Hezké a příjemné prázdniny!

Ahoj školko!

Rozloučení s předškoláčky se tradičně konalo na školní zahradě. Po veselém kulturním programu a pasování školáků následovalo oblíbené opékání špekáčků u táboráku.

Beseda o Číně ve školní družině

Dne 20. 6. jsme se sešli ve třídě a nechali se unášet vyprávěním o Číně. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o životě v této zemi, a zároveň jsme si mohli prohlédnout a osahat některé suvenýry jako štětce, bankovky apod.

Květinová zahrada ve školní družíně

Všechno kolem nás vykvetlo a krásně se zazelenalo. Připravili jsme si barevné křídy a pustili se do kreslení květinové zahrádky.

8.ročník

Školní výlet osmé třídy

Dne 24. 6. se třída zúčastnila školního výletu na Pustevny, díky výborné organizaci Bc. Mariany Važanové se výlet zcela vydařil.

8.ročník

Den mimořádných událostí v 8. třídě

21. června se uskutečnil den mimořádných událostí, kterého se zúčastnila také osmá třída. Akce začala v 8:03 vyhlášením cvičného požárního poplachu, proběhla úspěšná evakuace žáků před budovu školy. Poté následovalo plnění úkolů u jednotlivých stanovišť: topografie, branné dovednosti, dopravní výchova a zdravověda. Přítomní žáci se aktivně do všech úkolů zapojili.

Lidé lidem

Naše nacvičené vystoupení, které jsme spolu se seniory z Domova Korýtko předvedli na Slavnostech Jihu, jsme si zopakovali na akci Lidé lidem. Krásně jsme si společně zazpívali a užili si pěkný den v Komenského sadech

Simulované zastupitelstvo

Naši žáci se zúčastnili projektu, ve kterém si vyzkoušeli práci zastupitelů. Seznámili se se základy fungování politiky, zejména na komunální úrovni, a „bojovali“ za svůj návrh (týkající se opravy silnice) v simulovaném jednání zastupitelstva. Bavilo je to a rádi by si to příští rok zopakovali.

Jistebnické rybníky

Během procházky stezkou kolem jistebnických rybníků se děti seznámily s životem v daném ekosystému, prozkoumaly čistotu vody v potoku a rybníku, zopakovaly si získané vědomosti o vodě a životě kole ní.

4.ročník

Program pro mladší spolužáky

Odměnou za celoroční píli připravili žáci 5. třídy zábavný program pro své mladší spolužáky. Zahráli divadelní pohádku, zazpívali a pak si všichni společně zatančili při hudbě na přání.

Den mimořádných událostí

Den mimořádných událostí