Informace ředitele školy k provozu od pondělí 1.3. a nastavení krizové školky a školy

Vážení a milí zákonní zástupci, vzhledem k tomu, že Vláda ČR rozhodla v pátek o vyhlášení nouzového stavu a zavření škol a školek, přinášíme vám informace k provozu od 1.3. do 21.3.2021.

Provoz základní školy

• Provoz je zastaven, všichni žáci se učí distančně primárně s využitím videokonferencí přes Google Meet, Google Učebny, v ojedinělých případech jiným způsobem. Informace o způsobu výuky Vám předají třídní učitelé.

Provoz mateřské školy

• Provoz mateřské školy je také zastaven v souvislosti s nařízením vlády.

Provoz školní jídelny

• Školní jídelna vaří pro žáky, kteří se vzdělávají distančně a pro zaměstnance, kteří jsou na pracovišti – podrobnosti k výdeji stravy budou na webu upřesněny během víkendu po dodání vedoucí školní jídelny.
  • Stravování pro děti „běžné“ mateřské školy zajištěno není, pokud nařízení hejtmana Moravskoslezského kraje nebo MŠMT nestanoví jinak.

Provoz „krizové školky“ a „krizové školy“

• Od pondělí 1.3. do (pravděpodobně) 21.3.2021 funguje naše škola jako krizová škola pro žáky ZŠ i krizová školka pro děti MŠ
  • Specifikace profesí, pro které je krizová školka a škola určena, zatím nebyla škole doručena.
  • Jedná se primárně o péči o děti ve věku od 3 let do 10 let včetně
  • Nastavení:
    • Základní škola
      • Žáci přichází v čase od 6:00 – 8:00
      • dohled nad žáky je zajištěn do 18:00
      • žáci primárně plní úkoly z kmenové školy
      • žáci mají nárok na oběd zdarma
      • rodič v první den vypisuje žádost o umístění – je v příloze – lze ji tedy vypsat již dopředu
      • v případě potřeby kontaktujte: reditel@zs-brezinova.cz
    • Mateřská škola
      • Příchod dětí je obdobně jako u ZŠ 6:00 – 8:00
      • Dohled nad dětmi je primárně zajištěn do 16:00
      • Obdobně jako u ZŠ mají děti nárok na stravu zdarma
      • V příloze jsou umístěny jak postup při umísťování dítěte, tak i žádost o umístění
      • Podrobnosti k provozu Vám sdělí Bc. Hana Hlobilová, zástupce ředitele pro předškolní vzdělávání: materska.skola@zs-brezinova.cz, popř. tel. v pracovní dny 596 788 385 nebo 724 019 755 (sekretariát školy)

Přejeme všem hlavně zdraví a ať situaci co nejdříve zvládneme!

J.Veřmiřovský, ředitel školy

MS _postup_umisteni.docx MŠ - postup pro umístění 19 kB