Abeceda peněz

V rámci finanční gramotnosti nás, žáky 2. ročníků, ve škole navštívila finanční poradkyně z České spořitelny. Seznámili jsme se s pojmy příjmy-výdaje. V Pracovním sešitě Abeceda peněz jsme pak nalepovali nálepky do správných okýnek-vše jsme zvládli na jedničku.

Recitační soutěž žáků 4. a 5. ročníků

V druhé kategorii recitační soutěže se utkali žáci čtvrtých a pátých tříd. Přednesené básně zazněly v úterý 13. února ve třídě 4.B.

Valentýn v hodinách angličtiny

Ve středu 14. února se třídy 5.-9. ročníku ponořily do sváteční atmosféry Valentýna. Žáci s nadšením vyráběli originální valentýnky pro své kamarády a rodinu. Tvořili přáníčka s květinami a srdíčky, do valentýnek psali milá přání a vzkazy.

Recitační soutěž 1. - 3.třídy

V úterý 13. února se uskutečnilo školní kolo RECITAČNÍ SOUTĚŽE. Pochvalu si zaslouží všechny děti, které se této soutěže zúčastnily. Rovněž naši prvňáčci se ničeho nezalekli a své básničky i před obecenstvem krásně přednesli. Přednes dětí vyhodnotila porota takto:

Sportujeme ve škole!

Děti z prvního stupně, pojďte si 28.2.2024 odpoledne zasportovat!

Obědy ve školní jídelně v měsíci březnu

Páťáci v OZO

Doufám, že se vám líbil náš nedávný výlet do OZO Ostrava stejně jako mně! Bylo to jako cesta do světa plného záhad a dobrodružství, ale tentokrát jsme neletěli do vesmíru, ale do světa, který bychom mohli nazvat Ostrava Bez Odpadu!

S Turisťáčkem do Papilonie

S kroužkem Turistáčkem jsme se tentokrát vydali na výlet do Papilonie, malebného ráje pro přírodovědce všech věkových kategorií.

Talentová soutěž ve školní družině

Dne 31.1. 2024 proběhla v družině 2.oddělení malá Talentová soutěž. Soutěže se zúčastnily jen holky - tři jednotlivci a jedna skupinka. Všechny soutěžící se zaměřily na tanec. Některé se věnují tanci závodně, některé jen tak pro radost. Bylo těžké rozhodnout o vítězi. Nakonec porota rozhodla o tom, že si první místo zaslouží všechny. Každá soutěžící dostala medaili a pár sladkých odměn.

Erasmus v Bratislavě

V rámci rozvoje pedagogických dovedností a mezinárodní spolupráce se naše dvě paní učitelky vydaly na čtyřdenní Erasmus zaměřený job shadowing do Bratislavy, hlavního města Slovenska.

Svět obrázků a bublin

S pátým ročníkem jsme ve čtvrtek 1.února navštívili besedu v knihovně, která se nesla v duchu komiksu.

Teplákový den

Dne 30.1.2024 proběhla na naší škole akce “Teplákový den”. Kromě žáků přišli do školy v teplácích i učitelé. V teplácích nám bylo příjemně a celý den jsme si parádně užili.