Přání ŠJ

Výroba hračky z recyklovaného materiálu v angličtině - 4.A

V hodině anglického jazyka jsme vyráběli hračky z recyklovaných materiálů. Mohli jsme si vybrat ze čtyř hraček - robota, hada, vlaku a kuželek.

Naše 9. ročníky na návštěvě SPŠCH

Návštěva SPŠCH V rámci spolupráce se Střední průmyslovou školou chemickou akademika Heyrovského v Ostravě navštívili naši deváťáci tuto střední školu, aby se seznámili s možností dalšího studia a profesního rozvoje. Po milém přivítání měli možnost nahlédnou do praktického dění školy a navštívit její odborné učebny chemie a biologie. V učebně biologie měli možnost se seznámit s terarijními živočichy a jejich životními potřebami. ověřili si tak, že hadi opravdu nejsou slizští a vyzkoušeli si profesionální manipulaci s plazy. V učebně chemie měli možnost shlédnout množství chemických pokusů, do jejichž průběhu a provedení byli přímo zainteresováni. Největší ovace sklidila řízená explozívní reakce vodíku s hyslíkem :-). Tím naše spolupráce s SPŠCH zdaleka nekončí. V rámci projektu s podporou Moravskoslezského kraje je pro žáky plánována exkurze do chemického podniku a další laboratorní cvičení. Na tuto spolupráci se velmi těšíme.

VŘ - učitel 1.stupně

Nabízíme plný úvazek, přátelský kolektiv, možnost práce s novými technologiemi i pozitivní přístup k novým a tvůrčím nápadům.

Živý adventní kalendář u Motýlků

Čekání na Ježíška si krátíme těšením se na každodenní překvapení od motýlkových kamarádů. Děkujeme rodičům za spolupráci.

Sousedské Vánoce na družstvu

V měsíci prosinci jsme se i letos zapojili s dětmi zapojili do sousedských Vánoc na družstvu. Děti vyrobily ozdoby na sousedský strom a na Mikuláše si děti připravily vystoupení pro rodiče, přednesly básně o Mikuláši, Čertovi a Andělovi a také zazpívaly o nich písně. Dětem se vystoupení moc povedlo a dostaly malou odměnu od Elegant spolku. Děkujeme rodičům za chvíli svého volného času.

Dědeček a babička do školky

V měsíci prosinci nás v naší MŠ přišla navštívit babička od Hedvičky s krásnou pohádkou "Mach a Šebestová". Dětem se čtení moc líbilo a dostaly od babičky sladkou odměnu. Babička dětem dala novou pohádku „Vánoce v Jáchymovském lese“ na přečtení před spaním. Druhý den si děti do sešitu s pohádkou nakreslily obrázek. Děkujeme babičce za účast.

Informace k platbě školní družiny za leden - červen 2022

Vážení zákonní zástupci, platbu za školní družinu na období leden - červen 2022, tj. v částce 900 Kč, proveďte prosím na účet 2701818090/2010 s variabilním symbolem vašeho dítěte v termínu od 2.1.2022 do 31.1.2022. Děkujeme za pochopení.

Ohlédnutí za soutěží Bádám, bádáš, bádáme v Jižních listech

Výroba hraček v anglickém jazyce 4. B

V hodinách anglického jazyka jsme vyráběli hračky. Používali jsme krabice, ponožky nebo PET láhve na kuželky. Naučili jsme se názvy hraček, i názvy materiálů. Užili jsme si hodně zábavy, zápasili jsme s kartonem, jehlou a nití. Naše hračky můžete vidět v galerii.

Výstava Večerníček

V měsíci listopadu jsme s dětmi navštívili výstavu Večerníček v Dolní oblasti Vítkovic. Děti si prohlédly různé kostýmy z pohádek, loutky z večerníčků . Nakonec shlédly večerníček „Pohádky z pařezové chaloupky“. Výstava se dětem moc líbila.

Výlet na Haldu Emu