Čti, uč se a naslouchej 2023

Poskytovatel finanční podpory:          Statutární město Ostrava

Přidělená částka:          80 000 Kč

Popis projektu

Čtenářská gramotnost nesouvisí pouze s českým jazykem a literaturou, ale napříč všemi předměty a obory. V dnešní době mají žáci problém pracovat s informacemi, textem i jeho porozuměním, což se odráží ve výsledcích žáků ve škole i v externích hodnoceních. Základem projektu je realizace celoročních čtenářských dílen jak ve škole, tak i ve spolupráci s Knihovnou města Ostravy. V případě Knihovny města Ostravy půjde o realizaci na pobočce Závodní (např. témata „Vyhledávání informací včera a dnes nebo Nevěř všemu, co vidíš aneb jak kriticky myslet) i v Ústřední KMO (např. Velká knižní expedice). Pro podporu čtenářské gramotnosti budou zakoupeny také nové knižní tituly tak, aby bylo možné realizovat čtenářské dílny, díky kterým žáci pochopí obsah textu, dokáží z něj vyselektovat potřebné informace i prezentovat výstupy a diskutovat o vybrané problematice.

Projekt byl finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava