Návštěva planetária aneb cesta za hvězdami

planetarium2.jpg

Dnešní doba přináší dětem nekonečné možnosti objevování a učení se o světě kolem nich. Jedním z nezapomenutelných zážitků pro žáky třídy 4.A byla dne 22.1. návštěva planetária. Cesta za hvězdami se stala nejen vzdělávacím dobrodružstvím, ale i fascinujícím pohledem do tajemství vesmíru.

Srdce třídy začala rychle bít, když žáci vstupovali do planetária. Velký kupolovitý strop, zobrazující oblohu plnou hvězd, okamžitě uchvátil jejich pozornost. Hlavním vrcholem návštěvy bylo virtuální putování vesmírem. Projekce na kupoli planetária vytvářela iluzi, že se nacházíme na palubě kosmické lodi, letící mezi planetami a hvězdami.

Návštěva planetária pro třídu 4.A nebyla pouze výletem, ale pohlcujícím dobrodružstvím do nekonečna. Překračování hranic naší planety a pohled do hvězdných výšin zanechaly v srdcích malých dobrodruhů vzrušující stopu, která může otevřít nové obzory a inspirace pro budoucí vědce, astronauty a snílky.

planetarium2.jpg planetarium.jpg