Podílíme se na zkrášlování našeho obvodu

Dne 8.4. 2022 jsme se se třídou 9.B vydali vyzdobit jednu z květináčových zlatic na Náměstí Ostrava - Jih a přispět tak ke zlepšení sváteční atmosféry Velikonoc v našem obvodě.

Pohybový festival

Dne 7.4. 2022 se děti z naší MŠ zúčastnily pohybového festivalu v Ostravě v disciplínách skok do dálky, štafeta, hod medicimbalem ... Děti za odměnu dostaly drobné předměty , bonbóny a medaili.

Zápis do 1. ročníku

Projektový den v MŠ Liška Bystrouška

V březnu proběhl u nás ve školce projektový den. Děti se seznámily s různými druhy ptáků, stromů a s jinými lesními zvířaty a životem v lese zábavnou formou hry.

Zápis do ZŠ a MŠ pro cizince s dočasnou ochranou

Zápis do ZŠ a MŠ pro školní rok 2022/2023 pro děti a žáky cizinců s dočasnou ochranou proběhnou v období od 1.6. do 15.7.2022 dle Lex Ukrajina. Upřesnění termínů bude dle propozic zřizovatele.

Papírové dílny s rodiči

V měsíci březnu proběhly v odpoledních hodinách ve školce "Papírové dílny", kde si děti s rodiči mohli vyrobit z papíru loď, parník, chobotnici nebo rybu. Všem se výtvory moc povedly a děti byly nadšené. Děkujeme všem rodičům za spolupráci.

Výsledek zápisu do ZŠ

Turnaj ve stolním fotbálku "BŘEZINKA CUP 2022"

Na přelomu března a dubna se na II. stupni uskutečnil turnaj ve stolním fotbálku. Do turnaje se přihlásilo devět dvojic. Turnaj se hrál systémem každý s každým, a to vždy na deset míčků. Byly k vidění vyrovnané, krásné a někdy i dramatické zápasy. Z celkového vítězství se radoval tým „Kipling“ ve složení Vašek a Honza z VIII. třídy.

Předškoláček

Zlepši si techniku

Dne 1.4. 2022 se žáci 6.B a sedmého ročníku zúčastnili populárně naučného programu na Vysoké škole Báňské Technické Univerzitě s názvem Zlepši si techniku. Technická Univerzita dovolila žákům nejen nahlédnout ale rovněž i vyzkoušet si nejmodernější technologie v oblasti fyziky aplikované v technice. Studenti univerzity předváděli všem moderní měření veličin a jejich využití v praxi. Z mnoha tak tak mohu jmenovat například spektrofotometrii, robotiku, laserovou střelnici na nejvyšší úrovni, elektroformuli - kterou si simulačně žáci mohli vyzkoušet řídit a mnoho dalších. Vše jasně a srozumitelně pro všechny a ještě si žáci mohli zasoutěžit o sladkosti. Vrcholem programu byla Science Show zaměřená na využití energií z vodíku, biopaliv a obnovitelných zdrojů. Mgr. Hana Rosenzweigová

Velikonoční prázdniny - obědy v ŠJ

Od 14. 04. 2022 do 18. 04. 2022 mají žáci ZŠ Velikonoční prázdniny. Žáci, kteří se stravují ve školní jídelně, mají po tuto dobu obědy automaticky zrušeny.

Olympiáda ČJ - 8. a 9. třídy

V pondělí 28. 3. 2022 proběhlo ve Středisku volného času – Ostrčilova okresní kolo olympiády v českém jazyce. V I. kategorii, která byla určena pro žáky 8. a 9. tříd, reprezentovali naši školu žáci 8.ročníku – Matěj G. a Jan M., kteří postoupili ze školního kola. Soutěž se skládala ze dvou částí –gramatické a slohové. V okresním kole se Jan M. umístil na 5. místě a stává se tak náhradníkem do krajského kola. Matěj G. si vedl také velmi dobře a umístil se na 22. místě. Výsledky byly opravdu těsné. Vzhledem k velkému počtu účastníků považujeme výkon obou žáků za úctyhodný. Oběma chlapcům moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy. :-)