Jak jsme propojili naše roboty s výtvarnou výchovou - 2.B

Od září jsme se začali učit o robotech v digitální gramotnosti. Naším pomocníkem jsou "včelky" Bee-bot. Včelky nám ale slouží i ve výtvarné výchově. A jak se nám dařilo? Podívejte se na fotky :-)

Řemeslo má zlaté dno

Dne 6. 10. 2022 se uskutečnila pro žáky devátých ročníků akce Řemeslo má zlaté dno. Součástí programu byla soutěž šestičlenných týmů. Naší školu reprezentovali: Tomáš L., Matěj G., David B., Jan M., Adéla P. a Václav H. Soutěžilo se v 18 disciplínách např. ve zdravovědě, zdravé výživě, vaření, zapojování el. obvodů, aranžování květin,..... Naše družstvo získalo krásných 154 bodů. Součástí byl také doprovodný program např. přednášky Vězeňské služby a názorné ukázky výcviku služebních psů, předávání informací o vybraných středních školách na území města Ostravy.

Prvňáčci v Divadle loutek

Konečně přišel čtvrtek 29. září - den, na který jsme se všichni hooodně těšili. Místo vyučování jsme navštívili Divadlo loutek, kde jsme zhlédli představení POHÁDKY O MAŠINKÁCH. Moc se nám to líbilo, nasmáli jsme se a už teď se těšíme na další.

Evropský den jazyků

Spolupráce prvňáčků a deváťáků

Mezi našimi prvňáčky a deváťáky se vytvořil krásný vztah spolupráce. Deváťáci přichází za našimi malými žáčky, naposledy jim přinesli ručně vyrobené záložky. Děkujeme moc za spolupráci!

Farmářský den

Děkujeme všem účastníkům farmářského dne za splnění všech úkolů a napečení vynikajících moučníků.

Digitální gramotnost ve 3. ročníku

Evropský den jazyků - projekt Leporelo

Letošní ročník byl zaměřen na projekt Leporelo. I naše škola se účastnila. Nyní přinášíme postřehy z 5.B :-)

Pečení jablečného závinu ve 3.A

Alex v 5.B

V hodině s rodilým mluvčím se snažíme porozumět a mluvit anglicky.

Pepíno prcek včelařem, aneb jak to chodí u včeliček

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 k nám zavítal Pepíno prcek se svým programem o včelách. Dozvěděli jsme se poznatky o životě včel a práci včelaře hravou formou soutěží, tanečků a povídání. Na konci děti dostaly odměnu formou balónků vytvarovaných na zvířátko nebo věc. Financováno z projektu SMO " Nejmenší mají talent".

Beseda Renarkonu

Dne 26. 9. 2022 v 8. a 9. ročníku proběhla preventivní beseda RENARKON s názvem prevence kriminality. Během 90 minut se žáci dozvěděli zajímavé informace o drogách a závislostech na mobilních telefonech. Beseda se nám líbila a byla velmi poučná a přínosná.