Co jsme dělali ve školní družině v lednu?
Ve čtvrtek 15. 1. 2026 se uskutečnily ve školní družině Zimní radovánky, které přinesly spoustu smíchu a radosti. Děti si naplno užily hry ve sněhu a stavění veselých sněhuláků.
Ve čtvrtek 15. 1. 2026 se uskutečnily ve školní družině Zimní radovánky, které přinesly spoustu smíchu a radosti. Děti si naplno užily hry ve sněhu a stavění veselých sněhuláků.
V prosinci se žáci 9. ročníku zúčastnili vědeckého festivalu na VŠB TU pod názvem Veletrh nápadů. Zapojili se do soutěže o inovativní vynález, který pomůže širokému spektru lidí. Soutěžní tým devátého ročníku soutěžil s nápadem samočistících rovnátek, využívající piezoelektrického efektu.
Má nějaký živý tvor modrou krev? Odpověď na tuto otázku jsme získali 5.12. 2025 během přednášky v Dolní oblasti Vítkovic. Zatímco jedna skupina pracovala v laboratoři, druhá si procházela expozici. Pak se obě skupiny vystřídaly.
Dne 17.12.2025 jsme vyrazili do psího útulku v Třebovicích. S dobrovolníky jsme zanesli zatoulaným a osiřelým pejskům deky, mlsky a další potřebné věci, které přinesli žáci naší školy. I když jsme jim nemohli dát dárek ze všech nejcennější – nový láskyplný domov, tak jsme jim alespoň takto zpříjemnili pobyt v útulku.
Vážení zákonní zástupci, dovolujeme si Vás informovat, že od pondělí 19. 1. do středy 21. 1. 2026 bude na 1. stupni ZŠ zkrácena výuka na 4 vyučovací hodiny (do 11:40 hod.) Zkrácení výuky je z organizačních důvodů – konání zápisu do 1. tříd.
Žáci osmých a devátých ročníků změřili své znalosti z rodného jazyka v olympiádě. Každý rok se skládá ze dvou částí – mluvnické a slohové. Některé úkoly se týkaly znalostí, u jiných museli přemýšlet, svou roli také hrál všeobecný přehled, a tak si všichni zúčastnění ověřili, do jaké míry znají český jazyk.
Prosinec se ve školní družině nesl ve vánočním duchu. Děti si nejprve užily vánoční tvoření, při kterém vznikly krásné dekorace. Na vánoční besídce si pak zahrály různé hry, poslouchaly koledy a vánoční písně a společně si užily sváteční pohodu.
Dne 14. listopadu 2025 se naši odvážní angličtináři postavili čtení, psaní, poslechu i gramatickým pastem. Po pečlivém vyhodnocení máme radostnou zprávu — z 30 účastníků uspěla přesně polovina!