Informace k nastavení provozu od 10.5.2021

Vážení rodiče, milí žáci, od 10. května dochází ke změnám z hlediska vzdělávání. Pro první stupeň se nic nemění, stále probíhá rotační výuka dle nastaveného schématu (rozdíl je pouze v testování antigenními testy, které od 3.5.2021 probíhá 1x týdně). Nově přibývá v rotační výuce také druhý stupeň.

Prezenční výuka od 10.5.2021 do 14.5.2021

• 1.A, 1.B, 3.A, 3.B, 7.roč., 8.A, 8.B

Prezenční výuka od 17.5.2021 do 21.5.2021

• 2.roč., 4.roč., 5.A, 5.B, 6.roč., 9.A, 9.B

V dalších týdnech pokračuje pravděpodobně střídání skupin sudý-lichý dle rozvržení

• Výuka probíhá dle standardního rozvrhu, výjimkou jsou hudební výchova a tělesná výchova
  • Hudební výchova je řešena projektově dle nastavení konkrétního učitele
  • Tělesná výchova může probíhat pouze teoreticky, popř. formou projektových činností – dle nastavení konkrétního učitele, u TV, kde nejsou homogenní skupiny (8. a 9.ročníky) je TV nahrazena individuálními projekty
  • Školní družina – ranní družina mimo provoz, odpolední po skončení výuky do 16:30, skupiny jsou tvořené pouze žáky tříd účastnicích se prezenční výuky
  • Stravování ve školní jídelně – nastavení je uvedeno v samostatném příspěvku na webu školy

Vstup do školy

• První stupeň vstupuje dle již zavedeného schématu (hlavní vstup, vstup ze strany dílny p.školníka)
  • Druhý stupeň vstupuje do školy ze strany „skleníku – ŠD“, žáci si odloží svršky v šatně a přemístí se do kmenových tříd, kde ihned proběhne antigenní testování (pondělí, čtvrtek)
  • Čas vstupu tříd do školy (u nulté hodiny 6:50):

7:30 – 7.roč. (6.roč.)

7:40 – 8.A (9.A)

7:50 – 8.B (9.B)

Ochrana dýchacích cest

• žáci jsou povinni nosit chirurgickou roušku nebo respirátor, prosíme, dejte žákům také jednu náhradní chirurgickou roušku do aktovky (chirurgickou roušku je povinné nosit po celou dobu přítomnosti ve škole)
  • v MŠ není povinnost u dětí používat roušky

Testování

• bude probíhat vždy v pondělí (1. i 2.stupeň) a ve čtvrtek (pouze 2.stupeň) před vyučováním
    • 1.stupeň před školou
    • 2.stupeň ve třídách
  • nebude-li žák přítomen v den testování, proběhne testování v den příchodu
  • testy si budou žáci provádět sami popř. ve spolupráci se zákonným zástupcem (v daném případě před vždy před budovou školy)
  • zaměstnanci školy budou dětem a žákům nápomocni, vlastní odběr vzorku ale provádí děti/žáci, popř. zákonný zástupce
  • pozn.: dle informací je možné využít nejen testy školní, ale také standardizované testy, které jsou povolené Ministerstvem zdravotnictví – viz přiložený soupis – testování musí ale proběhnout pod dohledem zaměstnance školy nikoliv doma

popř. ZDE

• škola má testy značky Singclean – nosní testy, kdy se tyčinka zasouvá cca 2,5 cm hluboko do nosní dírky a 5x se s ní projede podél sliznice, tyčinka se vloží do extrakční zkumavky s připraveným reakčním roztokem a poté se obsah z extrakční zkumavky nakape na testovací kazetu. Výsledek je nejdéle do 15 minut.
  • Při pozitivním testu škola vystaví žákovi/dítěti potvrzení o pozitivním výsledku s uvedením dne a času. Žák se zákonným zástupcem opouští areál školy. Zákonný zástupce informuje o pozitivním výsledku poskytovatele zdravotních služeb (praktického dítěte pro děti a dorost).

Testovat se nemusí

1. Dítě/žák, který prodělal laboratorně potvrzení onemocnění COVID-19, uplynula u něj izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní – čestné prohlášení případně potvrzení o prodělání onemocnění – doloží třídnímu učiteli.
  2. Dítě/žák má negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu, tento test není starší než 48 a byl proveden poskytovatelem zdravotních služeb – doloží třídnímu učiteli
  3. Dítě/žák má vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace druhé dávky (při přípravku dvoudávkovém) uplynulo nejméně 14 dní – doloží třídnímu učiteli.