Den dětí s poníkem Ondráškem

V pátek 2. 6. 2023 jsme na zahradě MŠ oslavili Mezinárodní den dětí. Děti se nejprve seznámily s poníkem, dozvěděly se jak dlouho žije poník, co má rád a jak se k němu chovat. Poté se projely na poníkovi Ondráškovi, kterého mohly odměnit a nakrmit suchým pečivem, mrkví nebo jablky. Na závěr děti dostaly diplom a magnet ve tvaru zvířátka.

Švihadlový král

Rádi skáčeme přes švihadla a znovu jsme objevili kouzlo skoku přes gumu. Tak jsme si pořádně zaskákali a zasoutěžili. Jelikož se nám akce líbila tak si v červnu zopakujeme.

Školní výlet 9. ročníku - Rožnov pod Radhoštěm

V neděli 4. 6. 2023 se naši deváťáci vydali na poslední výlet v rámci základní školy, do kempu v Rožnově pod Radhoštěm. V tomto kempu jsme strávili jednu noc. Do Rožnova jsme jeli autobusem. Po ubytování v kempu jsme si udělali malou turistickou procházku na Chatu Mír, kde jsme se v teplém červnovém počasí osvěžili limonádou.

Den dětí - 5.A

Zhlédli jsme animovaný film, následovala zmrzlina a sportování v Bělském lese. Na poslední fotce jsou nejúspěšnější žáci, kteří překonali celou dráhu v nejkratším čase.

Jídlo na přání a další inspirace z naší školní jídelny

Tentokrát jsme uvařili žákům oběd na přání z 2. A, 8. třídy, 7. B a z MŠ třída sluníčko. Zvolili si oblíbenou hovězí svíčkovou s knedlíkem. Byl to zase pro nás příjemný den, žákům moc chutnalo a přídavku bylo mnoho, to nás vždy moc těší. Pro inspiraci přidáváme něco málo z našich receptů.

Školní výlet 5.A

Nejdříve jsme vyšlapali na haldu Emu. Na zpáteční cestě do centra jsme si prohlédli několik pamětihodností a výlet jsme zakončili nákupem oblíbených pokrmů a sladkostí .

Robotické hračky a stavebnice

Děti mají k dispozici nové stavebnice a robotické hračky financované z projektu SMO "I nejmenší mají talent II." k rozvoji programování hravou formou. Konstruktivní stavebnice dětem zpestřují výuku v MŠ.

Mezinárodní den dětí ve školní jídelně

Tento den jsme si užili všichni a moc, jelikož den dětí jsme spojili s jídlem na přání, a to byli hamburgery s hranolkami. Nebyla to lehká příprava, ale natěšení a spokojení žáci byli v tento náročný den pro nás velkou odměnou.

Výtvarná soutěž Evropa 2050

Celá naše škola se zapojila do výtvarné soutěže Evropa 2050 s podtitulem Ostrava-Jih 2050. Kreslili jsme a malovali naše představy o tom, jak to bude v roce 2050 vypadat v našem městském obvodě.

Ohlédnutí za Dnem matek ve 3.A a 3.B

Stejně jako každý rok jsme oslavili svátek našich maminek - Den matek. Dali jsme hlavy dohromady a společně s našimi paní učitelkami jsme my, žáci 3.A a 3.B, vymysleli na jejich oslavu krátkou besídku jako naše poděkování za jejich starost a péči o nás. Všichni vystoupili s plným nasazením a odměnou nám byl potlesk a úsměvy našich maminek. Samozřejmě jsme si pro ně připravili i hezké dárky a potěšili je krásnou růžičkou.

Krajské kolo Odznaku všestrannosti

V pátek 26. 5. 2023 se naši žáci vydali na Základní školu Marie Kudeříkové v Havířově, kde se zúčastnili krajského kola ve sportovní soutěži Odznak všestrannosti. Z březnového okresního kola se do kola krajského probojovali celkem 3 žáci v kategorii jednotlivců – Emma D. z 4. ročníku, Adéla K. z 8. ročníku a Václav H. z 9. ročníku.

Slavnostní otevření workoutového hřiště a opékání ke Dni dětí

Dne 2.6.2023 jsme oslavili Den dětí na 2.stupni. Tento den se nesl ve znamení sportovních aktivit a proč také ne? Oslavili jsme jej nejen zápasy v badmintonu a kopané, ale také jsme slavnostně otevřeli nové workoutové hřiště. Děkujeme hostům, kteří jej s námi otevřeli, tj. paní náměstkyni Mgr. Andree Hoffmannové, panu starostovi Bc. Martinu Bednářovi, panu místostarostovi Mgr. Radimu Ivanovi a techničce z odboru školství a sportu Ing. Pavlíně Hlisnikovské. Věříme, že nový workout využijí nejen naši žáci, ale také veřejnost pro posílení svých fyzických schopností! :-)