AHOL CUP basketbal

Dne 11. 11. 2022 se vybraní žáci 9. ročníku zúčastnili sportovního dne na Střední odborné škole AHOL. Studenti a pedagogové ze Střední odborné školy AHOL měli pro všechny zúčastněné školy připravený program ve formě různých stanovišť, jako například ukázku první pomoci, měření z antropomotoriky, biomechanické měření, práci tiskového centra a jiné. Součástí této akce byl basketbalová turnaj O pohár ředitele školy. Ve tříčlenné základní skupině jsme dokázali porazit oba soupeře a postupovali jsme z 1. místa dále. V semifinále se nám podařilo těsným výsledkem porazit soupeře 6:4. Ve finále jsme už bohužel nestačili na nejlepší tým turnaje ZŠ Vratimov, Datyňská a obsadili jsme krásné 2. místo. Děkujeme všem vybraným žákům za příkladnou reprezentaci školy.

Jistebnické rybníky - exkurze na výlov rybníku Bezruč

Dne 4. listopadu jsme se se 6. ročníkem vydali na tradiční výlov rybníku Bezruč - největšího rybníku v Jistebnické soustavě. Žáci se měli možnost v reálu seznámit s těžkou prací rybářů, chovem ryb a jejich druhy. Doslova se mohli dotknout kapitálních zástupců chovaných ryb jako byla štika obecná, albinistický sumec velký, Tolstolobik o míře 1,3m a pětikilový samec kapra obecného. sami si tajé mohli zkusi vytažení ryby z vody keserem a její nadhánění ryb do sloviště pomocí tyčí ze břehu.

Soutěž mladých zoologů v ZOO Ostrava

Dne 9. 11. 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili tradiční Soutěže mladých zoologů 2022 v ZOO Ostrava. Celkově 14 žáků naší školy vytvořilo 3 družstva. Žáci se na soutěži setkali s otázkami, které se vztahovali k chovu primátů v ZOO Ostrava, dále odpovídali na otázky ohledně ekosystémů a kontinentů, kde jednotlivý zástupci primátů žijí. V I. kategorii (žáci 6. a 7. ročníků) se soutěže účastnilo jedno družstvo naší školy a obsadilo 131. místo ze 174 zapojených družstev. V kategorii II. o umístění bojovali dvě družstva naší školy s žáky 8. a 9. ročníku. Družstvo „Březinka 2“ se umístilo na 150 místě z celkově 228 družstev. Naše třetí soutěžící družstvo Březinka 3 se umístilo nejlépe a to na 51. místě ze zmíněných 228 družstev. Děkujeme všem zúčastněným žákům a společně se těšíme na další ročník.

Tvoření nás baví - 6.ročník

V říjnu jsme se vydali do našich nově zrekonstruovaných školních dílen, abychom dokončili koláž z podzimních přírodnin. Práce nás velmi bavila a šla nám hezky od ruky. Na výsledky mrkněte do naší galerie.

Oběd na 17. 11. 2022 ve školní jídelně

17. 11. 2022 – státní svátek Všichni žáci, stravující se ve školní jídelně (ZŠ, MŠ) mají v tento den oběd automaticky odhlášen.

Jak se neztratit - program DOV pro 7.A

V úterý 1. 11. 2022 jsme se vydali do Světa techniky do Dolní oblasti Vítkovic na výukovou lekci "Jak se neztratit". Žáci si tak mohli zábavnou formou prohloubit znalosti používání map, seznámili se s výhodami a nevýhodami GPS, naučili se zapisovat mapové značky a znázornit terén. Poté mohli navštívit expozici Světa techniky.

Prezentace SPŠ stavební

Dne 2. 11. 2022 se naši deváťáci zúčastnili prezentace Střední průmyslové školy stavební, která se uskutečnila na naší škole v rámci hodiny praktických činností, kde je tématem právě volba dalšího studia a budoucího povolání. Studenti ze Střední průmyslové školy stavební seznámili naše žáky s možností studia různých oborů a také s kritérií přijímacích zkoušek. Děkujeme SPŠS za hezkou prezentaci své školy.

Halloween v naší školní jídelně

V pondělí 31. 10. 2022 jsme v naší školní jídelně měli halloween den, kdy jsme dětem uvařili toto menu: - polévka halloweenská s tvrdým chlebem - dračí oko, dlabanec s pulci, sliz v misce, voda z lesní tůňky Děti v MŠ na svačinku ranní dostali čarodějnický dráp (oblý, sladký rohlík), zakalené mléko a na odpolední svačinku chléb s krvavým překvapením (pomazánka z červené řepy) a lektvar (čaj ovocný). Děti si den užili, měli i krásné kostýmy na sobě a jídlo jim chutnalo.

Halloween na Březince

Podívejte se do fotogalerie, jak probíhal Halloween na naší škole :-)

PŘÁTELSTVÍ MEZI PRVŇÁKY A DEVÁŤÁKY POKRAČUJE...

Pohádky čtené prarodiči

V měsíci říjnu byl u nás číst pohádku dětem dědeček od Zoinky, který si přinesl pohádku z Alenčiny čítanky " O medvědovi a jahodách". Po přečtení pohádky si děti povídaly s dědečkem, o čem pohádka byla, které zvířátka tam vystupovala a nakonec si nakreslily obrázek k pohádce. Děkujeme dědečkovi za ochotu.