Aktuality

 

Aktuality

Výběrové řízení na místo ekonom/ka - hlavní účetní

Podrobnosti viz příloha

Aktuality

Pozdrav z Březinky pro všechny naše děti a rodiče

Vážení a milí žáci a rodiče, máme za sebou již skoro prvních čtrnáct dní v jiném režimu, na který jsme nikdo nebyli zvyklí. Myslím si, že pro každého byla tato role nová a vypořádat se s ní určitě každému zabralo minimálně pár dní. Proto jsme se také s učiteli domluvili, že v první fázi půjdeme pozvolna, budeme opakovat a přidávání učiva nebude tak rychlé.

Základní škola

DŮLEŽITÉ! INFORMACE PRO RODIČE K ZÁPISU DO ZŠ!

Vážení a milí rodiče předškoláků, dle nařízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v letošním školním roce nebude zápis realizován prezenční formou, kdy byste přišli s dětmi, ale formou kombinovanou.

Základní škola

Informace pro žáky 9.ročníků k přijímacím zkouškám na SŠ

Jak informovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dne 23.3.2020, dojde ke změně termínu přijímacích zkoušek.

Aktuality

Uzavření MŠ od čtvrtku 19.3. do odvolání

Rada obvodu rozhodla s platností od čtvrtku 19. 3. 2020 do odvolání o uzavření provozu mateřských škol zřízených městským obvodem Ostrava-Jih.

Základní škola

Informace k provozu školy a výuce (informace pro ZŠ i MŠ)

Vážení rodiče, informace intenzivně sledujeme a dovolíme si shrnout to nejpodstatnější, co se týká naší školy:

Základní škola

Angličtina v první třídě

Děti se s angličtinou setkávají již od školky, proto je pro žáky lepší, když plynule v cizím jazyku pokračují již od první třídy, což jim také nabízíme. A jak se jim daří? Podívejte se na fotografie :-)

Základní škola

MATERIÁLY K VÝUCE

Pěkný večer, milí žáci, vážení rodiče, na stránkách školy přibyla nová záložka "Mimořádné opatření-výuka", která zahrnuje materiály pro výuku v nejkratší době. Materiály jsou rozděleny po ročnících a poté po předmětech. V příštím týdnu zasedne pedagogická rada a budeme řešit další a jiné alternativy výuky tak, aby bylo možné žáky vzdělávat mimo budovu školy. Děkujeme za pochopení.

Základní škola

Rodilí mluvčí na Březince - pokračování?

Pamatujete si náš týden s rodilými mluvčími, který jsme realizovali v září? Rodilé mluvčí bychom chtěli do školy častěji, proto budeme podávat projekt na Statutární město Ostrava pro podporu cizojazyčné výuky.

Základní škola

Školní parlament

Školní parlament se spolupodílí svými nápady na chodu školy. Žáci přináší možnosti inovací, učí se vzájemnému respektu, demokracii, komunikaci a přenáší informace přímo ke svým spolužákům a naopak směrem k vedení školy, které nápady prezentuje na poradách pedagogickým pracovníkům.

Aktuality

Zastavení provozu školy od 11.3.2020

Na základě usnesení Bezpečnostní rady státu zastavuje naše základní škola provoz od 11.3.2020 do odvolání. Sledujte webové stránky školy a vývěsky školy. Podrobnosti zjišťujeme a budeme neprodleně informovat. POZOR - MATEŘSKÉ ŠKOLY SE UZAVŘENÍ NETÝKÁ. V příloze naleznete texty mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví.

Základní škola

Informace pro rodiče - Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)

Vážení rodiče, pokud budete žádat o ošetřovné, vystaví Vám jej Ing. Vybíralová, sekretářka školy - formuláře již máme. Pozor - jde o ošetřovné zejména pro rodiče dětí do 10 let. Úřední hodiny sekretariátu jsou 7:00 - 15:30