Uzavření školní družiny v době pololetních prázdnin

Vážení rodiče, dovolujeme si vás informovat, že dne 31.1.2020 bude uzavřena školní družina z důvodu nízkého zájmu. Děkujeme za pochopení. J.Veřmiřovský, ředitel školy

Pozdrav z lyžáku 2020 :-)

Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve středu 22. ledna 2020 se uskutečnilo pro žáky šestého a sedmého ročníku školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci šestého ročníku řešili otázky týkající se vesmíru, zeměpisných souřadnic, litosféry, pedosféry a atmosféry, sedmička dopovídala na otázky o Austrálii, Severní a Jižní Americe, Asii.

Barevný týden v 1. třídě

Barevný týden v 1. třídě.

Projekt první pomoci "To dám"

Dne 17. 1. 2020 se žáci osmých ročníků zúčastnili projektu první pomoci s názvem „To dám“. Lektoři ze Střední zdravotnické škola Ostrava ukázali naším žákům správné jednání a postupy první pomoci při různých zraněních. Žáci si vyzkoušeli ošetření krvácení, transport zraněného, resuscitaci a byli seznámeni s příčinami vzniku popálenin a jejich ošetření. Tímto děkujeme Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škola zdravotnické, Ostrava za skvěle připravenou akci a příležitost.

Projektový den "Arktická zvířata "

Projektový den byl zaměřen na arktická zvířata. Zábavně naučnou a interaktivní přednáškou se děti seznámily se způsobem života a se zvířaty žijících na Arktidě.

Finanční gramotnost ve 4. A a 4. B

V hodinách anglického jazyka jsme si povídali o penězích, kterými se platí ve Velké Británii. Ukázali jsme si mince, obkreslovali jsme je do sešitu, porovnávali jsme mince i bankovky s barevnými kopiemi na pracovním listu. Jak se nám to dařilo? Můžete se podívat v galerii.

Projektový den "Malý architekt "

16.1. 2020 navštívil Motýlky lektor Malé technické univerzity. Děti si zahrály na architekty. Naučily se číst technický výkres, dozvěděly se, jak se staví dům, co je to půdorys domu, jaké známe druhy domovních zdí a jak můžeme vybavit interiér. Za dobrou práci získaly titul "Malý architekt ".

Projektový den "Stavitel města "

Seznámení dětí s pojmem kartograf a se službami ve městě (policie, hasiči...), děti s pomocí lektora postavily město, silnice a naučily se číst z plánů.

4.B - A. Lingrenová

Soutěž Fíha Dýha - "Vánoční stromeček "

Naše MŠ se umístila na 1. místě Velké zimní výrobní soutěže projektu Fíha-Dýha na téma "Vánoční stromeček". Obdrželi jsme výhru, voucher na školní, výtvarné a kancelářské potřeby společnosti SEVT a. s. v hodnotě 5000 Kč.

Živý adventní kalendář u Motýlků

Čekání na Ježíška si krátíme těšením se na každodenní překvapení od kamarádů. Děkujeme rodičům za spolupráci.