Uzavření MŠ v období hlavních prázdnin

Vážení zákonní zástupci, dovolujeme si vás informovat, že mateřská škola je na základě usnesení rady městského obvodu Ostrava-Jih uzavřená v termínu od 1.7.2023 do 20.8.2023. V pracovních dnech od 21.8.2023 do 1,9.2023 máme otevřeno dle standardní otevírací doby. Podrobnosti můžete získat v naší mateřské škole.

Tým ZŠ Březinova získal 3.místo v Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 4.5. se žáci 2. stupně vydali na okresní kolo Poháru rozhlasu na ZŠ Porubskou. Žáci se utkali v pěti disciplínách - v běhu na 60m, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí a v běhu na 800/1500m, týmový duch byl podpořen ještě štafetou na 4x60m. Největším bodovým ziskem přispěli do týmu Václav Hranický (1. místo vrh koulí, 4. místo ve skoku dalekém), Adéla Kalandrová (1. místo 800m, 9. místo skok vysoký) a Eliška Hajná (3. místo ve skoku vysokém a 4. místo ve skoku dalekém). Všichni žáci předvedli skvělé sportovní výkony, a tak si zaslouženě odvezl tým chlapců i děvčat 3. místo. Všem žákům děkujeme za výbornou sportovní reprezentaci školy.

Cyklovýlet - 3.5.2023

Na první květnovou středu jsme se moc těšili. Čekal nás výlet na kolech. Tuto akci už dobře známe, protože bývá každý rok, ale pokaždé jiná trasa.

Mladý zahrádkář 2023

Dne 3.5. 2023 se žákyně naší školy zúčastnily oblastního kola soutěže Mladý zahrádkář konané tradičně na Střední zahradnické škole v Ostravě Nové Vsi pod záštitou Českého svazu zahrádkářů.

Exkurze Lenzing Biocel Paskov

Ve čtvrtek 27.4. 2023 se naši žáci měli možnost podívat v rámci projektu OKAP II ve spolupráci se SPŠCH do modernizovaného závodu firmy LENZING Biocel Paskov, která se aktuálně řadí ke světové špičce ve zpracování odpadního dřeva na celulózová vlákna pro výrobu viskózového hedvábí a dalších tkanin, které se řadí mezi textilie s minimálním ekologickým dopadem na životní prostředí nejen při výrobě samotné, ale také z pohledu biologické rozložitelnosti.

Březinka si odnesla 2.místo v Soutěži Mladých cyklistů!

V pátek 28.4. se dva žáci z deváté třídy a dvě žákyně z osmé třídy zúčastnili obvodního kola dopravní soutěže Mladých cyklistů.

Návštěva Planetária - 5.A a 5.B

V úterý 18. dubna jsme se vypravili s žáky 5. tříd do planetária v Ostravě. Po krátké pěší túře lesem jsme dorazili na místo exkurze. Tam jsme si vyslechli přednášku o planetách a souhvězdích, která byla doplněna videoprojekcí. Naši žáci během výkladu pěkně reagovali a paní průvodkyni překvapili svými znalostmi. Poté jsme zhlédli animovaný film o fyzikálních zákonech. Exkurzi jsme zakončili prohlídkou expozice o vesmíru. Program se nám moc líbil!

Uzavření hřiště do 5.5.2023

Vážení příznivci našeho hřiště, omlouváme se, ale vzhledem k absenci dohledu na hřišti musíme posunout otevření až na 5.5.2023. Pokud byste měli zájemce o správcovství hřiště, kontaktujte prosím Ing. Janu Svobodovou, ekonomku školy (jana.svobodova@zs-brezinova.cz).

Školní jídelna - vaříme s radostí

Přinášíme opět něco málo z naší školní kuchyně, možná i pro inspiraci někomu, třeba co uvařit k obědu. Do konce školního roku nás čekají ještě dva obědy na přání. Žáci se mohou těšit na hamburger s hranolkami a hovězí svíčkovou s knedlíkem.

Exkurze na úřad městského obvodu

Ve středu 26. 4. 2023 se uskutečnila pro žáky IX. třídy exkurze na Úřad městského obvodu Ostrava-Jih. Žáci se seznámili s historii budovy Úřadu, získali informace o znaku městského obvodu Ostrava-Jih, navštívili také některé vybrané místnosti např. obřadní síň. Doplnili si také informace o státní správě a samosprávě.

Uzavření hřiště 1.5. - 2.5.2023

Ve dnech 1.5. - 2.5.2023 bude z technických důvodů uzavřeno školní hřiště. Děkujeme za pochopení.

Den Země - 3.A

Ve dnech 20.-21.4. jsme si ve vyučování připomněli Den Země. Třídili jsme odpad podle barev kontejnerů, ve skupinkách přemýšleli, co naší planetě škodí a naopak, co ji dělá šťastnou.