Matematický klokan 2023/2024

I letos se naše škola zapojila do tradiční matematicko-logické soutěže „Matematický klokan“. Do této celoškolní akce se v pátek 22.3.2024 zapojily všechny třídy od 2. až po 9. ročník. Žáci řešili v každé kategorii otázky tří obtížností za 3, 4 a 5 bodů. Nejlepší tři soutěžící v každé kategorii byli letos odměněni krásnými cenami v podobě různých deskových her a hlavolamů.

Prvňáčci popřáli deváťákům k přijímacím zkouškám

Den před přijímacími zkouškami navštívili prvňáčci své velké kamarády z devátých tříd, aby jim popřáli hodně štěstí. Zároveň jim věnovali vlastnoručně vyrobená přáníčka pro štěstí.

Změna výše úplaty za MŠ a ŠD od 1.9.2024

Vážení zákonní zástupci, od 1.9.2024 stanovuje výši úplaty za MŠ a ŠD dle zákona zřizovatel. Rada ÚMOb. Ostrava - Jih rozhodla, že výše úplaty se mění u MŠ na 600 Kč/měsíc a u ŠD 300 Kč/měsíc. Tyto částky jsou ve všech MŠ a ŠD městského obvodu.

ŠJ - jídla na přání žáků, trocha inspirace z naší práce

Jídla na přání žáků stále pokračují, vybírala si 4. A, 6. A, 8. B. Zvolili si smažený sýr s hranolkami, jogurtovou tatarku a okurkový salát. Polévka se podávala fazolová. Další jídlo vybírali žáci z 2. B a 4. A, kteří zvolili bramborové šišky s mákem. Místo máku jsme podávali ořechový posyp, který také moc chutnal, a žáků na přídavek bylo opět hodně a to nás moc těší. Polévka byla zvolená gulášová.

Čteme dětem

Ve dnech 21. 3. – 27. 3. 2024 se uskutečnila akce s názvem „Čteme dětem“. Žáci 2. stupně navštívili předškoláky v mateřské škole, aby jim před spaním přečetli pohádky, které si sami vybrali a na jejichž čtení se pečlivě připravili. Cílem akce bylo podpořit vztah ke knihám u malých dětí a zároveň dát starším žákům příležitost procvičit si své čtenářské dovednosti. Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli.

Aktivity ve 3.oddělení ŠD za březen 2024

V březnu jsme se s dětmi ve ŠD dali do velikonočního tvoření. Děti malovaly a vyráběly velikonoční obrázky – vajíčka, zajíčky, slepičky, ovečky. Z těchto krásných vytvořených obrázků si samy ozdobily nástěnku, kterou mají ve školních prostorách šaten 1. stupně. Od vyrábění a malování jsme se proběhli venku nebo hráli hry. Na konci března se některé děti zapojily do akce ŠD – Nezlámej si jazýček. Za zvládnutí úkolu dostaly sladkou odměnu a diplom.

Projekt Corrency pro děti i dospělé

Na návštěvě ve škole

Protože se blížil zápis do základní školy, byli jsme se podívat na naše starší kamarády v první třídě. Děti se moc těšily, protože každá návštěva ve „velké škole“ je tak trochu dobrodružství. Nejdříve jsme si prohlédli jarní výzdobu na chodbách a potom už nás uvítaly děti a paní učitelky v prvních třídách.

Třídní schůzky

Vážení a milí rodiče, dnes proběhnou třídní schůzky k prospěchu a chování Vašich dětí. Časově půjde o stejný model jako vždy, tj. od 16:00 na 1.stupni a od 16:30 na 2.stupni. Těšíme se na Vás!

Přerušení provozu mateřské školy v období hlavních prázdnin

Vážení zákonní zástupci, dovoluji si vás informovat, že v období hlavních prázdnin bude mateřská škola uzavřena v termínu od 1.7. do 16.8.2024. Děkuji za pochopení a přeji vám pěkný den. J.Veřmiřovský, ředitel školy.

Velikonoční setkání 1. a 9. ročníku

Dne 26. 3. 2024 se naši nejstarší žáci opět vydali navštívit své nejmladší školní kamarády. Jelikož je období Velikonoc, tak se i toto setkání neslo v duchu těchto svátků. Všichni spolu nejprve barvili vajíčka, u toho si povídali a utužovali kamarádství. Ve druhé části setkání společně vytvořili šest družstev a soutěžili v hledání schovaných kraslic v areálu školy. Dobrodružná soutěž se všem líbila, stejně tak i tvoření. V další části nás čeká společný výlet.

Zdravý dětský úsměv

Dne 6. 3. 2024 navštívily naší MŠ dentální hygienistky. Zábavná interaktivní přednáška zaujala děti i p. učitelky. Děti se naučily, jak správně pečovat o dutinu ústní, vyzkoušely si správnou techniku čištění zubů a dozvěděly se, jaký je význam zdravých zubů pro každého z nás. Děti si přinesly z domova vlastní zubní kartáčky, které jim hygienistky zkontrolovaly.