Recitační soutěž 1. stupeň

Ve čtvrtek 20. února se uskutečnilo pro žáky I. stupně školní kolo recitační soutěže.

Hasičské muzeum 2.A

Žáci 2. A navštívili hasičské muzeum.

Recitační soutěž - 2.stupeň

Dne 20. 2. 2020 se na naší škole uskutečnila recitační soutěž, která je součástí náplně předmětu český jazyk. Do soutěže se zapojili žáci 2. stupně ve dvou kategoriích. Vyhrát bohužel nemůžou všichni, ale pochvalu a malou odměnu si zasloužili i ti, kteří se neumístili.

Obvodní kolo v basketbale

Dne 18. 2. 2020 se žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili obvodního kola v basketbale. Mezi silnou konkurencí 8 týmů ani jednou nezaváhali a obsadili první místo. Tím si zajistili účast v okresním kole. Přejeme našim chlapcům hodně štěstí do dalších bojů.

AHOL Amazing race 2020

Dne 7. února 2020 jsme se opět zúčastnili soutěže Amazing race na střední odborné škole AHOL v Ostravě - Vítkovicích. Amazing Race s názvem „Music through the decades" se letos tematicky zaměřil na nejrůznější hudební žánry, zpěváky a kapely napříč z Anglie, Austrálie, USA a dalších zemí.

Lyžařský kurz - 1. stupeň

1. STUPEŇ POPRVÉ NA LYŽAŘSKÉM VÝCVIKU

Nahlédli jsme do zákulisí

V rámci výchovy ke zdraví, jehož součástí je i společenské chování, žáci naší školy navštívili technické zázemí ostravského Divadla Jiřího Myrona a Divadla 12.

Karneval s Hopsalínem

Dne 4. 2. 2020 se v naší MŠ uskutečnil jako každoročně "Karneval s Hopsalínem". Děti se převlékly za pohádkové postavy a společně s klaunem si zatancovaly, zasoutěžily a dostaly odměnu. Karneval se povedl a dětem se to moc líbilo.

Projektový den "MOY TOY - Dobré hraní a zdravé učení "

Dne 20.1. 2020 navštívily Motýlky a Sluníčka lektorka společnosti MOY TOY. Děti se seznámily se stavebnicí. Seznámily se s prac. nástroji a materiálem. Zkusily si postavit malé a velké vozidlo, počítaly kostky, třídily a řadily.

Brachiosaurus z recyklovaných surovin - 5.třída

V pátek 24. ledna 2020 se žáci V. ročníku rozhodli zapojit do soutěže pořádané Avion Shopping parkem Ostrava a firmou IKEA o výrobu exponátu z recyklovaných surovin. Výrobek má vyobrazovat zvíře. Páťáci vytvořili dinosaura s názvem Brachiosaurus.

eTwinning - At the park - 4.ročník

V hodinách anglického jazyka ve 4. třídách si žáci vylosovali trojice, ve kterých si připravili čtení příběhu V parku (At the park). Jak se jim to dařilo a povedlo, můžete vidět na fotkách a hlavně slyšet ve videích. I přes trému a občasnou chybičku si zaslouží velkou jedničku.

Projekt eTwinning v angličtině aneb Cestování s plyšákem Fernandem

V říjnu přijel na návštěvu na Základní školu Březinova v Ostravě-Zábřehu plyšák Fernand z Francie. Je součástí mezinárodního projektu eTwinning ve výuce angličtiny.