Žáci 6.A ve Fajne dílně

Ve středu 22.11. 2023 se uskutečnila pro žáky VI. A akce Fajná dílna v Dolní oblasti Vítkovic. Žáci se rozdělili do čtyř skupinek, ve kterých postupně navštívili všechna stanoviště. Naši žáci si vyrobili domek pro hmyz ze dřeva, ušili si polštářek na šicím stroji, v keramické dílně zhotovili misku, vyzkoušeli si práci se stojanovou vrtačkou, řezání ocelového profilu a svařování. Keramické misky budou v dílně 4 dny vysychat, poté je zaměstnanci dílen vypálí v hrnčířské peci. Žáci načerpali mnoho zajímavých informací, získali praktické zkušeností s dílenským nářadím.

Legohrátky v družině

Stavění z Lega mají děti velmi rády. Ve čtvrtek jsme měli soutěž Legohrátky - stavění dopravních prostředků. Dětem se podařilo postavit krásné modely.

Ohlédnutí za Mikulášem 2023 :-)

Jak se zvířátka chystají na zimu?

Podzim se pomalu loučí a děti samozřejmě zajímá, jak se na zimu připravují zvířátka. Která z nich se ukládají k zimnímu spánku a která můžeme potkat v lese i v zimě? Děti samozřejmě dokážou poznat a pojmenovat zvířátko podle obrázku, mají povědomí o tom, čím se zvířátka živí, nebo jak vypadá jejich doupě. Ale věděli jste, že ježek umí plavat?

Fajna dilna s 6. B - nové dovednosti a ochrana přírody

Žáci 6. B se 23. října 2023 vydali na návštěvu Fajné dílny v Dolní oblasti Vítkovic. Vyzkoušeli si výrobu hmyzího domečku, šití polštáře, drátkování a svařování.

Úspěch v soutěži Evropa, ve které chci žít - Ostrava-Jih, součást mozaiky Evropy 2050

Vyhodnocení výtvarné soutěže Evropa 2050 proběhlo 29.11.2023 v Praze. Za náš obvod Ostrava Jih postupovalo šest výkresů, z toho čtyři z naší školy. Cenu poroty nakonec získal Matěj V., čestné uznání si odvezla Linda K. a Šarlota B. Blahopřejeme a zúčastněným žákům děkujeme nejen za reprezentaci naší školy, ale i našeho obvodu.

Den bez batohů

Dne 21.listopadu u nás proběhl den bez batohu. Tento den spočíval v tom, že si žáci měli donést své školní pomůcky a učebnice v něčem jiném než batohu. Většina z nás si uvědomila, jak moc jsme zvyklí na své batohy a jaké to je, když je nemáme a také jsme si mohli uvědomit, co všechno potřebujeme a co ne. Žáci zapojili představivost a bylo to fajn, celkově jsme si tento den moc užili a pobavili jsme se i některými nápady jako jsou např. přepravka na zvíře, pytlík na tyčce, odpadkový koš, košík z obchodu apod.

eTwinning na Březince 2023

eTwinning je platforma, přes kterou mohou učitelé a žáci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je součástí programu Erasmus+.

Krajské kolo v Pišqworkách

Dne 22.11.2023 se náš tým „Březinka 1“ ve složení Ondra, Peťa a Elizabetha zúčastnil krajského kola v piškvorkách, který se uskutečnil ve dvou učebnách a v krásné nové multifunkční posluchárně Gymnázia Hello.

Listopad ve školní jídelně - Halloween, jídla na přání

Halloween ve školní jídelně jsme pojali tradičně výzdobou, dýňovou polévkou s krutóny. Hlavní chod byl zvolen: treska s bylinkovým máslem a bramborovou kaší, salát rajčatový s pórkem.

Talentárium aneb ostravské PLUSY a MÍNUSY

Ve čtvrtek 9.11.2023 jsme se zúčastnili 1. ročníku projektu spolku Thaleos s názvem Talentárium aneb ostravské PLUSY a MÍNUSY. Naši školu zastupovala tři družstva ze třídy 6.A. V silné konkurenci se šesťáci neztratili a svými výkony si zajistili 2.,5. a 6. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. :)

Další díl vzájemné spolupráce 1. a 9. ročníku

V pátek 10.11.2023 proběhla další společná akce prvňáčků a deváťáků.