Škola v přírodě- 2. den

Návštěva Geologického pavilonu VŠB-TU

Druhého května se žáci 9. ročníků v rámci výuky mineralogie vydali do Geologického pavilonu VŠB TU, kde byl pro ně připravený výukový program propojený přímo s praxí. Po počátečním odborném výkladu a seznámení se se sbírkami v pavilonu, obdrželi žáci pracovní list, který vypracovávali samostatně s využitím sbírek, kde vyhledávali potřebné informace. Mgr. Hana Rosenzweigová

Mladý zahrádkář

5.5. Jsme se po dvouleté vynucené odmlce opět s žáky zapojili do soutěže Mladý zahrádkář pořádané ČZS. Do městského kola se vydaly změřit síly čtyři žákyně. V mladší kategorii Narálie Wlázlová a Nela Chybová a ve starší kategorii Eliška Doné a Amálie Krejčí. Děvčata soutěžila ve vědomostním testu z pěstitelství a botaniky a praktickém poznávání kulturních i volně rostoucích rostlin. Gratulujeme Elišce Doné, která získala bronz ve své kategorii, neztratila se ani Nela gybová , která se v početném poli startujících umístila na pátém místě. Mgr. Hana Rosenzweigová

Výsledek zápisu MŠ 2022-23

Škola v přírodě - obědy v ŠJ

Žáci, kteří odjíždějí 09. 05. 2022 – 13. 05. 2022 do školy v přírodě a stravující se ve školní jídelně, mají obědy automaticky po tuto dobu odhlášeny. Návrat je 13. 05. 2022, zdali budete chtít oběd na tento den, proveďte přihlášení oběda nejpozději do 12. 05. 2022 (čtvrtek) do 11:00 hodiny. • telefonicky • emailem • strava.cz

Moderní technologie bez hranic - Polsko

Dne 26. 4. 2022 jsme se zúčastnili již 2. pokračování projektu "Moderní technologie bez hranic", tentokrát v Polsku ve městě Wodzislaw Slaski. Někteří žáci byli do tohoto projektu zapojeni poprvé. Po příjezdu do města jsme měli úvodní seznámení v tamní, nově zrekonstruované budově u vlakového nádraží. Žáci se stručně naučili základům techniky při fotografování, vyzkoušeli si práci s QR kódy a poté šli hned do "akce". Autobus nás postupně převážel na zajímavá místa, kde mohli žáci pořizovat fotografie. Podívali jsme na např. k "polskému Balatonu", na místní Rynek, na baštu (rozhledna). Po návratu z terénu si žáci vyzkoušeli, jak pořídit profesionální portrét a volný portrét. K dispozici byly rekvizity pro fotobudku. V další fázi si žáci nejlepší fotografie upravili v programu Canva a na památku si fotografie vytiskli. Následovala cestu zpět k naší škole. Všem žákům moc děkuji za účast a všem rodičům děkuji za spolupráci! Mgr. Zdeněk Barteček.

Den Země 2022

Po dvouleté odmlce jsme se opět mohli opět oslavit Den Země se vším všudy, co k tomu patří. Připojili jsme se s bohatému programu připravenému v Bělském lese, kde si mohli hosté zasoutěžit v ekologických znalostech, tentokráte týkajících se hlavně potravin a výživy, ale kromě toho taky znalostí o volné přírodě nebo domácích zvířatech.

Poděkování rodičům

Moc děkujeme zaměstnancům školy a našim tatínkům p. Pavlíkovi, p. Těhanovi, p. Kovářovi a p. Máchovi za velkou pomoc na jarní brigádě.

Za ohroženými živočichy do Bartošovic na Moravě

Ve středu 13.4. jsme se po dvouleté odmlce vydali opět do stanice pro ohrožené živočichy v Bartošovicích na Moravě. Počasí nám více než přálo, a tak nám náladu nemohlo zkazit ani malé zpoždění způsobené dopravou na Českých drahách, a které se hned zpočátku vyřešilo díky duchapřítomnosti paní učitelky Rosenzweigové, která nám ihned operativně zajistila náhradní dopravu s jiným dopravcem. Ve stanici už na nás čekali mladí průvodci, kteří nás seznámili s chodem stanice a představili nám zdejší převážně opeřené obyvatele s handicapy, které by je ve volné přírodě odsoudili k smrti. jednalo se hlavně o dravé ptáky a sovy, kteří se zranili vinou lidí buď na silnici nebo na elektrickém vedení. Ve stanici teď slouží hlavně jako náhradní rodiče pro osiřelá mláďata. Nemalou pozornost u nás vzbudili také právě hnízdící čápi, nebo nedobrovolně zdomácnělé veverky. Dozvěděli jsme se, jak se máme chovat v případě, že v přírodě najdeme zdánlivě osiřelé mládě i jak se zachovat, najdeme-li skutečně zraněného živočicha. Plni nádherných zážitků jsme se odpoledne vrátili do Ostravy a věříme, že se všem zvířátkům bude dařit i nadále dobře a pomoc lidí budou potřebovat co nejméně.

Zápis do MŠ

Vážení a milí rodiče dětí předškolního věku, zápis dětí do mateřských škol ve městě Ostrava probíhá novým způsobem - registrací Žádosti o přijetí dítěte do MŠ prostřednictvím Portálu předškolního vzdělávání a následným podáním této žádosti v mateřské škole ve stanoveném termínu.

Podílíme se na zkrášlování našeho obvodu

Dne 8.4. 2022 jsme se se třídou 9.B vydali vyzdobit jednu z květináčových zlatic na Náměstí Ostrava - Jih a přispět tak ke zlepšení sváteční atmosféry Velikonoc v našem obvodě.

Pohybový festival

Dne 7.4. 2022 se děti z naší MŠ zúčastnily pohybového festivalu v Ostravě v disciplínách skok do dálky, štafeta, hod medicimbalem ... Děti za odměnu dostaly drobné předměty , bonbóny a medaili.