Uzavření hřiště 1.5. - 2.5.2023

Ve dnech 1.5. - 2.5.2023 bude z technických důvodů uzavřeno školní hřiště. Děkujeme za pochopení.

Den Země - 3.A

Ve dnech 20.-21.4. jsme si ve vyučování připomněli Den Země. Třídili jsme odpad podle barev kontejnerů, ve skupinkách přemýšleli, co naší planetě škodí a naopak, co ji dělá šťastnou.

Pozastavení trvalého příkazu na stravné

Prosím všechny rodiče (zákonné zástupce) žáků, stravujících se ve školní jídelně o přerušení trvalého příkazu v měsíci květnu do srpna 2023.

Zápis do mateřské školy

Vážení a milí rodiče dětí předškolního věku, zápis dětí do mateřských škol ve městě Ostrava probíhá registrací Žádosti o přijetí dítěte do MŠ prostřednictvím Portálu předškolního vzdělávání a následným podáním této žádosti v mateřské škole ve stanoveném termínu.

Nově jsme zapojení do projektu Celé Česko čte dětem

Třída 3.A v Dolní oblasti Vítkovic

Žáci 3.A navštívili Svět techniky v Dolních Vítkovicích a zúčastnili se vzdělávacího programu Kouzlo zrcadlení“.

Den Země na Březince

Dne 20. 4. 2023 se na naší škole uskutečnilo ekologicky zaměřené dopoledne k oslavě Dne Země 2023. Tímto dnem si připomínáme důležitost naší planety pro život a ochranu životního prostředí. Tento den se slaví bezmála 50 let a my si společně ukázali a připomenuli aktivity, kterými i my můžeme naši planetu chránit.

Štafetový pohár

Ve středu 19.4. se žáci 1.stupně zúčastnili okresního kola Štafetového poháru pod záštitou Českého atletického svazu. Naši školu reprezentovalo 16 žáků, kteří běželi štafety 8x100m a 8x200m. I přes nepříznivé počasí si děti závody užily a v celkovém hodnocení skončil tým na krásném 4. místě. Všem závodníkům děkujeme za výbornou sportovní reprezentaci školy.

Čteme dětem - ze ZŠ do MŠ

Třídní schůzky pro zákonné zástupce - 27.4.2023

Vážení a milí zákonní zástupci, zveme vás na třídní schůzky dne 27.4.2023 v čase 16:00 - 18:00. První stupeň začíná již v 16:00, druhý stupeň od 16:30. Těšíme se na vás!

Velikonoční tvoření - spolupráce 1.A, 1.B a 9. ročníku

Prvňáčci a deváťáci prožili ve středu 29.3. opět hezký společný čas, tentokrát u tvoření na jarní téma. Prvňáčci se moc těšili, až se uvidí se svými staršími kamarády, a připravili si pomůcky pro stříhání, lepení a hlavně spoustu zelené barvy a vidliček. Tvořila se totiž výzdoba na zkrášlení vchodu školy, a to bylo potřeba vymyslet něco velikého. Byla to skvělá zábava natisknout svěží jarní trávu pomocí vidliček na dlouhý papír, zelená tempera se ani nestačila doplňovat. Ještě že náš nový trávník nebude muset pan školník na jaře sekat :) Poté přišly na řadu nůžky a lepidla a vznikl nespočet oveček a kytiček. Podařilo se navodit příjemnou tvůrčí atmosféru, přivítat začínající jaro a blížící se Velikonoce. Těšíme se na další společně strávený čas.

Třída 5.B na dopravním hřišti