uzavření mateřské školy a školní družiny v období vánočních prázdnin

Vážení zákonní zástupci, po schválení radou městského obvodu Ostrava-Jih si vás dovolujeme informovat, že v období vánočních prázdnin, tj. od 23.12.2022 do 2.1.2023 budou uzavřeny provozy všech částí školy, primárně tedy mateřská škola a školní družina. Základní škola má v dané době vánoční prázdniny. Obědy pro žádný z úseků nebudou realizovány. Děkujeme za pochopení a přejeme všem pěkný advent.

Den bez batohu aneb ulož si učebnice do jakékoliv jiné tašky či nádoby

Atletika pro děti do škol

22.11. I. stupeň naší školy a tedy i my, prvňáčci, se zapojil do projektu "Atletika pro děti do škol" na podporu pohybu dětí. Na jednotlivé měsíce máme určeny pohybové dovednosti. Listopad a skok z místa - to byla pro nás hračka. Všichni jsme to zvládli a zasloužili si tak nálepku skokana do ŽK.

Proč? Svět v otázkách a odpovědích

Žáci byli rozděleni do skupin. Vylosovali si oblast, ve které zjišťovali odpovědi na otázky, jak fungují věci kolem nás, co se odehrává v živé přírodě či v těle člověka.. Své odpovědi prezentovali formou videonahrávky na tabletu.

Krajské kolo v matematické soutěži "Pythagoriáda"

22.11.2022 naši školu reprezentoval Honza M. z IX. ročníku v krajském kole matematické soutěže Pythagoriáda 2022/2023, které se konalo na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Postup do tohoto kola si vybojoval jako úspěšný řešitel kola školního. V silné konkurenci 62 soutěžích, zejména studentů gymnázií, se s 8 body umístil ve středu výsledkové listiny a stal se řešitelem krajského kola. Z deváťáků základních škol v oblasti Ostrava-Jih byl dokonce druhý. Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Jak jsme navštívili knihovnu - 2.A

Společně vánoční tvoření - spolupráce deváťáků s našimi prvňáčky

Dne 30. listopadu 2022 se naši deváťáci vydali navštívit žáky z prvních tříd. Společně je totiž čekalo vánoční tvoření. V hodině společně tvořili anděly z papírů, které budou zdobit vestibul školy a u toho poslouchali vánoční koledy. Tímto způsobem jsme si přiblížili Vánoce, které už jsou prakticky za dveřmi. Všem zúčastněným se to velmi líbilo a všichni se těšíme na další společně aktivity naší spolupráce.

Matematika ve čtvrté třídě s deváťáky

16.11. 2022 jsme měli akci "den naruby", kdy si starší žáci mohli vyzkoušet roli učitelů. K nám zavítali do hodiny matematiky a hodina to vůbec nebyla špatná. Zopakovali jsme si porovnávání a zaokrouhlování čísel do 10 000. Tímto děkuji deváťákům za výpomoc! Myslím si, že po takové zkušenosti by mohli žáci nad touto profesí uvažovat jinak :)

Ohlédnutí za Halloween na Březince

Jak jsme si užili Halloween? Podívejte se na naší videogalerii :-)

Spolupráce prvňáčků a deváťáků

Jak vypadá spolupráce mezi prvňáčky a deváťáky? Podívejte se na naše video :-)

Šetříme si na dovolenou - vzdělávací akce v DOV

Ve středu 23.11.2022 navštívil VIII. ročník vzdělávací akci v Dolní oblasti Vítkovice s názvem "Šetříme si na dovolenou". Tato akce byla zaměřena na finanční gramotnost, na práci s rodinnými financemi. Žáci vytvořili skupiny "fiktivní rodiny" a hráli hru, jež simulovala skutečné situace v oblasti rodinných rozpočtů. Pracovali s pojmy příjmy, výdaje, cash flow, mimořádný výdej, mimořádný příjem, vedení rodinného rozpočtu a další. Po uplynutí dvanácti měsíčního období provedla každá rodina součet svých naspořených financí a mohla si vybrat vysněný zájezd. Někdo uspořil na letecký zájezd k moři, někdo autobusem do hotelu a někdo jen pod stan. Žákům se lekce líbila, zábavnou a hravou formou se dozvěděli plno zajímavých věcí, třeba proč je důležité mít alespoň základní pojištění domácnosti. Paní lektorce děkujeme a budeme se těšit na další vzdělávací akci v DOV.

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Dne 1. 11. 2022 jsme navštívili dopravní hřiště na ZŠ A. Kučery 20. Na tuto školu chodíme také plavat, takže to tady dobře známe :) Na dopravním hřišti se děti nejdříve projely na kolech. Na hřišti musely děti dávat pozor na semafory, chodce a dopravní značky. Poté následovala teoretická část a žáci si na nečisto vyzkoušeli test, který budou absolvovat také ještě na jaře. Po úspěšném dokončení testu a praktických jízd mohou žáci získat průkaz cyklisty.