společně je totiž čekalo vánoční tvoření. V hodině společně tvořili anděly z papírů, které budou zdobit vestibul školy a u toho poslouchali vánoční koledy. Tímto způsobem jsme si přiblížili Vánoce, které už jsou prakticky za dveřmi. Všem zúčastněným se to velmi líbilo a všichni se těšíme na další společně aktivity naší spolupráce.

Základní škola

Matematika ve čtvrté třídě s deváťáky

16.11. 2022 jsme měli akci "den naruby", kdy si starší žáci mohli vyzkoušet roli učitelů. K nám zavítali do hodiny matematiky a hodina to vůbec nebyla špatná. Zopakovali jsme si porovnávání a zaokrouhlování čísel do 10 000. Tímto děkuji deváťákům za výpomoc! Myslím si, že po takové zkušenosti by mohli žáci nad touto profesí uvažovat jinak :)

Základní škola

Ohlédnutí za Halloween na Březince

Jak jsme si užili Halloween? Podívejte se na naší videogalerii :-)

Základní škola

Spolupráce prvňáčků a deváťáků

Jak vypadá spolupráce mezi prvňáčky a deváťáky? Podívejte se na naše video :-)

Základní škola

Šetříme si na dovolenou - vzdělávací akce v DOV

Ve středu 23.11.2022 navštívil VIII. ročník vzdělávací akci v Dolní oblasti Vítkovice s názvem "Šetříme si na dovolenou". Tato akce byla zaměřena na finanční gramotnost, na práci s rodinnými financemi. Žáci vytvořili skupiny "fiktivní rodiny" a hráli hru, jež simulovala skutečné situace v oblasti rodinných rozpočtů. Pracovali s pojmy příjmy, výdaje, cash flow, mimořádný výdej, mimořádný příjem, vedení rodinného rozpočtu a další. Po uplynutí dvanácti měsíčního období provedla každá rodina součet svých naspořených financí a mohla si vybrat vysněný zájezd. Někdo uspořil na letecký zájezd k moři, někdo autobusem do hotelu a někdo jen pod stan. Žákům se lekce líbila, zábavnou a hravou formou se dozvěděli plno zajímavých věcí, třeba proč je důležité mít alespoň základní pojištění domácnosti. Paní lektorce děkujeme a budeme se těšit na další vzdělávací akci v DOV.

Základní škola

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Dne 1. 11. 2022 jsme navštívili dopravní hřiště na ZŠ A. Kučery 20. Na tuto školu chodíme také plavat, takže to tady dobře známe :) Na dopravním hřišti se děti nejdříve projely na kolech. Na hřišti musely děti dávat pozor na semafory, chodce a dopravní značky. Poté následovala teoretická část a žáci si na nečisto vyzkoušeli test, který budou absolvovat také ještě na jaře. Po úspěšném dokončení testu a praktických jízd mohou žáci získat průkaz cyklisty.

Základní škola

Pozvánka na lampiónový průvod

Základní škola

Barevný podzim v 1.B

Podzimní období je krásně barevný čas, který nám i ve školní výuce nabízí plno možností, jak jej vnímat. A tak děti v rámci vyučování ve třídě, v přírodě i v tělocviku - a napříč tedy všemi předměty - zkoumaly a pozorovaly jeho barevnost.

Základní škola

Veliká gratulace - umístění na soutěži Oxford Illustrator

Dnes 24. 11. 2022 proběhl již 11. ročník oblíbené soutěže Oxford Illustrator na ZŠ K. Pokorného v Ostravě - Porubě. Naši školu na soutěži, které se zúčastnilo 66 žáků z 24 ostravských i mimoostravských škol, reprezentovaly 3 žákyně - Beáta S. z 5. ročníku, Aneta V. z 9. ročníku a Kateřina T. ze 7. B. Kateřina dokázala uplatnit své výtvarné umění a znalost anglického jazyka a svou ilustrací textu O Sněhurce vyhrála 3. místo ve své kategorii. Kateřině gratulujeme a všem třem žačkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Mgr. Jana Levická vyučující anglického jazyka

Základní škola

Plavání ve 4.třídě

Naši plaváčci ze 4. ročníku mají za sebou již několik hodin plavání, a to včetně sauny :) Děti jsou moc šikovné a na plavání se každý týden velmi těší. Děti jsou rozdělené do skupin podle toho, jak jim plavání jde. Máme červenou, žlutou a modrou skupinu. Přinášíme krátkou ukázku toho, jak to na bazéně vypadá.

Základní škola

TANDEM - Němčina nekouše

V pondělí 14.11.2022 k nám do školy zavítala paní Simona Pöder Innerhofer z organizace TANDEM, aby nám zajímavou a hravou formou ukázala, proč je důležité učit se německy. Dozvěděli jsme se nejen to, kde všude se mluví německy, ale přiučili jsme se i pár užitečných frází a slovíček, a to vše prostřednictvím her, u kterých jsme se dobře bavili. Fotky z našeho zábavného animačního dopoledne jsou k nahlédnutí v následující fotogalerii.