Osmáci v knihovně

V pondělí 29. 1. a ve středu 31. 1. 2024 jsme s žáky 8.A a 8.B navštívili knihovnu. Cílem návštěvy bylo seznámit žáky s tématem Nevěř všemu, co vidíš. Žáci se dozvěděli, co je to manipulativní obsah, dezinformace, jakým způsobem nás může ovlivnit reklama apod. Pan knihovník žákům také ukázal několik příkladů falešných zpráv a fotografií. Žáci měli možnost si je sami prohlédnout a zamyslet se nad tím, jak by mohli rozpoznat, že se nejedná o pravdu. Knihovnická lekce se nám všem velmi líbila.

Lyžařský výcvikový kurz 2024

V termínu od 22. 1. 2024 do 26. 1. 2024 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz pro žáky 5. – 9. ročníku. Žáci byli ubytováni na Horské chatě Kozubová v Beskydech. LVK se zúčastnilo 29 žáků a 4 pedagogové. Žáci byli rozdělení do skupin na snowboardisty a lyžaře.

Školní a okresní kolo ve finanční gramotnosti

V průběhu listopadu a prosince se na naší škole uskutečnilo školní kolo ve finanční gramotnosti. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. V I. kategorii soutěžil 3. – 5. ročník, ve II. kategorii soutěžil 6. – 9. ročník. Žáci v obou kategoriích plnili různé úkoly z oblasti financí.

Teorie modré krve - 8.A

Ve středu 10. 1. jsme se vydali do Dolní oblasti Vítkovic na výukovou lekci "Teorie modré krve". Žáci pracovali s mikroskopem, kde si mohli prohlédnout lidské krvinky, přiřazovali barvu krve k danému organismu a pracovali také ve skupinkách, kde počítali červené a bílé krvinky a určovali diagnózy. Lekce byla zajímavá a velmi poučná.

Pěvecká soutěž ŠD

Dne 25.1.2024 proběhla v družině pěvecká soutěž. Soutěžili jak jednotlivci, tak i skupiny dětí. V soutěži mezi českými lidovými písněmi zazněla také píseň slovenská.

Miniházená - 1.a 2.třída

Turnaj v miniházené pro děti 1. a 2. třídy přinesl nezapomenutelný sportovní zážitek. Malí šikulové na hřišti se nejen soutěživě a snaživě zapojili do hry, ale také ukázali výjimečného týmového ducha. Turnaj nebyl pouze o výsledcích, ale také o výuce životních dovedností skrze sport. Učitelé a trenéři byli ohromeni energií a radostí, kterou děti na hřišti projevovaly. V závěru byly všechny týmy oceněny jak slovně, tak formou sladkostí za bojovnost a týmovou spolupráci.

Knihovna 5. roč. - V digitálním světě

Co je co bezpečnost na internetu? Jaké mít heslo a jaké parametry by mělo splňovat? Kdo je to hacker? A mnoho dalších otázek padlo na besedě v městské knihovně Ostrava, do které zavítal 5. roč. V dnešní době velmi důležité téma digitální bezpečnosti mezi mladšími žáky je nedílnou součástí prevence. Žáci měli také možnost se zapojit do aktivit, kde například „lajkovali“ fotografie na sociálních sítích, vymýšleli si vlastní hesla ad. Už také víme, že odhalit slabé heslo je pro zkušené roboty otázkou několika málo vteřin. Ano, heslo „heslo“ není správné a bezpečné heslo...

Soutěž T-profi - talenty pro firmy

Soutěž T-profi je zaměřená na manuální zručnost a spolupráci v týmu. Vybraní žáci 5. roč., Dominik N., Adam Š. a Matyáš K., byli součástí týmu společně s žáky 2. roč. ze SPŠ Zengrova. Celý tým měla pod sebou jako záštitu firma Třineckých železáren.

Uzavření školní družiny 2.2.2024

Školní družina bude dne 2.února 2024 (pololetní prázdniny) uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Teorie modré krve aneb 8.B v DOV

Objevování tajemství "modré krve"! Naší exkurzí do DOV dne 17.1.2024 jsme se vydali za poznáním krve - od šlechtických legend až po mikroskopické zkoumání. Fascinující praktické zkušenosti a zábavné vědecké hry nám otevřely okno do světa biologie a historie!

Návštěva planetária aneb cesta za hvězdami

Dnešní doba přináší dětem nekonečné možnosti objevování a učení se o světě kolem nich. Jedním z nezapomenutelných zážitků pro žáky třídy 4.A byla dne 22.1. návštěva planetária. Cesta za hvězdami se stala nejen vzdělávacím dobrodružstvím, ale i fascinujícím pohledem do tajemství vesmíru.

Obědy ve školní jídelně - pololetní prázdniny

V tento den mají žáci, stravující se ve školní jídelně, oběd automaticky odhlášen.