Školní rok ve znamení spolupráce na ZŠ Březinova

DSC_0043.JPG

Na prvního září má určitě každý vzpomínky. Noví žáčci jsou na jednu stranu netrpěliví, na straně druhé i nervózní, co je v základní škole čeká. Rodiče jsou plní očekávání, jak se jejich ratolest se svou novou rolí popasuje.

Ne jinak tomu bylo i na naší škole, tj. ZŠ Březinova. Slavnostní den se nesl ale v duchu spolupráce. Nově jsme se rozhodli, že první školní den doprovodí prvňáčky žáci nejstarší, tj. žáci 9.ročníku. Letošní rok bychom chtěli intenzivně pracovat na vzájemných aktivitách, kdy noví žáčci budou mít oporu v „deváťácích“ a na straně druhé si právě žáci nejstarší uvědomí zpětně, jaké to bylo, když byli v první třídě. Prvňáčci deváťákům uvítání „oplatí“ tím, že je na konci roku povedou při slavnostním ukončení docházky na základní škole.

Slavnostního zahájení se ujaly nejen paní učitelky třídní a paní psycholožka ve spolupráci s vedením školy, ale také milý host, paní náměstkyně Statutárního města Ostravy, Mgr. Kateřina Šebestová. Paní náměstkyně popřála rodičům i prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo, mnoho úspěchů a vše, co si jen budou přát. Prvňáčci obdrželi mnoho dárků nejen od školy, ale také z města Ostravy a od městského obvodu Ostrava-Jih.

Všem zúčastněným děkujeme a přejeme zejména prvňáčkům a jejich rodičům co nejpohodovější vykročení do nového školního roku 2022/2023!

Fotogalerie