Pohádky čtené prarodiči

V měsíci říjnu byl u nás číst pohádku dětem dědeček od Zoinky, který si přinesl pohádku z Alenčiny čítanky " O medvědovi a jahodách". Po přečtení pohádky si děti povídaly s dědečkem, o čem pohádka byla, které zvířátka tam vystupovala a nakonec si nakreslily obrázek k pohádce. Děkujeme dědečkovi za ochotu.

Halloween na Březince 2022

V pondělí 31. října jsme soutěžili v anglickém jazyce o co nejlepší projekt k tomuto svátku. Každý ročník od 5. třídy měl své téma: 5.r. Dýně 6.r. Pavouk 7.r. Duch 8.r. Čarodějnice 9.r. Strašidelný dům Přišli jsme oblečení v kostýmech, měli jsme namalované masky, poslouchali jsme strašidelné písničky, vyprávěli si o tradici Halloweenu. Prostě jsme si to užili.

Dyňobraní v naší mateřské škole

V pondělí 24. 10. 2022 proběhla v naší MŠ akce s rodiči "Dyňobraní". Děti společně s rodiči si mohli vyrobit vyřezanou dýni, malovanou dýni nebo dýni jako vázu. A aby šla všem práce od ruky, mohli si rodiče i děti nabídnout dýňový perník a jednohubky s dýňovou pomazánkou. Všem se výroba dýní povedla, a tak budou dýně zdobit zahrady a balkóny než je vystřídá zimní výzdoba. Děkujeme všem zúčastněným rodičům i dětem a také mamince od Elenky, která přinesla dyňové jednohubky.

3.A- Geometrický svět /DOV/

Putování za medem

Dne 18.10.2022 jsme navštívili exkurzi v Dolní oblasti Vítkovic ve světe techniky s názvem ,, Putování za medem", která byla financována z projektu SMO ,,I nejmenší mají talent". Děti se dozvěděly zajímavosti o včelách. Naučily se pracovat a ovládat robotické včely Bee-Bot.

Úspěchy v logické olympiádě!

Naše školka a škola měla v letošním roce v Logické olympiádě celkem deset adeptů, kteří vyzkoušeli své síly v rébusech a různě složitých úkolech souvisejících s logikou. A jaký je náš výsledek? Osm z desíti patří mezi úspěšné řešitele, tj. patří mezi 75 % nejlepších řešitelů základního kola. Všem moc gratulujeme, škoda jen, že nikdo nebude pokračovat v krajském klání, ač v kategorii MŠ a 1.ročníku bychom měli určitě svá "želízka v ohni".

Učíme se venku - první třídy

Poprvé jsme se učili venku - v naší školní přírodní učebně. Téma bylo PODZIM V PŘÍRODĚ a my jsme všechny znaky podzimu pozorovali "naživo". Takové učení se nám moc líbilo.

Podzimní tvoření ve 2.A

Den bláznivého oblečení

Dne 25.10.2022 proběhl na naší škole den bláznivého oblečení. A jak u nás vypadal? Můžete se podívat na oblečení žáků první a páté třídy :-)

Exkurze SPŠ Zengrova

Dne 18. 10. 2022 se zúčastnili žáci devátého ročníku dovednostního workshopu na Střední průmyslové škole Zengrové v Ostravě-Vítkovicích. Po úvodní prezentaci nabízených maturitních a výučních oborů této střední průmyslové školy byli žáci rozděleni do tří skupin a postupně navštívili učebnu virtuální reality, dílnu automechaniků, PC učebnu, dílnu pro práci s kovem, seznámili se s funkcí CNC strojů.

Tělocvik v první třídě (ne)tradičně

V tělesné výchově využíváme nejen klasické pomůcky, ale také pomůcky netradiční. Příkladem může být využití padáku v první třídě. A jak se nám vedlo? Podívejte se ve fotogalerii :-)

Jídlo na přání v naší školní jídelně

Tentokrát si jídlo na přání vybírali děti z 1. B. Byli zvolené nudle s mákem a polévka ruský boršč, jelikož další zvolené jídla byli uvařené v předchozích dnech. Jídlo se uvařilo v pondělí 24. 10. 2022. Dětem moc chutnalo, hodně si přidávali a chválili. Další jídlo si budou volit žáci z druhých tříd a těšíme se, co si vyberou.