Předškoláček

Zlepši si techniku

Dne 1.4. 2022 se žáci 6.B a sedmého ročníku zúčastnili populárně naučného programu na Vysoké škole Báňské Technické Univerzitě s názvem Zlepši si techniku. Technická Univerzita dovolila žákům nejen nahlédnout ale rovněž i vyzkoušet si nejmodernější technologie v oblasti fyziky aplikované v technice. Studenti univerzity předváděli všem moderní měření veličin a jejich využití v praxi. Z mnoha tak tak mohu jmenovat například spektrofotometrii, robotiku, laserovou střelnici na nejvyšší úrovni, elektroformuli - kterou si simulačně žáci mohli vyzkoušet řídit a mnoho dalších. Vše jasně a srozumitelně pro všechny a ještě si žáci mohli zasoutěžit o sladkosti. Vrcholem programu byla Science Show zaměřená na využití energií z vodíku, biopaliv a obnovitelných zdrojů. Mgr. Hana Rosenzweigová

Velikonoční prázdniny - obědy v ŠJ

Od 14. 04. 2022 do 18. 04. 2022 mají žáci ZŠ Velikonoční prázdniny. Žáci, kteří se stravují ve školní jídelně, mají po tuto dobu obědy automaticky zrušeny.

Olympiáda ČJ - 8. a 9. třídy

V pondělí 28. 3. 2022 proběhlo ve Středisku volného času – Ostrčilova okresní kolo olympiády v českém jazyce. V I. kategorii, která byla určena pro žáky 8. a 9. tříd, reprezentovali naši školu žáci 8.ročníku – Matěj G. a Jan M., kteří postoupili ze školního kola. Soutěž se skládala ze dvou částí –gramatické a slohové. V okresním kole se Jan M. umístil na 5. místě a stává se tak náhradníkem do krajského kola. Matěj G. si vedl také velmi dobře a umístil se na 22. místě. Výsledky byly opravdu těsné. Vzhledem k velkému počtu účastníků považujeme výkon obou žáků za úctyhodný. Oběma chlapcům moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy. :-)

Moderní technologie bez hranic

Dne 30. 3. 2022 se žáci 5. až 7. ročníku zúčastnili prvního setkání česko-polského projektu "Moderní technologie bez hranic", který se konal na úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Jednalo se o 1. setkání, které se konalo v Ostravě, další setkání proběhne v Polsku. Projekt je zaměřen na rozvoj dovedností žáků v oboru fotografován a pořizování videí, a to především na mobilní telefony a další zařízení. Žáci se nejdříve setkali se svými polskými kamarády a následoval teoretický seminář pod vedením zkušených fotografů (jeden z nich dokonce dokumentoval situaci v oblasti Donbasu v roce 2014). Všechny nově nabyté dovednosti a znalosti, jako např.. zlatý střed, pravidlo "tří", základní techniky a metody pořizování videí, ptačí a žabí pohled ad. si žáci mohli v praxi vyzkoušet v plenéru. Součástí akce byl také komentář místního kronikáře pro oblast Jubilejní kolonie, kde žáci pořizovali své fotografie a videa. Zakončením celého dne byla úprava fotografií a soutěž o nejlepší videozáznam v různých kategoriích. Celá akce byla nejen velmi zábavná, ale především naučná. Budeme se těšit na další setkání v Polsku! Mgr. Zdeněk Barteček.

Ocenění ke Dni učitelů pro Mgr. Neuwirtovou

Dne 29. března 2022 byla za Dlouholetou pedagogickou tvůrčí činnost oceněna naše paní učitelka Mgr. Daniela Neuwirtová. Ocenění převzala z rukou paní místostarostky Mgr. Dagmar Hrabovské.

Talentová soutěž "Březinka hledá TALENT"

Dne 22. 3. 2022 se na naší škole uskutečnila talentová soutěž „Březinka hledá TALENT“. Soutěž probíhala během celého dopoledne a bylo rozdělena do dvou kategorií. První kategorii tvořili žáci 1. stupně. Celkem 27 účastníků předvedlo své pěvecké, hudební ale i sportovní výkony. Na 3. místě v kategorii 1. stupně se umístila Anička Z. z 1. B se svou hrou na flétnu a krásnými kulisami. Na druhém místě se umístil skateboardista Filip G. z 3. ročníku. Vítězem v rámci 1. stupně se stalo sourozenecké duo Anička a Milan T. Jejich hra na housle okouzlila porotu a oni si tak mohli odnést ceny za 1. místo. Do kategorii pro 2. stupeň se zapojilo celkem 6 žáků. 3. místo vybojovala Leontýna S. ze 7. ročníku se svým břišním tancem. Na 2. místě se umístil kytarista Tomáš K. z 6. A. Celkovým vítězem a největším talentem celé soutěže se stal Vašek H. z 8. ročníku, který svými dvěma výkony (hra na bicí a parkour) oslnil nejen porotu, ale také všechny diváky. Tímto gratulujeme všem umístěným žákům, zároveň děkujeme všem vystupujícím za jejich odvahu a krásné výkony.

Informace k zápisu do 1.třídy pro školní rok 2022/2023

Vážení zákonní zástupci, přinášíme Vám informace k zápisu do 1.třídy

Knihovna 7. ročník

Ve čtvrtek 24.3. 2022 jsme byli s paní učitelkou Bartkovou v rámci hodiny českého jazyka v knihovně na výukové lekci - young adult v současnosti. Zaměřena byla na kategorii knih pro mladé čtenáře.

Den otevřených dveří 2022

ZOO s žáky 4. ročníků

V pátek 18.3.2022 se žáci čtvrtých ročníků zapojili do akce „Ukliďme Česko“ v ZOO Ostrava. Pomáhali jsme hrabat listí, rozhrabávat hlínu a umývat cedulky. Po práci jsme stihli také prohlídku ZOO. Akce se vydařila.

Předškoláček

V úterý 15.3.2022 proběhla další hodina předškoláčka, na které nás čekal svět pohádek. Lekce se týkala především pohádky O Červené karkulce, ke které jsme plnili různé úkoly, ale také jsme si zazpívali několik pohádkových písniček. Pracovali jsme samostatně, ve skupinkách i společně. Na závěr si děti odnesly několik obrázků a sladkou odměnu.