Jídlo na přání v naší školní jídelně

V pondělí 26.09.2022 jsme uvařili jídlo na přání, které si vybrali žáci z 1.A. Zvolili si oblíbené špagety s masovou směsí a dětem moc chutnalo. Těšíme se na další zvolené jídlo na přání, které moc rády žákům uvaříme. Budou to žáci z 1.B.

Jablkový týden

Letošní rok byl velice úrodný, rostly nejen houby v lese, ale také jablíčka a proto jsme s dětmi nelenili a nasušili jsme jablka a poté je zabalili do balíčku a zavázali mašličkou. Děti dostanou balíček plný křížal jako dárek na Farmářském dni. Financováno z projektu SMO "Farmářem ve školce".

Projekt v HV v 9. ročníku

V rámci hodin HV v 9.ročníku jsme rozběhli projekt podporující pohyb a etickou výchovu s názvem “Malé taneční” - společenské tance. Vždy 1 v měsíci se přesouváme do tělocvičny a žáci se seznamují se základními kroky a kombinacemi společenských tanců za dodržování společenských pravidel. Žáky tento projekt velmi zaujal a doufáme, že se jim bude líbit i nadále.

Třeťáci na plavání

V letošním školním roce se plavání účastní třetí a čtvrté ročníky. Žáci jsou šikovní, nikdo se nebojí vody a od první lekce si vodu skutečně užívají :-)

Pátý ročník navštívil Divadlo loutek

V pondělí 19.9.2022 jsme se rozjeli do Divadla loutek, kde jsme zhlédli divadelní představení s názvem Ronja, dcera loupežníka. Hraní loutek i herců jsme v závěru odměnili potleskem. Představení se nám líbilo.

Alex - rodilý mluvčí u nás ve škole

Od letošního školního roku působí na naší škole Alex. Alex je Angličan a je u nás v rámci projektu, který souvisí s bilingvní výuku, tj. výukou nejen v českém jazyce, ale také v angličtině. Alex působí 1x týdně zejména v přírodovědných předmětech od 3. do 8.ročníku. Žáci tak mohou rozvíjet svou konverzaci v cizím jazyce.

Třídnická hodina ve 3.A

Hned první třídnickou hodinu jsme si spojili s výtvarnou výchovou. Nebyl problém najít u spolužáků jejich hezké vlastnosti a dát je hned i do umělecké podoby. Děti skutečně pracovaly s radostí.

Jak jsme se učili venku - 2.A

23.9. bylo venku pěkné počasí, proto nás to přímo vybízelo se učit venku. Využili jsme přírodní zahradu a přírodní materiál, který jsme kolem našli.

Věda nás baví

Společná práce dětí ze třídy motýlek

Ve třídě motýlek jsme si vyrobili naší školku. Děti si obkreslily svou ruku, kterou si vybarvily, vystřihly a poté nalepily. Druhý den měly za úkol nakreslit sebe a vystřihnout. Společně jsme si povídali o slušném chování v mateřské škole.

Obědy - školní jídelna

Obědy - školní jídelna 28. 09. 2022 (státní svátek) všichni žáci ZŠ stravující se ve školní jídelně a děti MŠ mají automaticky oběd odhlášen. 12. 10. 2022 (ředitelské volno) – oběd odhlášen pro strávníky ZŠ. 26, 27. 10. 2022 (podzimní prázdniny) + 28. 10. 2022 (státní svátek) – všichni žáci ZŠ stravující se ve školní jídelně mají obědy automaticky odhlášeny.

Motýlková třída a její práce

Jako motýlková třída jsme si vyrobili pro celý školní rok velkého motýla, kde děti dolepovaly kousky krepového papíru a procvičovaly si tak jemnou motoriku. Dále pracovaly s temperovými barvami a obtiskovaly motýla.