Vystoupení u Sousedského Vánočního stromu

V pondělí 5. 12. 2022 jsme vystupovali s dětmi u Vánočního stromu, přednesli básně a písně a udělali jsme radost spousty rodičům, prarodičům, ale také kolemjdoucím, kteří si zároveň mohli zakoupit výrobky dětí ve stánku s Vánočními ozdobami. Akce se povedla a už se těšíme na příští rok.

Šetříme si na dovolenou - vzdělávací akce v DOV

Ve středu 23.11.2022 navštívil VIII. ročník vzdělávací akci v Dolní oblasti Vítkovice s názvem "Šetříme si na dovolenou". Tato akce byla zaměřena na finanční gramotnost, na práci s rodinnými financemi. Žáci utvořili skupiny "fiktivní rodiny" a hráli hru, jež simulovala skutečné situace v oblasti rodinných rozpočtů. Pracovali s pojmy příjmy, výdaje, cash flow, mimořádný výdej, mimořádný příjem, vedení rodinného rozpočtu a další. Po uplynutí dvanácti měsíčního období provedla každá rodina součet svých naspořených financí a mohla si vybrat vysněný zájezd. Někdo uspořil na letecký zájezd k moři, někdo autobusem do hotelu a někdo jen pod stan. Žákům se lekce líbila, zábavnou a hravou formou se dozvěděli plno zajímavých věcí, třeba proč je důležité mít alespoň základní pojištění domácnosti. Paní lektorce děkujeme a budeme se těšit na další vzdělávací akci v DOV.

Zdobení sousedského stromu

V měsíci prosinci jsme s dětmi vyrobili ozdoby na Sousedský Vánoční stromeček v našem parku, a při pobytu venku jsme se prošli ke stromečku a ozdobili ho, aby nebyl smutný. Dětem se zdobení a vyrábění líbilo.

Výroba hraček v AJ

V hodinách anglického jazyka jsme vyráběli hračky. Používali jsme krabice, ponožky nebo PET láhve. Naučili jsme se názvy hraček, i názvy materiálů. Užili jsme si hodně zábavy, zápasili jsme s kartónem i jehlou a nití. Naše hračky můžete vidět v galerii.

Vánoce se pomalu blíží, začínáme zdobit stromečky

Medové snídaně

Navštívila nás "medová paní", která nám povídala o životě včel a ukázala nám nejen obrázky, ale také pomůcky, s kterými včelař pracuje. O přestávce nás pak čekala medová snídaně -čerstvý rohlík s pravým včelím medem. To byla dobrota!

Ohlédnutí za vánočním jarmarkem

Prvňáci - andělé - deváťáci

"Všichni jsme ANDĚLÉ" - s touto myšlenkou vytvářeli děti 1.a 9. třídy anděly. A že jim to šlo, o tom svědčí jejich společné dílo - ANDĚLÉ, vítající každého, jenž v dobrém do naší školy přichází. Přijďte se také podívat.

Výroba hraček ve 4. ročníku

Březinkou chodí Mikuláš

Podílíme se vánoční výzdobě našeho městského obvodu

S adventní dobou jsme se opět po roce zapojili do vánoční výzdoby na Náměstí Ostrava-Jih, kde žáci 8. ročníku ozdobili jeden z nainstalovaných stromečků ozdobami, které vlastnoručně vyrobili v rámci výtvarné výchovy a pracovních činností.

Tělocvik nás baví - 2.A