Aktuality

Základní škola

Recitační soutěž 2. stupeň

Dne 23. 2. 2022 se na naší škole uskutečnila recitační soutěž, která je součástí náplně předmětu český jazyk. Do soutěže se zapojili žáci 2. stupně ve dvou kategoriích. V mladší kategorii, která se skládala pouze ze šestého ročníku, se na třetím místě umístil Tomáš K. ze 6.A, druhé místo obsadila Nela Ch. ze 6.B a vítězkou se stala Veronika L. ze 6.A. Ve starší kategorii, která byla složena z osmého a devátého ročníku, získala třetí místo Eliška D. z 9.A, druhé místo patřilo Vaškovi H. z osmého ročníku a vítězem se stala Tereza V. z 9.A. Všem účastníkům děkujeme a umístěným gratulujeme. :-)

Školní družina

ŠJ - jarní prázdniny

Prvouka 2.ročník - aplikace POPPLET

Předškoláček 5. setkání- ROBOTI

Biologická olympiáda 21/22

Osmáci ovládli florbalový turnaj

Dne 11. 2. 2022 se vybraní žáci 8. ročníku zúčastnili sportovního dne na AHOL Střední odborné škole AHOL. Součástí sportovního dopoledne byl turnaj ostravských škol ve florbalu o pohár ředitele školy AHOL SOŠ a také jednotlivé workshopy na různá témata jako: antropomotorika, sportovní medicína, sportovní management apod.. Ve florbalovém turnaji jsme se postupně utkali se čtyřmi soupeři a naši žáci ani jednou nezaváhali a obsadili 1. místo. Nejlepším střelcem turnaje se stál náš Honza M., z 8. ročníku. Navíc se všichni naši hráči zapsali do střelecké listiny. Tímto děkuji Honzovi, Tomášovi, Vaškovi, Arnoštovi, Carmen a Aničce S. za příkladnou reprezentaci naší školy.

HELLO - jazyková škola

Uzavření ŠJ do pátku 11.2.2022

Vážení zákonní zástupci, milí žáci, vzhledem k tomu, že od zítřejšího dne mohou z hygienických důvodů nastoupit pouze dvě zaměstnankyně jídelny, bude stravování zajištěno pouze pro mateřskou školu. Obědy budou všem odhlášeny, o dalším vývoji vás budeme informovat. Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti. S pozdravem, J.Veřmiřovský

Geogebra 8. ročník

V pátek 28.1.2022 nás podruhé navštívili lektoři z VŠB-TU, aby seznámili tentokrát žáky VIII. ročníku a paní učitelku Čechovou s volně dostupnou, matematickou aplikací od googlu, GEOGEBROU. Během lekce se žáci s výukovým softwarem seznámili, vyzkoušeli si práci se základními prvky jako bod, úsečka, přímka, mnohoúhelník ... pracovali s rámováním, výplní atd.. Lekce se všem líbila, budeme se těšit na další vzájemnou spolupráci s lektory z VŠB.

Laboratorní práce 8. ročníku

Dne 7. 2. 2022 si žáci 8. ročníku vyzkoušeli další laboratorní práci. V souvislosti s tématem trávicí soustava je čekal laboratorní experiment z názvem: Měření pH roztoků různými způsoby. Nejprve si žáci připomenuli, co je to hodnota pH, co vyjadřuje apod.. Poté si žáci připravili několik roztoků (voda, coca-cola, voda s jarem, voda se sodou, ocet, citronka) a snažili se nejprve odhadnout, které roztoky budou nejkyselejší. Prvním způsobem posuzování kyselosti roztoků bylo použití přírodního indikátoru a to vývaru z červeného zelí. Druhým způsobem, který ověřil první měření, bylo měření hladiny pH pomocí měřícího vybavení Vernier. Žákům se laboratorní práce líbila.

Matematická olympiáda 2021/2022

V období listopadu a prosince vybraní žáci 5. - 9. ročníku řešili domácí kolo matematické olympiády. Z tohoto kola se úspěšnými řešiteli stali Petr J. a Ondřej P., oba žáci 5. ročníku. Na konci ledna tak dostali šanci reprezentovat naši školu v dalším, okresním kole. Toto kolo absolvovali pod dohledem kamery oba doma u svého PC, neboť jejich třída byla zrovna v karanténě. I tak statečně bojovali s připravenými příklady, nějaké bodíky nasbírali a stali se řešiteli OK MO. Oběma chlapcům tak patří dík za příkladnou reprezentaci naši školy!