Nahlédli jsme do zákulisí

P1221614.JPG

V rámci výchovy ke zdraví, jehož součástí je i společenské chování, žáci naší školy navštívili technické zázemí ostravského Divadla Jiřího Myrona a Divadla 12.

Mohli se tak naživo seznámit se vším, co znamená divadlo a jeho provoz, od historie divadla až po přípravu samotného představení. Měli možnost si z blízka prohlédnout a vyzkoušet funkci osvětlovače scény, nahlédnout do práce mistra zvukaře a scény, vidět přímou přípravu představení West side story a poznat tak všechny technické vymoženosti scény (členění jeviště, kulisárnu, propadla či otočnou scénu). Při tom si žáci uvědomili jak složité je sestavit dokonalé představení, při kterém se vše odehrává v reálném čase bez možnosti opakování nebo vrácení děje, a jak vše musí být dokonale sesynchronizováno. Tato návštěva v nich zanechala hluboký zážitek, který jim otevřel zcela jiný pohled na divadelní umění a jeho ocenění. Za krásný a nevšední zážitek děkujeme panu Stanislavu Muntagovi  , který nás po celý čas prováděl a jeho poutavému výkladu.

P1221614.JPG P1221617.JPG P1221621.JPG P1221622.JPG