Vánoce se pomalu blíží, začínáme zdobit stromečky

Medové snídaně

Navštívila nás "medová paní", která nám povídala o životě včel a ukázala nám nejen obrázky, ale také pomůcky, s kterými včelař pracuje. O přestávce nás pak čekala medová snídaně -čerstvý rohlík s pravým včelím medem. To byla dobrota!

Ohlédnutí za vánočním jarmarkem

Prvňáci - andělé - deváťáci

"Všichni jsme ANDĚLÉ" - s touto myšlenkou vytvářeli děti 1.a 9. třídy anděly. A že jim to šlo, o tom svědčí jejich společné dílo - ANDĚLÉ, vítající každého, jenž v dobrém do naší školy přichází. Přijďte se také podívat.

Výroba hraček ve 4. ročníku

V hodinách anglického jazyka jsme vyráběli hračky. Používali jsme krabice, ponožky nebo PET láhve. Naučili jsme se názvy hraček, i názvy materiálů. Užili jsme si hodně zábavy, zápasili jsme s kartónem i jehlou a nití. Naše hračky můžete vidět v galerii.

Březinkou chodí Mikuláš

Podílíme se vánoční výzdobě našeho městského obvodu

S adventní dobou jsme se opět po roce zapojili do vánoční výzdoby na Náměstí Ostrava-Jih, kde žáci 8. ročníku ozdobili jeden z nainstalovaných stromečků ozdobami, které vlastnoručně vyrobili v rámci výtvarné výchovy a pracovních činností.

Tělocvik nás baví - 2.A

uzavření mateřské školy a školní družiny v období vánočních prázdnin

Vážení zákonní zástupci, po schválení radou městského obvodu Ostrava-Jih si vás dovolujeme informovat, že v období vánočních prázdnin, tj. od 23.12.2022 do 2.1.2023 budou uzavřeny provozy všech částí školy, primárně tedy mateřská škola a školní družina. Základní škola má v dané době vánoční prázdniny. Obědy pro žádný z úseků nebudou realizovány. Děkujeme za pochopení a přejeme všem pěkný advent.

Den bez batohu aneb ulož si učebnice do jakékoliv jiné tašky či nádoby

Atletika pro děti do škol

22.11. I. stupeň naší školy a tedy i my, prvňáčci, se zapojil do projektu "Atletika pro děti do škol" na podporu pohybu dětí. Na jednotlivé měsíce máme určeny pohybové dovednosti. Listopad a skok z místa - to byla pro nás hračka. Všichni jsme to zvládli a zasloužili si tak nálepku skokana do ŽK.

Proč? Svět v otázkách a odpovědích

Žáci byli rozděleni do skupin. Vylosovali si oblast, ve které zjišťovali odpovědi na otázky, jak fungují věci kolem nás, co se odehrává v živé přírodě či v těle člověka.. Své odpovědi prezentovali formou videonahrávky na tabletu.