Obědy pro veřejnost - školní jídelna

Obědy pro veřejnost budou nabídnuty do 01. 07. 2022 Z novu začneme vařit od 22. 08. 2022, kdy si obědy můžete opět objednávat: - telefonicky: (778 409 858, 596 784 367) - emailem: skolni.jidelna@zs-brezinova.cz - aplikace: strava.cz Objednávku oběda na 01. 07. 2022 proveďte nejpozději do 30. 06. 2022 do 11.00 hodin. Pozdější přihlášky a odhlášky stravy nebudou brány na zřetel.

Výsledky participativního rozpočtu pro rok 21/22

I letos se žáci naší školy mohli zapojit do závěrečného hlasování v rámci participativního rozpočtu vedeného školním parlamentem. Žáci vybírali z 6 návrhů, které prošly do konečného hlasování. Nakonec zvítězil venkovní stůl na stolní tenis a jako druhý návrh zvítězily sedací pytle. Děkujeme všem, kteří se na tomto projektu podíleli a děkujeme také všem, kteří věnovali svůj čas hlasování. Díky! Tým školního parlamentu.

Setkání s rodiči budoucích prvňáčků

Vážení a milí rodiče budoucích prvňáčků, zveme Vás na organizační schůzku dne 29.6.2022 od 16:30. Projednáme vše potřebné týkající se zahájení i to, co vás vše bude zajímat. Těšíme se na setkání s Vámi!

Křest Almanachu

Dne 15. 6. 2022 jsme se s žákyní 8. ročníku – T. Burdovou zúčastnily slavnostního křestu Almanachu žákovské a studentské poezie, který se konal ve Středisku volného času, Ostrčilova. Jedná se o básnickou sbírku, do které mohou přispívat žáci, studenti. Nejoriginálnější a nejzajímavější příspěvky jsou pak v této publikaci zveřejněny. Báseň od T. Burdové „Vůně svobody“ porotu zaujala, a tak se naše žákyně může pyšnit svou tvorbou veřejně. ???? Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy. Bartková Lucie

Školní parlament "Bo nám to není jedno"

Dne 15. 6. 2022 se dva zástupci žákovského parlamentu naší školy zapojili do akce obvodu Jih pod názvem "Bo nám to není jedno". Na této akci byli přítomní žáci 6. a 8. ročníku - Vojta M. a David K. Smyslem akce bylo zejména představení fungování školního parlamentu ostatním školám a výměna zkušeností v rámci školních parlamentů. Žáci si mohli mj. vyzkoušet několik teambuildingových aktivit, tvorbu ideální školy, kooperaci s žáky jiných škol, prezentaci svých nápadů a poznatků. Pro školní parlament školy bylo toto dopoledne velmi obohacující a odcházeli jsme s pocitem dobře odvedené práce. Mgr. Zdeněk Barteček.

uzavření hřiště

Vážení uživatele hřiště, vzhledem k tomu, že nám jeden ze správců "odpadl", bude dnes hřiště uzavřeno. Děkujeme za pochopení.

Prázdniny na Jihu se blíží

Nevíte co s dětmi o letních prázdninách? Můžeme vám pomoci. Městský obvod připravil pro školní děti ve věku 6 – 14 let program s názvem Prázdniny na Jihu. Třetí ročník této prázdninové akce proběhne v období od 11. července do 29. srpna 2022. Pro školáky je na každý pracovní den nachystáno celkem 36 aktivit, které pro ně připravil obvod ve spolupráci s 23 organizacemi, jež na Jihu pracují s dětmi a mládeží a mají dlouholeté zkušenosti.

Den policie s Majáčkem

V pátek 3. 6. 2022 se 9. ročníky s Mgr. Vratislavskou a Mgr. Levickou zúčastnily akce Den policie s Majáčkem, která se konala v Dolní oblasti Vítkovice. Sledovali jsme výcvik služebních psů, pohladili si služební koně, podívali jsme se na slaňování záchranářů z věže. Navštívili jsme stánky Policie ČR, Armády ČR, záchranářských a zdravotnických služeb.

Dopravní akce "UŽOVKA"

Mezi kapkami deště a pod šedivou oblohou probíhala, již jednou odložená z důvodu bouřky, dopravní soutěž UŽOVKA. Celý okruh s plněním úkolů děti zvládly bez problémů. V cíli pak na každého cyklistu čekal Účastnický list, balónek a sladkost.

Exkurze v Miniarboretu Staříč a Veselé zahradě ve Fryčovicích

Naši žáci, kteří se zúčastnili soutěže v zahradnických dovednostech a botanických znalostech “Mladý zahrádkář” dostali za odměnu od ČZS možnost zúčastnit se poznávací exkurze tentokráte do miniarboreta ve Staříči a na Veselou zahradu ve Sviadnově. Miniarboretum ve staříči je proslulé sbírkou konifer a především čarověníků - náhodných mutací jehličnatých stromů. Tato sbítŕka je největší v Evropě a čítá i takové rarity jako je nejmenší smrk na světě a strom s nejmenšími ročními přírůstky. Kromě toho se zde také dozvěděli mnoho nových z ekologie lesa a květných luk a nemalou zajímavostí se stala také sbírka 150 druhů rajčat. Veselou zahradou ve Staříči žáky provedl doc. Šteffek - bývalý pracovník Ostravské univerzity (nyní už v penzi), který velice živým a zajímavým způsobem seznámil žáky se zajímavostmi ze světa botaniky i zoologie. Věděli byste třeba, že larvy světlušek se živí slimáky? Že Cedr libanonský je takový rostlinný transgender a dokáže změnit své pohlaví? Že Leknín se nedává do kytic, neboť po utržení zavře své květy? Že škvoři nafukují svá křídla pumpičkou? Tak pokud vás takové biologické zajímavosti nenechávají klidnými, radím udělat si výlet. Kromě toho si tu také můžete zakoupit spoustu úlovků do zahrady a prohlédnout si nádhernou keramiku.

Koloběžky do škol - úspěchy v soutěži

Dne 10.6.2022 se žáci naší školy zúčastnili soutěže „Koloběžky do škol“. Dvě družstva „Žabáků“ si už potřetí změřili síly se soupeři dalších ostravských škol. Nelítostnými, mnohdy dramatickými souboji se až do finále dostali ti nejlepší. A to jsme byli tentokrát my, žáci ze ZŠ Březinova. Kategorie starších žákyň: 1. místo Adéla Kalandrová 7.r. Kategorie starších chlapců: 1. místo Tomáš Lazar 8.r. 3. místo Michal Sauko 8.r.

Beseda Tvoje cesta načisto (protidrogový vlak) s Policií ČR

V úterý 31. 5. 2022 se žáci 9. ročníku zúčastnili besedy Tvoje cesta načisto (protidrogový vlak) s Policií ČR, která se konala v jazykové učebně. Byli jsme rozděleni do pětičlenných týmů, vybrali jsme si jakou roli v týmu budeme zastávat (např. vyšetřovatel, expert, psovod apod.) a odpovídali jsme na otázky. Na interaktivní tabuli jsme sledovali příběh dívky, která se setkala s drogami. Film byl natočen podle skutečné události a vtáhl nás do děje. Zjistili jsme, co je trestné, co je trestný čin apod. v souvislosti s drogami.