Užovka - dopravní soutěž

Ve středu 31.5. se v areálu školy uskutečnila dopravní soutěž Užovka. Zábavnou formou si děti prověřily teoretické znalosti v oblasti dopravní výchovy a také jízdu zručnosti na kole či koloběžce. Celé odpoledne provázelo slunečné počasí a všem se podařilo splnit zajímavé úkoly.

Těstoviny dětem

V pondělí 29. 5. 2023 a 5. 6. 2023 jsme si užili zajímavé dopoledne v Café & Pasta Snídaňuj v centru Ostravy.

Ohlédnutí za školou v přírodě pro páťáky

Škola v přírodě pro žáky pátých tříd proběhla na hotelu Kozubová v Beskydech. Každý den jsme měli bohatý program - učili se, soutěžili, hráli hry a hlavně se všichni kamarádili. :) Soutěžní týmy se na jednotlivé dny si losovaly, takže všichni byli v napětí, s kým budou ve skupině. Rozlosovaný tým byl na konci hry vždy semknutý a snažil se podat maximální výkon. Všichni si zaslouží velkou pochvalu!

Exkurze žáků 8. ročníku na SŠ technickou a dopravní

Ve středu 24. 5. 2023 se uskutečnila pro žáky VIII. třídy exkurze na Střední školu technickou a dopravní v Ostravě-Vítkovicích. Žáci měli možnost nahlédnout do některých odborných učeben, seznámili se s nabízenými maturitními a učebními obory, které střední škola studentům nabízi. Jako bonus byl žákům předveden automobil Škoda Enyaq.

Atletický trojboj

Ve čtvrtek 18.5. se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili Atletického trojboje na ZŠ Porubská. Naše škola vyslala do bojů dvě smíšená družstva ve složení - Dudášová, Procházková, Kampík, Götz a Staňková, Mizunová, Garec, Polášek. Pro některé to byly první atletické závody, ale všichni se s disciplínami skvěle poprali. V obrovské konkurenci 29 družstev se naše družstva umístila na 10. a 12. místě. Z individuálních výkonů musíme vyzdvihnout 4. místo Anežky Staňkové v hodu míčkem a 6. místo Filipa Götze ve skoku do dálky.

Velké finále talentové soutěže v kině Luna - přijďte podpořit naše žáky - vstup zdarma

Oslava dne maminek u prvňáčků

Poctivě jsme se připravovali v obou prvních třídách na „DEN MATEK“, abychom se pak společně předvedli se svým pásmem básniček, písniček a tanců. Z recitace, zpěvu i tančení vyzařovala láska k našim maminkám. Na závěr jsme si všichni našli TU SVOJI maminku, tatínka a předali jim přání s dárečkem. Odměnou nám byl jejich potlesk i slzy radosti a štěstí.

Žáci 3. A se ještě jednou zúčastnili vzdělávacího programu ve Světě techniky

Děti se hravou formou učily poznat zákonitostí světla. Dozvěděly se, jakým způsobem se šíří v různých prostředích, jeho zdroje a pochopily vlastnosti barevného spektra. Seznámily se s pojmy záření, viditelné světlo, UV záření, rentgenové, infračervené záření. Některé světelné experimenty si i samy vyzkoušely. Poznaly vlastnosti barev, jejich míchání a taky si pohrály s pojmem stín. Program byl přínosný a dětem se moc líbil.

Divadlo Letadlo - Výprava za ledním medvědem

Dne 22.5.2023 k nám do MŠ přijelo divadlo, se kterým jsme se vydali na severní pól. V divadelním představení se děti seznámily s Eskymačkou, mrožem a pohladily si tuleně. Písničku zazpíval i lední medvěd, který prozradil jak se mu na severu žije. Také se děti naučily rozpoznávat stopy zvířat a zažily spoustu dalších dobrodružství.

Den matek s předškoláčky

15.6.2023 jsme se s budoucími žáky naší 1.třídy sešli u příležitosti Dne matek. Společně jsme si zatančili s písničkou P. Nováka „Máma“, rytmizovali na nástroje a taky zahráli hru na anglické barvy. Na závěr děti vyrobily krásná srdíčka pro maminky. S radostí odcházely domů.

Třída 2.B v Geometrickém světě

Ve středu 10.5. jsme navštívili v Dolních Vítkovicích akci s názvem Geometrický svět. S dětmi jsme se shodli na tom, že nejvíce se nám líbila možnost vyzkoušet si geometrii i v praxi. Tedy propojení znalostí o mnohoúhelnících společně se stavebnicí GEOMAG. Nebo třeba hledání mnohoúhelníků v přírodě kolem nás. Během celé akce se žáci aktivně zapojovali a různě experimentovali. Měli možnost také pozorovat oko vosy skrze mikroskop a zjistit tak, že je složeno z mnoha mnohoúhelníků. Některé věci pro ně byly nové, ale hodně z nich už i znali. Celkově pro ně byla akce zajímavá a přínosná.

REVOLUTION TRAIN - Protidrogový vlak

V pondělí 15. 5. 2023 se žáci 9. ročníku zúčastnili preventivního programu proti drogám s názvem REVOLUTION TRAIN. Cílem bylo žákům zprostředkovat téma prevence drog na základě prožitkového vzdělávání a interaktivity. Žáci si postupně prošli všechny vagóny, kdy každý z nich byl zaměřen na jiné podtéma z této oblasti. Žáci byli začleněni do skutečného příběhu a rozhodovali se, jak by se v různých situacích zachovali a co je dle jejich uvážení správné. Nenásilnou formou byli žáci inspirování k správným životním volbám. Akce se všem velmi líbila a rádi bychom se zúčastnili i dalších programů na podobná témata.