Atletický trojboj

Ve čtvrtek 18.5. se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili Atletického trojboje na ZŠ Porubská. Naše škola vyslala do bojů dvě smíšená družstva ve složení - Dudášová, Procházková, Kampík, Götz a Staňková, Mizunová, Garec, Polášek. Pro některé to byly první atletické závody, ale všichni se s disciplínami skvěle poprali. V obrovské konkurenci 29 družstev se naše družstva umístila na 10. a 12. místě. Z individuálních výkonů musíme vyzdvihnout 4. místo Anežky Staňkové v hodu míčkem a 6. místo Filipa Götze ve skoku do dálky.

Velké finále talentové soutěže v kině Luna - přijďte podpořit naše žáky - vstup zdarma

Oslava dne maminek u prvňáčků

Poctivě jsme se připravovali v obou prvních třídách na „DEN MATEK“, abychom se pak společně předvedli se svým pásmem básniček, písniček a tanců. Z recitace, zpěvu i tančení vyzařovala láska k našim maminkám. Na závěr jsme si všichni našli TU SVOJI maminku, tatínka a předali jim přání s dárečkem. Odměnou nám byl jejich potlesk i slzy radosti a štěstí.

Žáci 3. A se ještě jednou zúčastnili vzdělávacího programu ve Světě techniky

Děti se hravou formou učily poznat zákonitostí světla. Dozvěděly se, jakým způsobem se šíří v různých prostředích, jeho zdroje a pochopily vlastnosti barevného spektra. Seznámily se s pojmy záření, viditelné světlo, UV záření, rentgenové, infračervené záření. Některé světelné experimenty si i samy vyzkoušely. Poznaly vlastnosti barev, jejich míchání a taky si pohrály s pojmem stín. Program byl přínosný a dětem se moc líbil.

Divadlo Letadlo - Výprava za ledním medvědem

Dne 22.5.2023 k nám do MŠ přijelo divadlo, se kterým jsme se vydali na severní pól. V divadelním představení se děti seznámily s Eskymačkou, mrožem a pohladily si tuleně. Písničku zazpíval i lední medvěd, který prozradil jak se mu na severu žije. Také se děti naučily rozpoznávat stopy zvířat a zažily spoustu dalších dobrodružství.

Den matek s předškoláčky

15.6.2023 jsme se s budoucími žáky naší 1.třídy sešli u příležitosti Dne matek. Společně jsme si zatančili s písničkou P. Nováka „Máma“, rytmizovali na nástroje a taky zahráli hru na anglické barvy. Na závěr děti vyrobily krásná srdíčka pro maminky. S radostí odcházely domů.

Třída 2.B v Geometrickém světě

Ve středu 10.5. jsme navštívili v Dolních Vítkovicích akci s názvem Geometrický svět. S dětmi jsme se shodli na tom, že nejvíce se nám líbila možnost vyzkoušet si geometrii i v praxi. Tedy propojení znalostí o mnohoúhelnících společně se stavebnicí GEOMAG. Nebo třeba hledání mnohoúhelníků v přírodě kolem nás. Během celé akce se žáci aktivně zapojovali a různě experimentovali. Měli možnost také pozorovat oko vosy skrze mikroskop a zjistit tak, že je složeno z mnoha mnohoúhelníků. Některé věci pro ně byly nové, ale hodně z nich už i znali. Celkově pro ně byla akce zajímavá a přínosná.

REVOLUTION TRAIN - Protidrogový vlak

V pondělí 15. 5. 2023 se žáci 9. ročníku zúčastnili preventivního programu proti drogám s názvem REVOLUTION TRAIN. Cílem bylo žákům zprostředkovat téma prevence drog na základě prožitkového vzdělávání a interaktivity. Žáci si postupně prošli všechny vagóny, kdy každý z nich byl zaměřen na jiné podtéma z této oblasti. Žáci byli začleněni do skutečného příběhu a rozhodovali se, jak by se v různých situacích zachovali a co je dle jejich uvážení správné. Nenásilnou formou byli žáci inspirování k správným životním volbám. Akce se všem velmi líbila a rádi bychom se zúčastnili i dalších programů na podobná témata.

Den matek ve druhých třídách

V pondělí 15. května jsme u nás ve škole přivítali maminky dětí z druhých tříd, abychom oslavili Den matek. Tento svátek maminek jsme oslavili především společným tvořením. Celá akce se nesla v přátelském duchu. Hned na začátku přednesly děti maminkám básničky, za něž byly odměněné hlasitým potleskem. Poté se pustili do společného vyrábění, kdy měly možnost vyrobit si travní vlasaté panáčky, ozdobit si a pomalovat látkovou tašku na nákupy a poskládat z papíru kytičku. Po celou dobu tvoření si každý mohl nabídnout něco dobrého na zub. A že bylo z čeho vybírat! Hodně maminek přineslo vlastnoručně upečené dobroty. Dokonce se objevila i pizza, kterou děti velice ocenily. Akce se vydařila a děti odcházely s maminkami spokojené. Mockrát děkujeme všem maminkám, které se na akci podílely. Těšíme se na další podobnou akci.

Ostravský koníček

Ve čtvrtek 11. května jsme se s několika žáky vyrazili reprezentovat školu v šachovém turnaji s názvem Ostravský koníček. Za 2. ročník to byl Filip Blahut a Theodor Müller, za 3. ročník Šimon Diatka a za 9. ročník Matěj Gezo a Václav Hranický. A i přes to, že turnaj pro všechny z nich byl jejich prvním šachovým zážitkem a samotnému hraní šachů se zatím věnují několik měsíců, tak se umístili na horních místech. Za vyzdvižení stojí úspěch Theodora, který skončil na 20. místě. Taktéž v této kategorii skončil Filip na 32. místě z celkových 70 účastníků. Václav ve své kategorii (ve které bylo 150 účastníků) skončil na krásném 31. místě. Děkujeme za reprezentaci školy.

Mladí cyklisté v městském kole

Na základě úspěchu z obvodního kola postoupili naši čtyři mladí cyklisté – Adéla Kalandrová, Natálie Drastychová, Tomáš Lazar a Honza Macourek – do městského kola. Změnu v náročnosti pocítili hned v první disciplíně. Disciplíny byly v podstatě stejné, ale byly náročnější a obtížnější. Opět se jednalo o jízdu zručnosti, první pomoc, jízdu na dopravním hřišti a test z pravidel silničního provozu. A i přes všechny nezdary se nám podařilo skončit na krásném 5. místě. Děkujeme za reprezentaci školy.

Obědy ve školní jídelně pro žáky účastnící se školy v přírodě

Dle seznamu od paní učitelky, všichni žáci, kteří jsou přihlášení na pobyt ve škole v přírodě, mají obědy v týdnu od 22. – 26. 05. 2023 automaticky odhlášeny.