Matematický úspěch!!!

DSC_0216.JPG

Ve středu 19. 5. 2021 proběhlo Okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z5.

Naši školu v něm reprezentovali čtyři zástupci z 5.A – Nela Kašpárková, Viktorie Žárská, František Vaněk a Mariana Hlavicová a dva zástupci z 5.B – Lucie Šteinigerová a Vojtěch Majtán, kteří do okresního kola postoupili na základě výsledků kola školního, jež se uskutečnilo v lednu tohoto roku. Okresní kolo bylo z důvodů pandemie několikrát přesunuto a v konečném termínu se, jako tradičně, neuskutečnilo na Gymnáziu Olgy Havlové, ale vyučující matematiky si jej organizovali na svých školách sami a výsledky pak odeslali komisi k ohodnocení. Všichni naši reprezentanti se v konkurenci několika desítek účastníků neztratili, stali se „řešiteli“, což znamená, že dosáhli daný počet bodů. S radostí vám můžu oznámit, že Lucka Šteiningerová z 5.B se dokonce stala „úspěšným řešitelem“, protože svým počtem získaných bodů překročila stanovenou hranici, a umístila se tak mezi nejlepšími. Jménem školy všem účastníkům blahopřeji a děkuji za příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Ondřej Pytlík

DSC_0216.JPG DSC_0217.JPG