Odhalili jsme tajemnou substanci

Dne 2.11.2021 žáci devátých tříd navštívili DOV, aby se zúčastnili výukového programu pro chemii s názvem Tajemná substance.

Výlov jistebnického rybníka Bezruč

V pátek 5.11. 2021 jsme se byli spolu s 6.A. podívat na výlov rybníku Bezruč v Jistebníku.

Cvičení s psychomotorickým padákem ve 2.ročníku

V hodině jsme si hráli s psychomotorickým padákem. Je to cvičební pomůcka využívaná k rozvoji koordinace a prostorové orientace, spolupráce, sociálních dovedností a vztahů s ostatními, manipulace, zlepšuje uvědomělé ovládání vlastního těla. Hra umožňuje kreativní učení, poznávání, objevování, zkoumání. Je důležité myslet na sladění pohybu s rytmem básniček nebo písniček. Hra s padákem Vám také umožní seznámit děti se vzduchem, i když s jeho neviditelnou formou. Pocítíte však různé směry větru, vlnění a napínání padáku. Jeho klesání a vznášení se.

Halloween v AJ

Halloween letos vyšel tento svátek na neděli, a proto jsme jej oslavili v hodinách anglického jazyka předem - ve dnech před podzimními prázdninami nebo až v pondělí po prázdninách.

Výlov jistebnického rybníka Bezruč

Po dvouleté vynucené pauze jsme se konečně mohli opět vydat na výlov největšího rybníka jistebnické soustavy Bezruče. Za ranních paprsků podzimního sluníčka jsme nasedli do vlaku v Ostravě - Vítkovicích a vydali se směr Jistebník. Počasí nám přálo a nám se hned zkraje naskytky krásné výhledy na modrou hladinu rybníků lemovanou zezlátlými korunami stromů. Na blankytné hladině v houfech poletovaly hejna bílých racků, v mělké pobřežní vodě lovily šedivé volavky popelavé a v tůni u hráze se hemžily ryby. Rybáři už měli zataženo a slovovali ryby kesery do kádí a třídili je podle druhů a velikosti. K vidění byli především kapři a štiky, ale uchvátil nás i obří tolstolobik a vousatý sumec, které jsme si mohli pohladit a prohlédnout zblízka. Když jsme se dostatečně pokochali chlapsky tvrdou prací rybářů a nádhernými rybami, šli jsme se zahřát teplým dětským punčem a dozvěděli se něco o historii rybníkářství nejen v Jistebníku ale i na území Ostravy - Zábřehu. Domů jsme odjížděli plní krásných neobvyklých zážitků.

Projekt : PRVNÍ POMOC S ANIČKOU

Celý týden jsme si povídali o různých úrazech a situacích, do kterých se můžeme dostat jednak jako postižení a nebo jako svědci či náhodní kolemjdoucí. Zahráli jsme si plno scének, ale hlavně vyzkoušeli s Aničkou 1. pomoc při zástavě dechu na figuríně dospělého člověka i figuríně dítěte. Teď už všichni víme, kde a jak oznámit úraz či nehodu a dovedeme poskytnout 1. pomoc.

Sovičky ve 2.A

V pracovních činnostech si děti ze 2.A vyrobily krásné sovičky. Posoudit můžete ve fotogalerii na stránkách třídy :-)

DRAKIÁDA

Den šílených účesů

Dovolujeme si Vás upozornit, že dne 10. listopadu 2021 proběhne pod záštitou školního parlamentu den šílených účesů. Každý šílený účes je vítán! Pojďme si tento den tímto způsobem společně zpestřit! Děkujeme! Tým školního parlamentu.

Sponzorujeme variho (6.B)

Naše 6.B se zapojila do sponzoringu zvířat ostravské zoologické zahrady, konkrétně variho černobílého.

Ohlédnutí za výletem 1.B do Bělského lesa

Dne 23. 9. jsme se s celou třídou vydali na výlet v rámci prvouky do nedalekého Bělského lesa. Hned na začátku jsme si zopakovali a naučili se nové dopravní značky v okolí školy. Poté co jsme dorazili do lesa, tak děti měli za úkol najít a poznat přírodniny různých barev. Na závěr nesměla také chybět návštěva dětského hřiště. Doufám, že dětem se výlet líbil a byl pro ně poučný.

Matematika s geogebrou v 7.ročníku

V pátek 22.10.2021 nás navštívili lektoři z VŠB-TU Ostrava, aby nám přiblížili program "Geogebra". V rámci hodin matematiky jsme s tímto programem již pracovali, ale zatím jen v oblasti geometrie. Lektoři z VŠB nám ukázali, jak jej lze využít také v aritmetice, konkrétně při práci se zlomky. V rámci celé lekce jsme si sami "naprogramovali kalkulačku", která zlomky převáděla do základního tvaru a také nám ukázala jakou část z celého kruhu náš zlomek představuje. Lektorům děkujeme za ukázku.