Aktuality

 

Základní škola

Talentárium aneb ostravské PLUSY a MÍNUSY

Ve čtvrtek 9.11.2023 jsme se zúčastnili 1. ročníku projektu spolku Thaleos s názvem Talentárium aneb ostravské PLUSY a MÍNUSY. Naši školu zastupovala tři družstva ze třídy 6.A. V silné konkurenci se šesťáci neztratili a svými výkony si zajistili 2.,5. a 6. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. :)

Základní škola

Další díl vzájemné spolupráce 1. a 9. ročníku

V pátek 10.11.2023 proběhla další společná akce prvňáčků a deváťáků.

Základní škola

Ostravský logouš - 3.místo mezi školami na Jihu!

V úterý 14.11.2023 jsme se zúčastnili 1. ročníku soutěže "Ostravský logouš" pořádané školou Provaznická.

Základní škola

3.A píše dopisy

V hodinách českého jazyka si žáci vyzkoušeli napsat dopis díky spolupráce se 3.ročníkem ze ZŠ Tichá. Každý žák si vylosoval svého nového kamaráda, kterému dopis psal. V rámci slohové výchovy jsme si s žáky řekli co všechno by měl dopis obsahovat a následně si každý žák svůj dopis hodil do poštovní schránky.

Základní škola

Postup do KRAJSKÉHO KOLA v Pišqworkách!!!

Ve středu 15.11. 2023 vyslala naše škola dva týmy, které vzešly ze školního turnaje, na oblastní turnaj ve známé logické hře piškvorky. V tento den se tak týmy Březinka 1 ve složení Ondra a Petr ze 7. ročníku a Elizabeth z 9. ročníku a tým Březinka 2 ve složení Matyáš a Verča z 8.A a Adam ze 7. ročníku střetly na Gymnáziu Volgogradská s velmi silnou konkurencí.

Základní škola

Stávka 27.11.2023

Vážení zákonní zástupci, dovolujme si Vás informovat, že naše škola se v případě, že nedojde k odvolání stávky ze strany organizátorů, připojí ke stávce svolané ČMOS pracovníků ve školství na 27.11.2023 a jelikož bude stávkovat více než 98 % zaměstnanců, nebude tudíž zajištěn chod na žádném z úseků, tj. ZŠ, MŠ, ŠD, ŠJ.

Základní škola

Den bez batohu - 21.11.2023

Mateřská škola

Ovoce ? To baštím!

Děti se zábavnou formou dozvěděly, že sad je rozmanitý ekosystém ve kterém žije množství zvířat a hmyzu a co obnáší péče o ovocný strom. Na interaktivních modelech si vyzkoušely řadu činností spojených se zužitkováním a zpracováním ovoce.

Základní škola

Pub kvíz na Jihu

Dne 1. 11. 2023 se vybraní žáci 9. ročníku zúčastnili vědomostní soutěže „Pub kvíz – Co víme na Jihu“

Školní družina

Podzimní tvoření v ŠD

Konec října je u nás ve znamení dýní a vyrábění dekorací na Halloween. Děti lepily dýně z papíru, vyřezávaly dýni, která nám svítí na recepci a také jsme si vyrobili netopýří girlandu. Výzdoba hotová a halloweenské dovádění může začít.

Školní družina

Drakiáda v ŠD

Každoročně na podzim pouštíme draky. Taky letos děti přinesly draky a na školním hřišti proběhla soutěž o nejlépe letícího draka. Vyhráli všichni, draci všem krásně vzlétli. A děti měly ohromnou radost, když nebe zaplnily pestré barvy jejich draků.

Základní škola

Halloween na Březince 2023

Halloween je svátek, který se na Březince oslavuje každý rok, a letošní rok nebyl výjimkou. V pondělí 30. října a v úterý 31. října jsme v hodinách anglického jazyka oslavili tento strašidelný svátek způsobem, který spojil vzdělání se zábavou.