Zábava v první třídě: anglicky a digitálně

První třída nemusí být jen o knihách a sešitech - může to být také o zábavě! Ve fotogalerii se podíváme na to, jak se děti mohou učit anglický jazyk skrze interaktivní digitální nástroje a zábavné aktivity.

Nové číslo Březiňáčku 2/2023

Vážení a milí žáci a kolegové, v příloze vám zasílám druhé číslo našeho žákovského časopisu Březiňáček. Toto číslo je věnované prázdninám a zážitkům o nich. Celé číslo jsem si jedním dechem přečetl a mohu říci, že jste měli prázdniny bohaté, v duchu cestování, poznávání nových kamarádů, měst a států i trávení času s rodinou. Někteří z vás si posteskli, že prázdniny skončily a že jste se museli vrátit do školních lavic. Myslím si, že nemusíte zoufat, další prázdniny jsou již zanedlouho - jedná se o prázdniny podzimní. Ty sice asi nebudou ve znamení teplých dnů, koupání apod., ale i tak věřím, že si je maximálně užijete!

Turnaj v miniházené žáků 1. a 2. tříd

V pondělí 2.10. žáky 1. a 2. ročníků čekala premiéra na turnaji v miniházené. Do bojů jsme vyslali 6 žáků.

Podzimní prázdniny - obědy ve školní jídelně

Ve dnech 26 a 27. 10. 2023 jsou podzimní prázdniny. Žáci stravující se ve školní jídelně, mají v tyto dny obědy automaticky odhlášeny.

Respekt planeto; Peníze nejsou věda; Tvoje cesta onlinem

Ve čtvrtek 12. 10. 2023 se žáci IX. ročníku zúčastnili vzdělávacích workshopů v Dolní oblasti Vítkovice, které organizovala banka ČSOB a PČR.

Ovocné kouzlo naší školky: Sladká cesta za zábavou a dobrodružstvím!

V minulém týdnu jsme v naší mateřské škole prožili nezapomenutelný zážitek, který nás zavedl do světa sladkých dobrodružství a radosti. Akce "Ovocné kouzlo naší školky" se konala dne 10. října 2023 a zanechala v nás všechny sladkou pachuť a nezapomenutelné vzpomínky.

Učíme se zachraňovat aneb Projekt první pomoci - TO DÁM

Dne 6. 10. 2023 se naši osmáci zúčastnili akce „Projekt první pomoci – TO DÁM“, kterou pořádá Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Ostrava.

Fajna dílna - 7.ročník

Již třetí rok po sobě jsme se s nadšením vydali do Fajné dílny v Dolní oblasti Vítkovic, odkud si vždy odneseme nejen zážitky s řemesly, ale i vlastnoručně vyrobené předměty. Ani letošní návštěva nebyla výjimkou a my si tak na šicím stroji ušili obal na telefon, v truhlářské dílně vyrobili stojan na telefon, nevynechali jsme ani drátkování a poprvé jsme si i vyzkoušeli i práci elektrikáře. Tuto návštěvu jsme samozřejmě zdokumentovali a na výsledky našeho tvořivého dopoledne se můžete podívat v přiložené fotogalerii.

Cyklovýlet Paskov-Pláž

Se slunečným počasím jsme odstartovali sérii cyklovýletů dětí z I. stupně.

Atletické čtyřboje - medaile, emoce a skvělá zábava!

Co se minulý týden dělo na ZŠ Porubská? No, představte si tohle - atletické čtyřboje! To byla podívaná, jak se žáci 2. stupně vydali na sportovní dobrodružství!

Křídla a radost: Soutěž "Odlet vlaštovek" v ŠD

Podzimní období v naší družině jsme přivítali nezapomenutelnou soutěží "Odlet vlaštovek". Všichni jsme se pustili do skládání barevných vlaštovek z papíru, a kdo měl chuť, vyzdobil svou vlastní jedinečnou tvorbou. A pak následovalo vzrušení na startovní čáře! Po vzletu jsme sledovali dolet a vyhlásili šampióna s nejdelším letem. Všichni naši odvážní "letci" byli odměněni za svůj úsilí. Soutěž byla tak zábavná, že se těšíme na další opakování této tradiční události!"

Střípky Evropy: Jak jsme oslavovali Evropský den jazyků na naší škole

V roce 2001 se Rada Evropy a Evropská unie rozhodly, že je na čase rozproudit evropskou jazykovou smršť. A tak přišel na svět Evropský rok jazyků! Každý rok nyní slavíme 26. září Evropský den jazyků, a to s velkou parádou.