Šetříme si na dovolenou - vzdělávací akce v DOV

Ve středu 23.11.2022 navštívil VIII. ročník vzdělávací akci v Dolní oblasti Vítkovice s názvem "Šetříme si na dovolenou". Tato akce byla zaměřena na finanční gramotnost, na práci s rodinnými financemi. Žáci vytvořili skupiny "fiktivní rodiny" a hráli hru, jež simulovala skutečné situace v oblasti rodinných rozpočtů. Pracovali s pojmy příjmy, výdaje, cash flow, mimořádný výdej, mimořádný příjem, vedení rodinného rozpočtu a další. Po uplynutí dvanácti měsíčního období provedla každá rodina součet svých naspořených financí a mohla si vybrat vysněný zájezd. Někdo uspořil na letecký zájezd k moři, někdo autobusem do hotelu a někdo jen pod stan. Žákům se lekce líbila, zábavnou a hravou formou se dozvěděli plno zajímavých věcí, třeba proč je důležité mít alespoň základní pojištění domácnosti. Paní lektorce děkujeme a budeme se těšit na další vzdělávací akci v DOV.

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Dne 1. 11. 2022 jsme navštívili dopravní hřiště na ZŠ A. Kučery 20. Na tuto školu chodíme také plavat, takže to tady dobře známe :) Na dopravním hřišti se děti nejdříve projely na kolech. Na hřišti musely děti dávat pozor na semafory, chodce a dopravní značky. Poté následovala teoretická část a žáci si na nečisto vyzkoušeli test, který budou absolvovat také ještě na jaře. Po úspěšném dokončení testu a praktických jízd mohou žáci získat průkaz cyklisty.

Pozvánka na lampiónový průvod

Barevný podzim v 1.B

Podzimní období je krásně barevný čas, který nám i ve školní výuce nabízí plno možností, jak jej vnímat. A tak děti v rámci vyučování ve třídě, v přírodě i v tělocviku - a napříč tedy všemi předměty - zkoumaly a pozorovaly jeho barevnost.

Veliká gratulace - umístění na soutěži Oxford Illustrator

Dnes 24. 11. 2022 proběhl již 11. ročník oblíbené soutěže Oxford Illustrator na ZŠ K. Pokorného v Ostravě - Porubě. Naši školu na soutěži, které se zúčastnilo 66 žáků z 24 ostravských i mimoostravských škol, reprezentovaly 3 žákyně - Beáta S. z 5. ročníku, Aneta V. z 9. ročníku a Kateřina T. ze 7. B. Kateřina dokázala uplatnit své výtvarné umění a znalost anglického jazyka a svou ilustrací textu O Sněhurce vyhrála 3. místo ve své kategorii. Kateřině gratulujeme a všem třem žačkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Mgr. Jana Levická vyučující anglického jazyka

Plavání ve 4.třídě

Naši plaváčci ze 4. ročníku mají za sebou již několik hodin plavání, a to včetně sauny :) Děti jsou moc šikovné a na plavání se každý týden velmi těší. Děti jsou rozdělené do skupin podle toho, jak jim plavání jde. Máme červenou, žlutou a modrou skupinu. Přinášíme krátkou ukázku toho, jak to na bazéně vypadá.

TANDEM - Němčina nekouše

V pondělí 14.11.2022 k nám do školy zavítala paní Simona Pöder Innerhofer z organizace TANDEM, aby nám zajímavou a hravou formou ukázala, proč je důležité učit se německy. Dozvěděli jsme se nejen to, kde všude se mluví německy, ale přiučili jsme se i pár užitečných frází a slovíček, a to vše prostřednictvím her, u kterých jsme se dobře bavili. Fotky z našeho zábavného animačního dopoledne jsou k nahlédnutí v následující fotogalerii.

Drakiáda v ŠD

Dne 20. 10. 2022 nám vyšlo ideální počasí na pouštění draků. Sluníčko svítilo, vítr foukal a my jsme s našimi pestrobarevnými draky vyrazili na školní hřiště. Po chvíli draci vzlétli a předváděli se ve větru. Moc se nám to všem líbilo a příští rok si to určitě zopakujeme.

Okresní kolo florbalového turnaje ČEPS Cup pro žáky 1. stupně

Dne 21. listopadu 2022 se vybraní žáci třetích, čtvrtého a pátých ročníků zúčastnili florbalového turnaje ČEPS Cup 2022/2023 (okresní kolo) pořádaného Českým florbalovým svazem. Turnaj se uskutečnil v ČPP aréně, domovské hale florbalistů FBC Ostrava. Celkově naše družstvo odehrálo 5 utkání se všemi zúčastněnými týmy turnaje. Z pěti zápasů se nám podařilo ukořistit jedno vítězství a celkově jsme se umístili na pátém místě. Ve všech utkáních jsme ale ukázali dobrého týmového ducha a neustálou chuť bojovat. Už nyní se těšíme na další ročník tohoto turnaje.

PIŠQWORKY - oblastní kolo

V úterý 15.11.2022 vyslala naše škola dva týmy do oblastního kola v "pišqworkách". Tento turnaj v klasické školní hře se konal na gymnáziu Volgogradská. Naše družstva soutěžila s týmy, jež převážně poskládala víceletá gymnázia. Naše první družstvo, které tvořili Ruda z IX. třídy a Ondra s Matyášem z VIII. se umístilo na pátém místě, druhé naše družstvo složené z žáků IX. třídy - Honza, Matěj a Adam se probojovalo až do finále. Tam sice proti týmu z gymnázia PORG neuspělo, ale i tak si zajistilo postup do krajského kola. To se uskuteční 22.11.2022 na gymnázium Hello. Klukům budeme držet palce a všem našim reprezentantům za dnešní vystoupení děkujeme."

Vánoční pečený čaj

Rozhodli jsme se, že letos společně s dětmi vyrobíme Vánoční pečený čaj. Práce nám šla pěkně od ruky. Cílem této aktivity, která je financována z projektu SMO "Farmářem ve školce", bylo motivovat děti k pozitivnímu vnímání zdravého vaření a ke konzumaci ovoce. Vánoce už klepou na dveře a my chceme být připraveni!

Cyklovýlet - žáci 2. a 3. ročníku